Niedzielne Teatralia – rodzinne spotkania w teatrze dla dzieci

Data:
Niedziela, 23 września 2018
Godzina:
17:00
Miejsce:
Adres:
Piotrków Trybunalski, 3 Maja 12
Wstęp:
10 zł

Nowy sezon artystyczny rozpoczynamy spektaklem Teatru „TRIP” pt. „Na tropie zaginionej opowieści”.

 

W Narodowej Bibliotece Bajkowej co roku odbywa się remanent. Trzy wesołe Mole Książkowe zapisują, odpisują, liczą, przeglądają i sprawdzają stan techniczny wszystkich książek. Podczas kolejnego dnia pracy, w bibliotece zaczyna dziać się coś dziwnego. Mole odbierają anonimowy telefon, w nocy z półek niespodziewanie spada abecadło, a Wersik skarży się na koszmarne sny. Okazuje się, że z biblioteki zniknęła najcenniejsza księga – „Zbiór wierszy dla dzieci polskich poetów”. Wersik postanawia wszcząć śledztwo. Dzielne Mole ruszają tropem poszlak i za sprawą tajemniczego eliksiru przenoszą się do niezwykłego miejsca. Zanim jednak uda im się rozwikłać zagadkę, będą musiały stawić czoła niecodziennym zdarzeniom i niezwykłym postaciom.

 

„Na tropie zaginionej opowieści” – to klasyczne przedstawienie z elementami interaktywnymi. W spektaklu wykorzystano teksty Juliana Tuwima: „Ptasie radio”, „Lokomotywa”, „O Panu Tralalińskim”, Jana Brzechwy: „Księżyc raz odwiedził staw”, „Kaczka Dziwaczka” oraz Marii Konopnickiej: „Stefek Burczymucha”.

Niedzielne Teatralia – rodzinne spotkania w teatrze dla dzieci

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat