Wystawa „Papierowe ślady dawnego Piotrkowa”

Data:
Od: 22.04.2018 16:00 do 16.05.2018 18:00
Godzina:
cykl wydarzeń, godzina została podana wyżej lub w opisie wydarzenia
Miejsce:
Adres:
Piotrków Trybunalski, Rycerska 3
Wstęp:
wolny

Od 22 kwietnia do 16 maja 2018 r. w Galerii „Śnieżne Krużganki” prezentowana będzie wystawa „Papierowe ślady dawnego Piotrkowa” ze zbiorów Pawła Kieszczyńskiego.

 

‘Nazywam się Paweł Kieszczyński. Piotrkowianinem jestem od 1997 roku. „Od zawsze” pociągała mnie historia, zwłaszcza miejsc, w których przebywam.

Pomysł na zbieranie kart pocztowych, dokumentów i przedmiotów związanych z naszym miastem pojawił się kilkanaście lat temu. I tak zostałem kolekcjonerem amatorem...

Lubię oglądać stare zdjęcia, karty pocztowe czy inne dokumenty, bo to historia miejsc, które dziś są całkiem inne, albo historia ludzi, którzy już odeszli i zostawili swój ślad w postaci tych pamiątek.

Taki kontakt z historią zapisany na kartkach papieru budzi refleksję nad szybkością i nieuchronnością przemijania, pozwala zatrzymać się choćby na chwilę i poczuć urok dawnego Piotrkowa.

Fascynuje mnie szczególnie korespondencja zawarta na kartach pocztowych a pisana przez ludzi, których los rzucił na pewien czas do naszego miasta np. żołnierzy obcych armii, którzy tu stacjonowali...’

 

Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny! Wejście od pl. Kościuszki.

Wystawa „Papierowe ślady dawnego Piotrkowa”

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat