metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
ggg ~ggg (Gość)29.07.2020 18:17

Ludzie czy wy naprawdę jesteście tacy ograniczeni czy może udajecie ? Piszę to do osób 40+, które pamiętają czasy województwa piotrkowskiego. Przecież reforma administracyjna z 1999r. zdegradowała miasta typu Piotrków Trybunalski, Sieradz, Skierniewice, Płock itd. Jaka była ranga i jakie tętniło życie w Piotrkowie gdy był stolicą województwa a jakie jest zapyziałe teraz chyba każdy widzi i nie jest to głównie wina obecnych włodarzy. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Większość pieniędzy ze środków unijnych, które są obecnie głównym motorem napędowym pozostawiają sobie stolice województw. W przypadku Łodzi, miasta bardzo zapóźnionego infrastrukturalnie, większość pieniędzy pozostaje w Łodzi a w teren trafiają jedynie ochłapy. Poza tym urzędników wcale nie byłoby więcej po likwidacji Powiatów - wręcz przeciwnie byłoby ich mniej.

81


Aha ~Aha (Gość)29.07.2020 12:53

Prezes chce, by rządzić na wieki wieków

1310


historyk ~historyk (Gość)29.07.2020 17:41

Ja chcę powrotu 49 województw i likwidacji powiatów a co mi nie wolno chcieć, chociażby dlatego by nie dawać za dużo pieniędzy w łapy nieudaczników łódzkich.

101


historyk ~historyk (Gość)29.07.2020 17:35

Ale "wielki" ten poseł Lorek tworzy kształt administracyjny kraju a nie wie jak spowodować by było skromne dofinansowanie rozbudowy hali Relax, ale pamiętamy jego stosunek do budowy Mediateki czy rewaloryzacji Podzamcza to jest po prostu nienawiść i działanie na szkodę Piotrkowa Tryb dlatego miasto słusznie na niego nie stawiało.

31


gość ~gość (Gość)29.07.2020 13:55

Osobiście wstyd mi trochę że mieszkam w woj. Łódzkim zdecydowanie piotrkowskie powinno być

146


gość ~gość (Gość)29.07.2020 16:54

Ja nie chcę jak coś.

13


gość2 ~gość2 (Gość)29.07.2020 15:11

Zmniejszenie liczby województw z 49 do 16 miało swoje plusy i minusy.
+ plusem było napewno zmniejszenie administracji i liczby urzędników
+ zyskały duże miasta które pozyskiwały więcej dotacji z Warszawy a później także z Unii jako stolice swoich regionów administracyjnych
- na minus są średniej wielkości miasta takie jak Częstochowa, Radom, Gorzów, Płock, Elbląg, Wałbrzych, Tarnów, Koszalin itd.. Kiedyś ludzie z okolic przeprowadzali się do takich miast za pracą(np. z Piotrkowa do Częstochowy) teraz to największe obszary bezrobocia mimo że każde z tych wymienionych miast ma ponad 100 tys mieszkańców a Radom jest rekordzistą jeśli chodzi o bezrobocie a jest przecież prawie 3 razy większy od Piotrkowa!(211 tys.)
Myślę że powinno się powiększyć liczbę województw ale nie do 49 bo to gruba przesada tylko do max 20. Częstochowskie (+np Radomsko, Wieluń i Przedbórz), Radomskie (+np. Opoczno), Środkowopomorskie (Koszalin i Słupsk) i może jeszcze Kaliskie(+ Konin,Jarocin). I zrobiłbym kilka poprawek do istniejących np dołączył Elbląg do Pomorskiego, bo ludzie z tamtąd przeprowadzają się do Trójmiasta bo mają bliżej.
Co o tym sądzicie?

44


rysio ~rysio (Gość)29.07.2020 13:19

komunizm socjalizm komunizm socjalizm.........pis po sld psl - jedna ta sama banda....tylko konfederacja

116


gość ~gość (Gość)29.07.2020 14:35

Niedługo wróci gimnazjum i zakupy na kartki.

69


rokkko ~rokkko (Gość)29.07.2020 13:58

Bo pis to prl bis i żadne krzyki ,,precz z komuną" tego nie zagłuszą ludziom głosującym na pis było dobrze z komuny i chcą jej powrotu tylko głośno tego nie powiedzą. Przecież zanim powstał pis w Piotrkowie i na ścianie wschodniej głosowali na SLD przypadek..?

76


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat