metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
cynik ~cynik (Gość)06.11.2019 13:28

Powiedzmy sobie jasno. Archiwum tam zostanie. A dlaczego? Bo u nas w Polsce to co ma być "na trochę" jest …tu sobie internauci dopiszcie. Poza tym kasa w mieście pusta i parę groszy to lepiej niż nic.

93


erere ~erere (Gość)06.11.2019 15:00

kto zauważył, że dyrektor archiwum to syn byłego rektora UJK Matusiaka? przypadek?

73


gość ~gość (Gość)06.11.2019 18:17

Pan Dyrektor był wcześniej na tym stanowisku niż jego ś.p.ojciec dziekanem na UJK. Przypadek?????

72


gość ~gość (Gość)06.11.2019 18:45

Kolejna nielogoczna decyzja władz. Synafoga to obiekt sakralny przeznaczony na obecność (zatem i obciążenie ludźmi). Regały i tomy archiwum ważą TONY będąc dodatkowo obciążeniem skupionym - działającym w jednym miejscu co może doprowadzić do miejscowego przekroczenia wytrzymałości materiału i uszkodzenia konstrukcji. Bibliotekę wyniesiono z synagogi z powodu zbyt dużych obciążeń stropu książkami - na konstrukcji widać rysy i spękania. Po co zatem przenosić tam jeszcze cięższe obiekty? Działania władz grożą dalszym niszczeniem zabytku a nawet katastrofą budowlaną. Jest to wbrew interesowi publicznemu i nie wiem komu i czemu ma to służyć. Wygląd lub zabytkowy charakter obiektu to nie są czynniki decydujące o wyborze miejsca na tak specyficzny obiekt jakim jest archiwum.

61


eP-cimów ~eP-cimów (Gość)07.11.2019 10:39

Cytuję:
Synagoga użyczona

Kto będzie ponosił koszty użyczenia, "może to z naszych podatków" i w jakiej kwocie ....... czy to kolejna tajemnica Magistratu.
Czy ogłoszony był przetarg na usługę "użyczenie" - wynajem ..........

50


Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga08.11.2019 10:20

Jaka synagoga ??
ten budynek już od dawna nie jest świątynią wiary mojżeszowej.
Nie powinno być biblioteka ??

40


Nowy komentarz

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat