Ostatni w Aleppo - Kino Konesera

Data:
Poniedziałek, 16 kwietnia 2018
Godzina:
18:30
Miejsce:
Adres:
Piotrków Trybunalski. Słowackiego 123

Kino Helios zaprasza na jedyny pokaz filmu "Ostatni w Aleppo".

Pięć lat od rozpoczęcia wojny w Syrii mieszkańcy opustoszałego i zniszczonego Aleppo, kiedyś największego syryjskiego miasta, przygotowują się na oblężenie. Khalid, Subhi i Mahmoud, główni bohaterowie filmu „Ostatni w Aleppo”, to członkowie Białych Hełmów, czyli tzw. Syryjskiej Obrony Cywilnej, składającej się na zwykłych ludzi, pomagających ofiarom bombardowań. Uratowali do tej pory ponad 60 tys. istnień, najczęściej wyciągając ludzi spod gruzów gołymi rękami. W filmie Ferasa Fayyada poznajemy nie tylko ogrom zniszczeń, jakich dokonała wojna, ale również osobistą historię zwykłych ludzi, którzy stają się prawdziwymi bohaterami masowej ludzkiej tragedii rozgrywanej na oczach całego świata.

Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Zapraszamy na spotkania z kinem ambitnym, niszowymi dziełami z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem.

Ostatni w Aleppo - Kino Konesera

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat