metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
M. ~M. (Gość)08.11.2013 19:50

Chyba by się przydało dokształcenie w zakresie przemocy, czym ona jest i... przytoczone zdanie o tym, że tyłek nie szklanka, i stwierdzenie, że to było mądre wychowanie, świadczy o wyparciu ze świadomości tego, co robił ojciec, i że to było niesprawiedliwe, bo w przemocy nie winna jest ofiara, ale ten kto jej używa, niezależnie od tego, co robi ofiara. Przetłumaczył sobie "że to co ojciec robił było dobre", ale nie było i nigdy przemoc nie jest wychowaniem. I błędnie wychowanie normalne, bez przemocy nazywa się bezstresowym i utożsamia zaraz z kompletną samowolą dziecka. Można wychowywać inaczej, bez przemocy i wychować. Na człowieka, który nie będzie krzywdzić innych. Za przemoc ma się na myśli katowanie zaraz. A przemoc ma znacznie szerszy wachlarz przejawów. Ci co doświadczali przemocy fundują ją dalej swoim dzieciom w 90 %. Są kursy, warsztaty, które uczą jak wychowywać dzieci na ludzi bez przemocy, bez krzywdzenia, pomagają zaradzic bezradnosci rodziców. Z korzyscią dla nich samych i dzieci.

21


Zgredek ~Zgredek (Gość)08.11.2013 14:26

"ares1" napisał(a):
Pewnie czeka na werdykt

Czyli nieszczere to koleżeństwo

20


ares1 ~ares1 (Gość)08.11.2013 09:39

"Zanzi" napisał(a):
No ale wypadałoby, żeby prezydent, w ramach podziękowania za wieloletnie "wsparcie", obronił kolegę i rzucił ciepłe słowa w stronę duchownego. A może już szuka sobie "nowego kolegi"? ;)


Pewnie czeka na werdykt :)))

10


Zanzi ~Zanzi (Gość)08.11.2013 09:31

"ares1" napisał(a):
Dlaczego nigdzie nie widzę wypowiedzi najlepszego fąfla Pana Prezydenta?

"Piotrkowianin" napisał(a):
Nabrał wody w usta. Święconej.

"97300" napisał(a):
Lepsza woda niż wóda

No ale wypadałoby, żeby prezydent, w ramach podziękowania za wieloletnie "wsparcie", obronił kolegę i rzucił ciepłe słowa w stronę duchownego. A może już szuka sobie "nowego kolegi"? ;)

20


97-300 97-300ranga08.11.2013 09:25

"Piotrkowianin" napisał(a):
Nabrał wody w usta. Święconej.

Lepsza woda niż wóda, podobno Ty pacierza i wódki nie odmawiasz.

01


Piotrkowianin Piotrkowianinranga08.11.2013 09:22

"ares1" napisał(a):
Dlaczego nigdzie nie widzę wypowiedzi najlepszego fąfla Pana Prezydenta? :)))

Nabrał wody w usta. Święconej.

10


ares1 ~ares1 (Gość)08.11.2013 04:39

Dlaczego nigdzie nie widzę wypowiedzi najlepszego fąfla Pana Prezydenta? :)))

00


ksiadz jest za biciem ~ksiadz jest za biciem (Gość)08.11.2013 02:44

"gosc" napisał(a):
Z jednej strony bezstresowe wychowywanie dzieci - tu jestem zwolennikiem zupełnie innego modelu i pokolenia. Mój ojciec mawiał – tyłek nie szklanka i się nie potłucze...


Owszem popiera bicie i prooaguje poslugujac się ojca słowami i cytując je ,które popiera
"Z jednej strony bezstresowe wychowywanie dzieci - tu jestem zwolennikiem zupełnie innego modelu i pokolenia. Mój ojciec mawiał – tyłek nie szklanka i się nie potłucze...
Po drugie, jeśli ksiądz mowi ze 10 latki odbywają seks z własnej woli i to ich decyzja, zwalając cala odpowiedzialność na dziecko to jest typowe zachowanie pedofila,ktory na dziecko cale karygodne czyny zwlala usprawieldiwiając się ze to ono tego chciało

00


BL ~BL (Gość)08.11.2013 02:07

Ludzie opanujcie się! Mówimy o księżach. Ludziach po seminarium, dorosłych i świadomych. Uleganie pokusie nawet dojrzałej kobiety w tym wypadku jest naganne, ale mogę to zrozumieć, ale uleganie 10, 12, 14 letniemu dziecku. Mówimy o dojrzałym człowieku, który otrzymał gruntowną edukacje w dziedzinie moralności, a nie napalonym 18 latku. Przy oskarżeniu o pedofilię jest tylko jeden sposób obrony: CNOTA. W każdym innym wypadku należy posypać głowę popiołem i milczeć, a nie snuć teorie że 10 czy 12 letnie dziecko może prowokować, bo to przynoś tylko hańbę kościołowi. Granica 15 lat to naprawdę niska granica.

00


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat