metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
k-o ~k-o (Gość)13.06.2009 21:30

Nie ma co się tak podniecać. Pożyjemy, zobaczymy. W Piotrkowie kwitło kształcenie zawodowe. Ale zostało tępymi tasakami dobite przez tępaków zza biurek. Żadnym Haeringom nie wierzę. Czas pokaże. I jedna jaskółka wiosny nie czyni. Taki Niemiec to może interes zamknąć z dnia na dzień i sobie odlecieć za Odrę. Sukcesem będzie, jak odprawy wypłaci. Tu wielkie halo, a chodzą słuchy, że oni coś cienko przędą?

00


ekonom ~ekonom (Gość)13.06.2009 21:36

Taki Niemiec odleci ale na Białoruś, do Rosji, na Ukrainę bo tam są niskie podatki i nie ma wyśrubowanego do nieprztomności socjalu. Jak myslisz dlaczego Zachód w Polsce, na Słowacji w Czechach umieszczał swe fabryki gdyż byliśmy konkurencyjni niskimi podatkami i socjałem. Obecnie jak daliśmy się omamić i wciągnąć do UniiEwropejskiej to wszystko się zrównuje i powoli, już od 2006 zachód ucieka z interesami dalej na wschód, lądując w końcu w Chinach, Wietnami, na Tajwanie, w Korei Południowej itd.

00


lukch ~lukch (Gość)13.06.2009 23:15

Ptak był rodowitym piotrkowianinem i nie potrzebował odlatywać i co? Narodowość czy pochodzenie nie ma wg. mnie znaczenie w kwestii interesów. Będzie zbyt, będzie zakład.

00


k ~k (Gość)14.06.2009 09:00

Ja jakoś bardziej wierzę Haeringowi niż wielu polskim biznesmenom.
Produkcja w Polsce będzie się opłacała bo nie mamy euro, kurs sprzyja eksportowi. Płacisz w złotówkach zarabiasz w Euro. A koszty transportu praktycznie zero, bardzo dobra lokalizacja np. wszystkie fabryki samochodów wokół Niemcy/Czechy/Słowacja, ta sama droga :-)).
To że ktoś szkoli kadrę to oznacza że chce się związać na lata. Dzisiaj każdy patrzy na kadrę, składać wyroby można wszędzie magazyny też ale produkcje przemysłową to trzeba mieć armię fachowców.
Z drugiej strony niestety w czasach kryzysu nie liczy się ekonomia tylko polityka i ochrona miejsc pracy. :-(((.
pozdrawiam

00


ekonom ~ekonom (Gość)14.06.2009 14:10

Taaaa! I właśnie z tego dobrego położenia Opel w Gliwicach ma zrezygnować i nowoczesną fabrykę tam znajdującą się zamknąć i odczekać, jak się rozwinie sytuacja przenieść się. Ciekawe dokąd?

00


marek ~marek (Gość)14.06.2009 16:50

No zobaczymy: Niech pokażą tak jak za dawnych czasów PIOMA że była szkoła i każdego brali do roboty na fabryke...

00


PISARZ ~PISARZ (Gość)14.06.2009 20:24

LUDZIE O TEJ FIRMIE TO MOŻNA KSIĄŻKI PISAĆ OGÓLNIE MÓWIĄC TO MASAKRA - WIEM BO PRACOWAŁEM, UCIEKŁEM Z NIEJ PZDR.....

10


k-o ~k-o (Gość)14.06.2009 22:15

To w Haeringu prowadzą obróbkę drewna, że tam aż wióry leca?!

00


Piotrkowianin ~Piotrkowianin (Gość)14.06.2009 22:55

Nie, obróbkę metalu - przy tej też powstają wióry (toczenie, frezowanie, wiercenie).

00


witias ~witias (Gość)30.08.2009 12:26

ta nawet czasu na zjedzenie nie było. jeden człowiek na trzech maszynach!

10


Nowy komentarz
reklama

Materiał KWW Z SERCEM DLA PIOTRKOWA

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat