metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Piotrkowianin 2 ~Piotrkowianin 2 (Gość)13.11.2012 13:21

Do mieszkaniec aż miło czyta sie takie rzeczy.

00


toja ~toja (Gość)13.11.2012 14:01

w celach pod pałacykiem na scianach są jeszcze odreczne napisy więzionych tam osób-po rosyjsku, pewnie miasto chce sprzedać pod kolejny sklep, a konserwator w tym czasie będzie na ...grzybach

10


szczawik szczawikranga13.11.2012 14:43

"mieszkaniec" napisał(a):

Tam wcześniej mieściła się siedziba klubu Concordia. W latach 50-tych chodziłem tam na telewizje oglądać Wyścig Pokoju - Stanisław Królak, Adolf Szur i inni. Na tej dużej sali na I pitrze stał telewizor jeden z pierwszych i nielicznych w Piotrkowie marki Wawel. Olbrzymia skrzynia a ekran taki sobie. Żeby coś zobaczyć okna były zasłaniane kocami. Ludzie krzyczeli z radości widząc jak jedzie Królak najlepszy w tamtych czasach polski kolarz. Od strony zachodniej gdzie teraz nie ma nic, było boisko do gry w piłkę ręczną ogrodzone drewnianym płotem i mini trybuną dla kibiców. Była to drużyna ligowa. Nie pamiętam czy I czy II liga Concordii. Chodziłem na te mecze. A w suterenie od strony ul. Dąbrowskiego jeszcze długo mieszkali ludzie. Po przeciwnej stronie ul. Dąbrowskiego tam gdzie jest teraz Bank BGŻ były drewniane baraki i garaże MO. W jednym z tych drewniaków mieszkał z rodzicami dzisiejszy red. radia Strefa FM p. Michał Ostafijczuk z którego tatą chodziłem do tej samem klasy pobliskiej szkoły podstawowej Nr 2 przy ul. Sienkiewicza której dzisiaj też już nie ma (vis a vis SP Nr 8). Mieści się tam teraz Przedszkole Samorządowe. W podwórzu była dziewiarnia. W suterenie SP nr 2 mieszkał woźny z rodziną który dużym ręcznym dzwonkiem oznajmiał koniec przerwy lekcyjnej. To były dobre i spokojne czasy do których b. często wracam pamięcią i z żalem wspominam, że już nie wrócą.

pamietam, ze na ul. Sienkiewicza byly tez garaze policyjne albo jeszcze milicyjne na podworku dzisiejszej szkoly - 'Oxford', pieski tam tez trzymali...

10


@ndzi ~@ndzi (Gość)13.11.2012 16:18

Wanda nie chcała niemca a i tak pójdzie w niemieckie ręce a co NATO Wojsko Polskie umywa rączki ??

00


foreveryoung ~foreveryoung (Gość)13.11.2012 18:57

"mieszkaniec" napisał(a):


Starosc nie radosc...kazdy wspomina mlodosc

00


re:( ~re:( (Gość)13.11.2012 20:05

najlepiej sprzedac zamiast ratowac zabytki nic sumioenia nie maja wstyd sie przyznac,ze sie tu mieszka

10


jestem z miasta ~jestem z miasta (Gość)13.11.2012 20:38

"elabora" napisał(a):
proponuję otworzyć tam biedronkę


Albo kościół.

10


grek ~grek (Gość)14.11.2012 09:45

nasi dziadkowie przelewali krew za ten kraj, po to zeby po kilkudziesieciu latach to wszystko posprzedawac...

30


JS ~JS (Gość)14.11.2012 12:00

Aż się prosi żeby Miasto zagospodarowało ten piękny kiedyś
budynek na PAŁAC ŚLUBÓW, a obecną salę USC przseznaczyć na
inne cele.

30


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat