metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
"zielonomi" ~"zielonomi" (Gość)02.02.2015 08:26

To straż miejska lepiej niech pilnuje i w ramach takiej akcji jak kogoś złapią to taki delikwent niech za karę obsadzi ze dwa miejsca to na pewno już nie ukradnie :) miejskich nasadzeń :)

90


Iwosta ~Iwosta (Gość)02.02.2015 09:58

Zamiast ogrodzenia ja jestem za tym aby cały park był monitorowany. W wielu miastach nie ma ogrodzenia a parki są piękne. Kamery natomiast uchwyciłyby każdego złodzieja, pijaka czy łobuza demolującego park a i młodzież z okolicznych szkół zachowywałaby się właściwie wiedząc że patrzy na nich oko "wielkiego brata". Może warto przemyśleć taki wariant ? Może jeszcze nie jest za późno na zmianę planów ? Kto jest za?

130


frugo ~frugo (Gość)02.02.2015 10:00

To ostatni moment by pomyśleć o monitoringu w parku. Skończą się kradzieże, wandalizm, wzrośnie bezpieczeństwo. Teraz kiedy park jest rozkopany aż prosi się żeby położyć kable do kamer.
Jeśli nie zrobi się tego teraz, później trzeba będzie niszczyć wyremontowaną infrastrukturę.

140


Student ~Student (Gość)02.02.2015 10:47

Jak najbardziej zgadzam się z frugo, Iwosta i "zielonomi". Park powinien stać się ważnym miejscem na trasie patroli SM oraz należałoby poważnie rozważyć założenie systemu monitoringu kontrolującego ten teren. Może jako mieszkańcy powinniśmy się pokusić o małą petycję, ewentualnie list otwarty do władz i służb porządkowych?

100


piotrkowianka:) ~piotrkowianka:) (Gość)02.02.2015 11:01

koniecznie musza zrobić duży wjazd żeby policja mogła wjeżdżać, bo pieszo to już im się nie chce !!!

82


bylinkowahalina ~bylinkowahalina (Gość)02.02.2015 11:06

Może przez kamery znikną pijaki, palące dzieciaki z Gim1 i TPS-u, skończy się dziki seks par w ogrodzie botanicznym i ustabilizuje się ciągłe rozwalanie rabatek przez idiotów, którzy przez swoją nadpobudliwość nie potrafią wytrzymać bez kopnięcia roślin...

100


PTB PTBranga02.02.2015 15:16

"Iwosta" napisał(a):
~Iwosta (Gość)
5 godzin temu, 09:58
Zamiast ogrodzenia ja jestem za tym aby cały park był monitorowany. W wielu miastach nie ma ogrodzenia a parki są piękne. Kamery natomiast uchwyciłyby każdego złodzieja, pijaka czy łobuza demolującego park a i młodzież z okolicznych szkół zachowywałaby się właściwie wiedząc że patrzy na nich oko "wielkiego brata". Może warto przemyśleć taki wariant ? Może jeszcze nie jest za późno na zmianę planów ? Kto jest za?


To oko wielkiego brata u nas działa chyba tylko w wyznaczonych godzinach, bo idąc około 5 rano w Niedziele przez rynek, centrum miasta gdzie policji w godzinach 21-24 kręci się więcej jak ludzi widziałem śpiącego na schodach jednego z lokali tuż pod okiem kamery, młodego chłopaka (około 25-30lat). Leżał tam dobre 15minut bo przechodziłem dwa razy, chciałem go obudzić, ale miał bardzo twardy sen. I to jest wizytówka dla miasta, nawet na policje nie miałem ochoty dzwonić bo by tylko zapłacił za izbę jak za Hiltona z 6 gwiazdkami.

40


Piotrkowianin Piotrkowianinranga02.02.2015 19:00

Cytuję:
O rozmiarach przedsięwzięcia świadczą dane wskazujące, że w ciągu pierwszego roku posadzono ponad 11 200 drzew wysokopiennych, ok. 6900 krzewów


Ile? Tu nie ma żadnego błędu? 11 tysięcy drzew? A może raczej 1120?

33


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)02.02.2015 20:00

"Piotrkowianin" napisał(a):
11 tysięcy drzew? A może raczej 1120?


Przy powierzchni 7,2 ha (tyle zdaje się ma park razem z ogrodem botanicznym) daje to około 4 metrów kwadratowych powierzchni na drzewo lub krzew (72000:18100) - a przecież należałoby odliczyć staw, alejki, zabudowania i miejsca uprawy innych roślin. Jeśli się nie pomylili, to to nie był park, tylko gęsty las, chaszcze jakieś...

"Iwosta" napisał(a):


"frugo" napisał(a):


"Student" napisał(a):


"bylinkowahalina" napisał(a):


Smutne jest to, że w XXI wieku społeczeństwo wyhodowało taką ilość zdziczałych prymitywnych osobników, że trzeba wszystko monitorować, aby nie kradli, nie śmiecili i nie niszczyli. Kultura upada, cofamy się w rozwoju, niestety...

36


tutaj tutajranga02.02.2015 20:20

Nie, nie cofamy się, bo nie ma z czego się cofać.

52


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat