metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
gość ~gość (Gość)14.05.2019 09:19

Zaorać i zacząć wszystko od nowa.

52


gość ~gość (Gość)14.05.2019 09:28

Moich nie obrażają. Czczenie obrazów to bałwochwalstwo Panie Janik. Najważniejsze to żyć uczciwie i nie wspierać bandy złodziei i Rydzyka. Radzę zacząć myśleć. Może przyjaciółka z PO Pana trochę uświadomi.Pozdrawiam.

178


karol ~karol (Gość)14.05.2019 10:07

A mnie proszę Pana wcale to nie obraża. A nie obraża Pana ociekająca złotem i drogimi kamieniam koszulka obrazu ?

1310


klara ~klara (Gość)14.05.2019 10:20

Moje uczucia religijne obraża pan Dajcz z PISu

167


Adamo ~Adamo (Gość)14.05.2019 10:37

wielkie halo o tęczę w aureoli. Wyprowadzają kobietę w kajdankach o 6 rano. A co z pedofilami wśród księży, którzy sami się przyznali? Jakoś ich nikt nie aresztuje!

1810


gość ~gość (Gość)14.05.2019 10:37

Profanacja w nowym wydaniu! I tyle...
Utożsamia się wizerunek Matki Boskiej z symbolami odmienności orientacji seksualnej -zboczenia,...
I na toaletach..., kary godne!

1713


ja ~ja (Gość)14.05.2019 11:13

Matka Boska z tęczową aureolą wskazuje raczej nie potrzebę tolerancji odmienności seksualnej, tym bardziej że środowisko księży jest pełne tej odmienności... mnie to w żaden sposób nie obraża, bo tolerancja jest potrzebna, choć w odpowiednich granicach. Papierz Franciszek miał w kwestii odmienności seksualnej właściwe stanowisko... i tego bym się tu trzymał.

114


xx ~xx (Gość)14.05.2019 09:29

Panie Janik kościół to jest budynek, poza tym dlaczego wypowiada się Pan w imieniu Polaków, a jeżeli chodzi o profanacje to nikt nie robi tego lepiej od pis-u!!!! I nie ośmieszaj sie gościu.

1413


szoking ~szoking (Gość)14.05.2019 12:05

obraża wizerunek Matki Boskiej z tęczą, a nie obrażają figurki Matki Boskiej które na baterie świecą wszystkimi kolorami tęczy sprzedawane w kioskach czy w Licheniu albo Jasnej Górze? W jakim kraju my żyjemy?

76


ksiądz Jan ~ksiądz Jan (Gość)14.05.2019 12:11


Nie malujcie Matki Bożej w stajence betlejemskiej
stale tylko na niebiesko i różowo
z niebieskimi oczami
ni to ni owo

Tyle było wtedy w Betlejem złotego nieba
aniołów białych w oknie
pstrokatych pastuszków za progiem

Założę się, że ktoś świece zapalił
przed brązowym żłóbkiem
jak czerwoną lampkę przed Bogiem

Osiołek podskakiwał na czarnych kopytkach
wół seplenił w fioletowym cieniu
święty Józef rudych proroków kąpał
w srebrnym strumieniu

- Nim Ci Mamusiu - myślał Jezus -
kupią koronę
lepiej Ci w zwykłej szarej bluzce
w kropki zielone

50


Nowy komentarz
reklama

Materiał KWW Z SERCEM DLA PIOTRKOWA

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat