metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
gość ~gość (Gość)19.01.2020 19:33

Przecież to zdjęcie nie jest zrobione w Piotrkowie

21


gość ~gość (Gość)19.01.2020 19:37

No i co z tego że zdjęcie nie jest zrobione w Piotrkowie? A czy tekst jest o Piotrkowie?

40


gość ~gość (Gość)19.01.2020 20:19

Najsztub może się wypowiedzieć.

30


gość ~gość (Gość)19.01.2020 20:23

Kierowcy w Polsce to w większości przypadków dzikusy wystarczy przejechać kilka kilometrów i naliczyć kilkanaście punktów karnych

54


gość ~gość (Gość)19.01.2020 21:26

Pieszy ma pierwszeństwo ale tylko troche.

80


gość ~gość (Gość)19.01.2020 22:04

Ja się rozglądać ,tak po nogach jadą i to elki.
Nawet się nie zatrzymał.
Czy inni kierowcy,piesi też powinni uważać.

41


kto miał pierwszeństwo, to się okaże w sądzie ~kto miał pierwszeństwo, to się okaże w sądzie (Gość)20.01.2020 10:25

wszystko zależy od umiejętności prawników. Nawet, jeśli tylko przestraszymy pieszego na przejściu przez jezdnię, to sprawny pełnomocnik może uzyskać od nas kilkadziesiąt tysięcy odszkodowania za straty moralne, zwrot kosztów procesu i leczenia nerwicy natręctw w najdroższej, prywatnej klinice oraz w najlepszym przypadku kilkuletnią rentę z tytułu niezdolności do pracy. Zastanówcie się, co będzie korzystniejsze, czy rozgonienie pieszych na przejściu, czy ręczne przepchnięcie samochodu przez to przejście

80


gość ~gość (Gość)20.01.2020 13:01

Jeśli murarz bedzie sie szedł do pracy i zostanie potrącony przez sędziego sądu to wina będzie murarza, bo wtargnąl ale jeśli sędzia będzie szedł do pracy i zostanie potrącony przez murarza to wina będzie murarza, bo nie ustąpił pierwszeństwa. To tylko przykład ale polskie prawo celowo jest skonstruowane w sposób niejednoznaczny aby osoby z pewnych środowisk pozostawały bezkarne.

101


ja ~ja (Gość)20.01.2020 09:30

potrzebne światełka przy każdych pasach - wtedy pierwszeństwo jest jasno określone i nie ma nieporozumień... a przynajmniej jest ich znacznie mniej

37


gość ~gość (Gość)21.01.2020 06:34

Zastanawiam się co tu zmieniać w przepisach skoro już w przedszkolu tłumaczy się dzieciom jak należy przechodzić przez ulice. Słusznie pan podinspektor ują pieszy ma swoje prawa i obowiązki. Tylko ciekawi mnie dlaczego piesi za nie dopełnienie swoich obowiązków nie dostają mamdatów a kierowcy dostają. Owszem widziałem że piesi byli karani mandatami ale za przejście w niedozwolonym miejscu ale nie na pasach za nie zachowanie ostrożności.

61


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat