metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
absolwent ~absolwent (Gość)19.11.2013 09:22

Nie wiem czy państwo wiecie,że do tej szkoły chodziła słynna piosenkarka Anita Lipnicka.

11


Iwosta ~Iwosta (Gość)19.11.2013 09:47

Nie wiem czy wiecie, że do tej szkoły chodziła również Magda Cwen żona Adama Hanuszkiewicza, który jak sama później mówiła, stwierdził, że powinna przedstawiać się jako Cwenówna.

10


EWA ~EWA (Gość)19.11.2013 19:11

"absolwent" napisał(a):


aNITA LIPNICKA CHODZIŁA DO SP 16 I I LO...

00


Kowalst. ~Kowalst. (Gość)02.05.2014 18:37

Moja szkoła za panowania Pietruszki ale to lata 60te.
I stare osiedle Wyzwolenia.

10


Uczennica Rocznik 60 ~Uczennica Rocznik 60 (Gość)19.11.2013 10:02

wspaniała pani Kudyba , Olczyk , dyrektor Pietruszka to byli nauczyciele oddani dla uczniów i szkoły.

21


gość ~gość (Gość)16.01.2020 20:20

Moja ukochana szkółka.

10


gość ~gość (Gość)03.02.2020 22:16

Byłam pierwszym rocznikiem tej szkoły ,wszystko nowe śliczne duże a teraz tylko wspomnienia wspomnienia wspomnienia i żal minonych lat Pan dyrektor Pirtruszka no i nasza Pani Arkuszyńska która była z nami przed całe 8 lat - miło tak powspominać

10


Anetta.Hejniak Anetta.Hejniakranga25.09.2023 16:06

Chodziłem i skończyłem edukacje w SP nr 15. Wychowawcą moim była Jadwiga Kacperczyk ,a później Jan Trzaska. Szkoda,, że komentując i wydają ocenę ludzie nie podpisują się z imienia i nazwiska. Pozdrawiam Jacek Lis 1974-1982

00


Iwosta ~Iwosta (Gość)19.11.2013 09:42

Pamiętam te początki.Najpierw 11-tka,później około miesiąca 14-tka, no i w końcu 15-tka. Pierwszy samodzielny przejazd autobusem z Wyzwolenia do szkoły (14-tki) do której nie trafiłam (nie zapomnę tego do końca życia)i dopiero na dzień następny zawiozła mnie mama. Później tafiałam już sama. Oczywiście z sentymentem wspominam p.Zatorską,p.Litycha, p.Pankiewicz,p.Pietruszkę no i oczywiście państwo Warzochowie. Zapomniałam jak nazywała się pani od śpiewu.A to już 50 lat!!!!!!!!!!!!! Naprawdę???

10


Myśliciel Myślicielranga19.11.2013 07:59

"GLobcio" napisał(a):
Starostecka ,Flaga i Łabuzińska jako postrach szkoły. Gronowski , Łabuzińki, Gala, Wożniak ,Gulczyńska Dąbrowska,Zielonka, Brylski Malec Sącińskai, Pani Lodzia (woźna) stojąca przy wyjsciu z paskiem. Kurde jak pięknie powspominać , aż mi się cieplej zrobiło


"Poooop" napisał(a):
Pietruszka, Litych, Trzaska..........pamiętacie jeszcze te nazwiska


"absolwentla-1985" napisał(a):
To byly najlepsze lata i do dzis spotykamy sie w gronie "nie ma jak 15tka". A pamietacie historie i Harazińskiego? Maglowal równo ale tego przedmiotu dzis moge uczyc swoje dziecko . Polski tez nauczyła mnie Pani Gala. To była kadra!


Jeszcze obowiązkowe prasówki u Harazińskiego, dziś dzięki niemu historię mam w jednym palcu. Pod koniec życia handlował książkami na hali... do dziś je mam. Matematyki uczyła p. Szyma.
Pamięta ktoś p. Gogolewskiego od muzyki? Człowiek żywcem wyjęty z przedwojnia.
Pietruszki wszyscy się bali jak przeszedł z "Jedynki". Litych - wieczny zastępca dyrektora i super człowiek.
Jeszcze p. Kosmalska od chemii, można było się zakochać - niekoniecznie w chemii...
Poza tym super atmosfera, zimą lodowisko... Najlepsza podstawówka swojego czasu w mieście. Aż się łezka w oku kręci...

40


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat