metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Alcoholic ~Alcoholic (Gość)20.06.2019 08:58

A ile mieli w wydychanym powietrzu? 0,2 promila czy więcej? Nawet jak 0,5 to w Anglii można jeszcze auto prowadzić? Ile to dla nauczyciela przestępstwo? Ile dla normalnego człowieka? Jak idę do restauracji to zawsze biorę wino do obiadu? Alkohol! Ale lampka wina to jeszcze nie przestępstwo! Czy nauczyciel nie może owej lampki wina odo obiadu wypić?

10


gość ~gość (Gość)13.06.2019 21:44

Columb, co ty piszesz? Wiesz co mówisz? Zastanawiam się czy masz pojęcie o realiach zawodu nauczyciela? Myślę, że nie.

10


nauczyciel ~nauczyciel (Gość)12.06.2019 16:03

płatne są również urlopy, których nauczyciele nie mają (mają w formie własnie tych 6 tygodni wakacji i 2 tygodni ferii). Z tym że wakacje wówczas są co najmniej o 50% droższe. Nie nauczyciele, wyjeżdżają na wakacje w maju, czerwcu, wrześniu kiedy cena jest zgoła odmienna. W pozostałe dni (poza wyżej wymienionymi) n-el nie dostanie dnia urlopu. Jak ma dyrekcja gest, może wyrazić co najwyżej zgodę na urlop bezpłatny. Przykład: wyjeżdżając z młodzieżą na zawody (z klubu, z uczniami naszych szkół), reprezentując miasto na mistrzostwach wojewódzkich, udało mi się otrzymać urlop bezpłatny. Na zawodach byłem 12 godzin, dzieciaki były szczęśliwe (ja też), ale w portfelu miałem 100 zł mniej. Tak to wygląda...

51


NOWICJUSZKA ~NOWICJUSZKA (Gość)12.06.2019 15:21

Przecież tak zawsze było: pijaństwo, sex...

06


gość ~gość (Gość)11.06.2019 04:02

- 4 wyjścia do kina, często wracam grubo po 15.00 do domu gdzie powinnam ok 13.00, - 3 spektakle teatralne plus oczywiście Mc Donald powrót za każdym razem ok 20.00, - 1 zielona szkoła w czerwcu, 4 dni po za domem bez mojego 2 letniego synka, - 3 dyskoteki w godzinach 17.00 20.30 a zapłacone za lekcje do 12.45, - co drugi miesiąc konsultacje z rodzicami 17.00-19.00 pracuje wtedy do ok 14.25, - co drugi miesiąc wywiadowka 17.00-19.00 a pracuje do 13.00, - 3 noce filmowe w kuriozalnych godzinach (na 3 zmianę) 19.30 23.30 już nie będę pisać do której pracuję bo i tak to nie ma sensu. Dochodzą do tego spotkania indywidualne z rodzicami i r9zmowy telefoniczne (codzienne) w godz 16.00-20.30 nie mam zapłacone za ezadne z tych nadgodzin! Nie wpisałam jeszcze rady pedagogiczne, szkoleniowe, zespołów klasowych no i spotkania z kuratorem bo i tacy uczniowie są w piotrkowskich placówkach. Stażysta 1950 zł na rękę, mianowany 2300zl na rękę, dyplomowany 2700zl na rękę. Nie za 18 h tygodniowo tylko za więcej niż 40h tygodniowo! Z dzieciakami a nie z petentami, klientami, z paletami... To są dzieci które trzeba wspomóc, czasem nawet pocieszyć bo mają swoje problemy. To nie praca tylko 4h/dziennie... to obowiązek, wyzwanie i raczej powołanie. A pijaków przed sąd i koniec kropka. Pozdrawiam!

97


gość ~gość (Gość)11.06.2019 10:45

Do gościu i ha ha dobre... Babe to masz w nosie. A śpię bardzo mało chociażby dziś musiałam siedzieć do 4.00 nad spisywaniem wszystkich osiągnięć uczniów na specjalne kwestionariusze. Bo gdyby reszta szanowni oswieconych czytelników forum niewidziała, nauczyciel wychowawca odpowiada również za wypisanie wszystkich papierów a na koniec ręczne wypisanie świadectw. Mam na to dwa tygodnie. Jednocześnie uczac dalej i żyjąc. Od dziś zero wycieczek i wyjść do godz 15.00 a telefon ustawie na grupę rodziny i nikt nie będzie mógł się ze mną porozumieć. Koniec. Pracuje do 15.00 jak 70% tego miasta.

93


gość ~gość (Gość)10.06.2019 07:52

kto wezwał policje?

70


Karta Nauczyciela ~Karta Nauczyciela (Gość)11.06.2019 08:27

Z każdego innego zawodu już by wylecieli. A tutaj... dochodzenie, świadkowie, Komisja i pewnie skończy się naganą a po roku - wio na wycieczkę...

42


gość ~gość (Gość)10.06.2019 08:56

Bezdyskusyjnie są nie odpowiedzialni i powinni trafić przed sąd. Ale wiele osób poruszyło temat pracy... Ze byli w pracy itd. Za pracę to się dostaje wynagrodzenie a nauczyciel dostaje tylko tyle pieniędzy ile godzin w szkole byłby np w środę i czwartek. Licząc że to była dwu dniowa wycieczka. A odpowiada za nasze dzieci przez całe 48 h!!! Ludzie ogarnijcie się! Pijacy to pijacy ale nie mówcie że oni mieli zapłacone za wycieczkę!

54


gosciu ~gosciu (Gość)10.06.2019 21:28

Jak byś miał taką prace to też byś chlał w pracy,popatrz na policję ,albo straż miejską też pili w pracy a kolega zadzwonił na policję i strażników wyrzucili.

32


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat