metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
~przyszły gazownik19.01.2017 20:33

Dużo ostatnio się mówi o smogu, zastanawiam się nad przyczynieniem się do poprawy powietrza poprzez założenie ogrzewania gazowego. Dlatego zwracam się z pytaniem czy ktoś ostatnio zakładał taką instalację i ile wyniosły wszystkie koszty takiej inwestycji wraz z piecem. Nadmienię tylko, że mam gaz w ulicy i nie byłoby problemu z podłączeniem i że nie interesuje mnie jakaś robota na czarno czy jakieś tak zwanej złotej rączki tylko wszystko fachowo i na fakturę. Powierzchnia domu do ogrzania 150m2, zapotrzebowanie na ciepłą wodę dla 4 osób. Liczę na pomoc z waszej strony i z góry dziękuje.

Gość 100 ~Gość 100 (Gość)12.12.2019 18:03

Mam pytanie czy chodził u kogoś z was przedstawiciel firmy FORTUM i nakazywał na zmianę operatora dostawcy gazu? Podał "atrakcyjną " cenę - 10% od jednego kilowatu

cytat

respan respan24.06.2019 09:20

Ja polecam postawić na rekuperację przez co nie dość, że jest ekologicznie to jeszcze oszczędnie. Więcej informacji na temat zalet montażu rekuperacji znaleźć można na https://www.wojwent.com

cytat

desalta desalta25.10.2017 11:02

Sposób ogrzewania domu zmieniłam jakiś czas temu. z tego względu, że miałam dostęp do gazu ziemnego zdecydowałam się na kotłownie gazową http://instaltechnik.pl/poradnik/rozdzial-i-ogrzewanie-zrodlo-ciepla/ zasilaną kotłem kondensacyjnym. Koszt inwestycyjny nie jest jakiś wysoki, podobnie rachunki za ogrzewanie. Jestem zadowolona z tego rozwiązania

cytat

tutaj tutaj23.01.2017 17:33

Muratora poczytaj, zwłaszcza komentarze, fora. Tam znajdziesz wszystko.

cytat

ares1 ares123.01.2017 13:00

Ale ja się nie obrażam :))) po prostu poszukaj forum odnośnie ogrzewania gazem i wtedy sobie wyrobisz zdanie co inni o tym myślą i jakie warunki trzeba spełniać żeby było to jakoś opłacalne .
Tu masz link odnośnie kotła :
http://www.budujemydom.pl/budujemy-dom-1-2-2006/6743-kociol-gazowy-dla-domu-150-m2

cytat

przyszły gazownik ~przyszły gazownik (Gość)22.01.2017 10:18

ares 1 to nie obrażaj się nie mam żadnych złych intencji i to nie moje wyliczenia tylko twoje. Sam pisałeś że że przy -5 to jakieś 500 zł brutto. Takiej temp. w Polsce jest może miesiąc i doliczając parę dni powyżej -5. Licząc 7 miesięcy grzania w roku no to myślę, że w/g ciebie to zawyżając 400 zł brutto niech będzie 500 zł i to by mi odpowiadało. Fajnie by było gdyby ktoś napisał jakieś konkrety jaki piec na co zwrócić uwagę i odpowiedział mi na dręczące mnie pytanie ile go wyniosły wszystkie koszty podłączenia? Pytanie do ePegaza jakie masz koszt grzania i temp. w domu, jaki piec i na co zwrócić uwagę przy parametrach pieca?

cytat

ares1 ares122.01.2017 08:09

Przyszły gazowniku załóż gaz i po roku napisz jakie ponosisz koszta za ogrzewanie :))) Niestety twoje wyliczenia są z kosmosu. Chyba że będziesz jednocześnie chodzić w dwóch swetrach i papciach góralskich. Niemniej napisz czy jesteś zadowolony :)))

cytat

ePegaz ePegaz21.01.2017 22:20

Ja mam gaz i grzeję i grzeję, a i tak jest zimno. Przy czym wygoda jest na pewno nieporównywalna. Trzeba sobie tylko założyć mocniejsze kaloryfery i piec niż Ci wylicza specjaliści.

cytat

przyszły gazownik ~przyszły gazownik (Gość)20.01.2017 09:12

Wiesz co jeśli miałby być takie koszty jak piszesz to biorę w ciemno, niech przychodzą choćby jutro robić. Ja średnio w roku zużywam 5-6 ton miału, koszt z transportem to 2350-2820zł. Z tego co piszesz grzanie przez 7 miesięcy przyjmijmy 400zł brutto to koszt w sezonie 2800zł. Czyli wychodzimy praktycznie na to samo i bez roboty i brudu. Nawet jeśli miałbym w sezonie zapłacić trochę więcej to bym się zdecydował. Jednak wciąż interesuje mnie ile kosztuje założenie takiej instalacji, chodzi o wszystkie koszty typu projekt, zgoda na przyłącze, piec, robocizna itp. Czy ktoś ostatnio zakładał i może w przybliżeniu podać jaki to był koszt?

cytat

ares1 ares120.01.2017 07:53

Odpuść sobie gaz chyba że nie liczysz się z kosztami.Średnie ogrzanie takiej powierzchni przy temperaturze -5 i ocieplonym budynku to 300-450netto miesięcznie . Jeśli temperatura przekroczy -10 liczysz podwójnie. Wszystko do sprawdzenia. U mnie był pomysł z gazem ale po wstępnych wyliczeniach szybko o nim zapomnieliśmy. Gdyby był stosowany pod licznik tak jak z wodą ogrodową i cena gazu była by niższa w związku z ogrzewaniem pewnie wiele osób by na to poszło a tak większość osób które miała ogrzewanie gazowe wróciła do innego zródła ciepła jeśli miała na to warunki.Swoją drogą zapytaj jakie koszty ponoszą w TBS za gaz.Myślę że to Cię przekona najbardziej do tego co napisałem.

cytat

reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat