metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Karabatic ~Karabatic (Gość)13.08.2020 19:49

No i Włoch, co ogląda piłkę ręczną to jakieś novum. Pewnie, gdyby nie trafił do Polski nigdy by nie wiedział co to jest.

20


Pierre D. ~Pierre D. (Gość)13.08.2020 00:11

Cytuję:
Po blisko 3 latach rozwijania kariery w ojczyźnie chciałem zmienić coś w moim życiu i zdobyć nowe doświadczenia. Pojawiła się wtedy oferta ze strony dużej korporacji z siedzibą w Łodzi (...) Po blisko roku mieszkania w Łodzi stwierdziłem, że przeżyłem ciekawe doświadczenie, ale nie byłem do końca zadowolony i już miałem wracać do Włoch, a wtedy dostałem ofertę od piotrkowskiej firmy MBL.


Czegoś tu nie kumam, bo historia tego pana przypomniała mi dowcip o facecie, co miał wyjątkowe szczęście w życiu (ale nie będę dowcipu przytaczał).
Otóż sytuacja wygląda tak, że facet żyje sobie we Włoszech i już się zaczyna mu to nudzić i chce coś zmienić w swoim życiu. I nagle, ni z gruchy ni z pietruchy, ofertę pracy składa mu jakaś korporacja (włoska?), która ma siedzibę w Łodzi. Facet z oferty skorzystał, przeżył mały szok na miejscu, ale się przyzwyczaił. I po roku życia w Łodzi stwierdził, że to jednak nie to i już chciał wracać do Włoch, gdy nagle, też ni z gruchy ni z pietruchy, ofertę złożyła mu firma z Piotrkowa. Wygląda na to, że tego faceta robota sama szuka!
W moim całym nudnym życiu jeszcze nigdy się tak nie zdarzyło, żeby jakaś firma złożyła mi ofertę pracy u siebie. No dosłownie żadna, nawet z mojego rodzinnego Piotrkowa! Powiem więcej - nawet większość firm, do których ja złożyłem podanie, nie raczyła nawet udzielić mi odpowiedzi! Teraz już wiem dlaczego - widocznie nasze firmy zajęte są wysyłaniem ofert pracy obcokrajowcom.
Zatem pan Federico niech nie nawija makaronu na uszy, że go firma z Piotrkowa w Łodzi wyguglała, tylko niech powie prawdę, że przejeżdżał po deszczu przez Piotrków i miasto mu się tak bardzo spodobało, bo na Żelaznej w tych koleinach utworzyły się takie rozlewiska, że wypisz-wymaluj równie urokliwe jak weneckie kanały. W to już prędzej bym uwierzył.
Niemniej życzę mu wszystkiego najlepszego podczas pobytu w naszym mieście.
P.S. A teraz odpalę e-maila, bo może MBL mi ofertę interesującej pracy przysłał, przecież mnie też mogli wyguglać i namierzyć, co nie? ;)

40


gość ~gość (Gość)12.08.2020 20:57

Nie dziwię się Mu. Mieszkać w tej wilgoci grzybie i smrodzie bagna i ciasnocie,gdzie pełno szwędajacych się turystów, to żadna przyjemność.

40


gość ~gość (Gość)12.08.2020 12:54

Mój włoski mąż mieszka w Piotrkowie od kilku lat i jakoś nie robi z tego sensacji ,że porzucił piękne słoneczne południe południe i przyjechał do zimnej Polski .

52


gość ~gość (Gość)12.08.2020 18:05

Wenecja sie wyludnia szybciej od Piotrkowa

30


gość ~gość (Gość)12.08.2020 12:57

Chłopie, czego tu szukać w tym mieście...an pracy, ani pieniędzy, zero perspektyw. Życzę jak najlepiej, ale naprawdę lepiej stąd wyjechać

40


gość ~gość (Gość)12.08.2020 18:03

Sami narzekacze w tym mieście lodz pod względem architektury i zabytków do Piotrkowa nie ma startu A dla tych co tak narzekają to na Ukrainę jechac do podobnej wielkości miasta na kolanach byście tu wracali

21


buńczuczny ~buńczuczny (Gość)12.08.2020 09:41

Praca w MBL :):) I co podoba się??:):):)

30


Obywatel GC ~Obywatel GC (Gość)12.08.2020 09:26

Fajnie poczytać, jak Piotrków wygląda z perspektywy obcokrajowca. Miło słyszeć, że problemem nie jest bariera językowa oraz to, że został on przyjęty przez miejscową społeczność. Więcej takich artykułów :) Powodzenia Panie Federico

60


jojo ~jojo (Gość)12.08.2020 08:12

Panie Włochu tylko ,żeby nie przyszło do głowy panu kolejnej pizzerii otwierać.Prawdopodobnie mamy więcej tych lokali niż we Włoszech o podobnych gabarytach miasteczko o kebabach już nie wspomnę.

31


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat