metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
krzysiek71 ~krzysiek71 (Gość)26.11.2012 17:14

Cytuję:
O powody opóźnienia zapytaliśmy Jarosława Bąkowicza z Zespołu Rzecznika Prasowego Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego


jak słysze to nazwisko to mam ochote puścic pawia.
Ludzie,odpuśćcie sobie,nie proście się tych nierobów i nieudaczników,będą wybory to każdy z nich dostanie od wyborców kopa w ...

Komentarz był edytowany przez autora: 26.11.2012 17:17

00


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)26.11.2012 18:17

Może to i szlachetne działanie, ale takie działania mnie mocno irytują.

Cytuję:
Przypomnijmy, że komputery mają otrzymać rodziny korzystające z pomocy społecznej, dzieci z rodzin ubogich, rodziny zastępcze oraz osoby niepełnosprawne. 36 zestawów komputerowych ma trafić do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wszystko w ramach projektu „Przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu w Piotrkowie Trybunalskim”.


Pytanie podstawowe: czy samo to, że osoba zaliczana jest do biednych musi być powodem, że otrzymywany komputer musi być NOWY? I czy jest to na pewno rzecz pierwszej potrzeby, którą musi sfinansować miasto? Co roku różne firmy wymieniają sprzęt komputerowy na nowszy, czy nie można zatem obdarowywać innych tym starym (często dobrym i w zupełności wystarczającym do użytku prywatnego) sprzętem? Taka firma stary sprzęt musi oddać do firmy przetwarzającej w dodatku płacąc jej za każdy przyjęty kilogram. To po pierwsze nieekonomiczne, po drugie nieekologiczne - najkorzystniej jest używać danego sprzętu jak najdłużej zgodnie z jego pierwotnym przeznaczeniem. Więc oddanie komuś za darmo do dalszego użytkowania wydawałoby się czymś logicznym. Niestety, nie w Polsce! Tutaj chcąc coś komuś ofiarować trzeba od tego odprowadzić PODATEK, a przez to jak się okazuje o wiele taniej wychodzi oddać sprzęt do zezłomowania... Stąd rodzą się takie idiotyczne akcje typu "Nowe laptopy dla kogośtam" - część pieniędzy przeznaczonych na ich zakup pochłania sama obsługa tego projektu.
Ale jak się najprostsze rozwiązania udupia odgórnie przez idiotyczne przepisy, to później mamy do czynienia z takimi osobliwościami. Kraj cudów i cudaków.

00


pan Jan ~pan Jan (Gość)26.11.2012 18:23

"Al-Bundy" napisał(a):


100% racji. Najlepszym prezentem dla rodzin pobierających zasiłki powinna być praca !!

00


fredek ~fredek (Gość)26.11.2012 18:56

Do roboty!

00


aaa ~aaa (Gość)26.11.2012 19:03

"krzysiek71" napisał(a):
jak słysze to nazwisko to mam ochote puścic pawia.


A ja Bąka :D

00


sklave sklaveranga26.11.2012 19:38

No to Marian w tym roku nie załapie się na laptopa!!!!
http://sklave.manifo.com/foto-szopka

00


ralfff7 ~ralfff7 (Gość)26.11.2012 19:39

pytanie tylko czy te nowe kompy nie znajda sie od razu w lombardach?? i czy nie ma wazniejszych potrzeb niz komupery dla tych ludzi???

00


krzysiek71 ~krzysiek71 (Gość)26.11.2012 20:44

"sklave" napisał(a):
No to Marian w tym roku nie załapie się na laptopa!!!!


chyba nie dożyjemy czasów kiedy ci ludzie staną przed obliczem "prawdziwej" sprawiedliwości i nie trafią na "wczasy" na Wroniej,tylko do prawdziwych pierdli.

00


JAR ~JAR (Gość)26.11.2012 20:58

Biedni to mają dobrze, ciągle coś dostają za darmo. Ja na wszystko muszę sobie zarobić

00


o2 ~o2 (Gość)27.11.2012 06:28

eheh ja to nie wiem czy akurat te laptopy beda zadowalające... nie wiem czy co niektorzy woleliby 100 gram dobrego aloholu

00


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat