metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Nutka ironii ~Nutka ironii (Gość)04.11.2019 22:32

Jestem katolikiem, ale uwazam że tę sprawę można było załatwić polubownie - bez policji, mediów i blaskow fleszy.Czy to była obraża uczuć religijnych, czy głupi wybryk,niech każdy odpowie sobie zgodnie z własnym sumieniem. Jestem katolikiem, ale z niepokojem patrzę na sztucznie podsycany konflikt ideologiczny w naszym kraju. Może warto, aby każda ze stron zrobiła krok w tył. Katolicy, ateisci, zwolennicy lgbt... Wszyscy jesteśmy ludźmi, słońce świeci dla każdego z nas tak samo... chyba można się dogadać.

131


Fred1 ~Fred1 (Gość)04.11.2019 17:56

Jest paragraf mówiący o obrazie uczuć religijnych - możesz być niewierzący i traktować hostie jako opłatek - dla ludzi wierzących jest to Ciało Chrystusa- a więc zgodnie z prawem nastąpiło naruszenie prawa i każdy obywatel ma obowiązek zatrzymać tego kto prawo to łamie i wezwać policję - wszystko w temacie. Wymagasz szacunku zacznij okazywać go innym więc teksty o wafelkach opłatkach schowajcie sobie dla siebie. Wzywanie młodzieży do profanowania Eucharystii też jest łamaniem prawa do Bezdomnego!!

1717


wacia ~wacia (Gość)05.11.2019 07:50

Wezwali policję a mogli ukamienować, spalić na stosie albo zamurować żywcem w piwnicy oczywiście wszystko to w imię ojca i syna i ducha świętego.

137


gość ~gość (Gość)04.11.2019 20:39

A TVN wyczuł już pożywkę i był reportaż.
Dla mnie wszyscy zrobili źle ale oczywiście lewactwo twierdzi coś innego, a za parę tygodni będą Nam życzyć Wesołych Świąt, hipokryci...

64


Kilka dni temu wyczytałem, że do pewnego kościoła ~Kilka dni temu wyczytałem, że do pewnego kościoła (Gość)04.11.2019 13:58

przyszła bezdomna pani i poprosiła o pomoc. Jaką pomoc otrzymała? Wezwanie Straży Miejskiej na interwencję. Ot miłosierdzie boże...

3218


gość ~gość (Gość)05.11.2019 20:50

Podatek i kasa fiskalna dla kleru

44


gość ~gość (Gość)04.11.2019 12:51

A ja zawiadamiam że nie odprowadają żadnych podatków od darowizny wiernych

3213


robercik ~robercik (Gość)06.11.2019 04:08

Dopiero w roku 2005 w komunikacie z 331. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski (opublikowanym 9 marca) sprawa postawiona została jasno: „Biskupi zgromadzeni na zebraniu plenarnym jednogłośnie przyjęli, że w Polsce Komunii św. udziela się przez podanie Hostii wprost do ust. Jeżeli jednak ktoś poprosi, gestem wyciągniętej dłoni, o Komunię św. na rękę, należy mu jej w taki sposób udzielić”. Od tego czasu nie nastąpiły w Kościele katolickim w Polsce żadne zmiany norm dotyczących udzielania Komunii św. „na rękę” lub „do ust”.

30


Fred1 ~Fred1 (Gość)05.11.2019 21:36

Do ~ciemnota+ (Gość) przykro to powiedzieć ale nie umiesz czytać ze zrozumieniem krótkiego tekstu - nie napisałem o profanacji Hostii a o obrazie uczuć religijnych!!!!

21


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat