metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
k-o ~k-o (Gość)13.06.2009 21:30

Nie ma co się tak podniecać. Pożyjemy, zobaczymy. W Piotrkowie kwitło kształcenie zawodowe. Ale zostało tępymi tasakami dobite przez tępaków zza biurek. Żadnym Haeringom nie wierzę. Czas pokaże. I jedna jaskółka wiosny nie czyni. Taki Niemiec to może interes zamknąć z dnia na dzień i sobie odlecieć za Odrę. Sukcesem będzie, jak odprawy wypłaci. Tu wielkie halo, a chodzą słuchy, że oni coś cienko przędą?

00


ekonom ~ekonom (Gość)13.06.2009 21:36

Taki Niemiec odleci ale na Białoruś, do Rosji, na Ukrainę bo tam są niskie podatki i nie ma wyśrubowanego do nieprztomności socjalu. Jak myslisz dlaczego Zachód w Polsce, na Słowacji w Czechach umieszczał swe fabryki gdyż byliśmy konkurencyjni niskimi podatkami i socjałem. Obecnie jak daliśmy się omamić i wciągnąć do UniiEwropejskiej to wszystko się zrównuje i powoli, już od 2006 zachód ucieka z interesami dalej na wschód, lądując w końcu w Chinach, Wietnami, na Tajwanie, w Korei Południowej itd.

00


lukch ~lukch (Gość)13.06.2009 23:15

Ptak był rodowitym piotrkowianinem i nie potrzebował odlatywać i co? Narodowość czy pochodzenie nie ma wg. mnie znaczenie w kwestii interesów. Będzie zbyt, będzie zakład.

00


k ~k (Gość)14.06.2009 09:00

Ja jakoś bardziej wierzę Haeringowi niż wielu polskim biznesmenom.
Produkcja w Polsce będzie się opłacała bo nie mamy euro, kurs sprzyja eksportowi. Płacisz w złotówkach zarabiasz w Euro. A koszty transportu praktycznie zero, bardzo dobra lokalizacja np. wszystkie fabryki samochodów wokół Niemcy/Czechy/Słowacja, ta sama droga :-)).
To że ktoś szkoli kadrę to oznacza że chce się związać na lata. Dzisiaj każdy patrzy na kadrę, składać wyroby można wszędzie magazyny też ale produkcje przemysłową to trzeba mieć armię fachowców.
Z drugiej strony niestety w czasach kryzysu nie liczy się ekonomia tylko polityka i ochrona miejsc pracy. :-(((.
pozdrawiam

00


ekonom ~ekonom (Gość)14.06.2009 14:10

Taaaa! I właśnie z tego dobrego położenia Opel w Gliwicach ma zrezygnować i nowoczesną fabrykę tam znajdującą się zamknąć i odczekać, jak się rozwinie sytuacja przenieść się. Ciekawe dokąd?

00


marek ~marek (Gość)14.06.2009 16:50

No zobaczymy: Niech pokażą tak jak za dawnych czasów PIOMA że była szkoła i każdego brali do roboty na fabryke...

00


PISARZ ~PISARZ (Gość)14.06.2009 20:24

LUDZIE O TEJ FIRMIE TO MOŻNA KSIĄŻKI PISAĆ OGÓLNIE MÓWIĄC TO MASAKRA - WIEM BO PRACOWAŁEM, UCIEKŁEM Z NIEJ PZDR.....

10


k-o ~k-o (Gość)14.06.2009 22:15

To w Haeringu prowadzą obróbkę drewna, że tam aż wióry leca?!

00


Piotrkowianin ~Piotrkowianin (Gość)14.06.2009 22:55

Nie, obróbkę metalu - przy tej też powstają wióry (toczenie, frezowanie, wiercenie).

00


witias ~witias (Gość)30.08.2009 12:26

ta nawet czasu na zjedzenie nie było. jeden człowiek na trzech maszynach!

10


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat