metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
~przyszły gazownik19.01.2017 20:33

Dużo ostatnio się mówi o smogu, zastanawiam się nad przyczynieniem się do poprawy powietrza poprzez założenie ogrzewania gazowego. Dlatego zwracam się z pytaniem czy ktoś ostatnio zakładał taką instalację i ile wyniosły wszystkie koszty takiej inwestycji wraz z piecem. Nadmienię tylko, że mam gaz w ulicy i nie byłoby problemu z podłączeniem i że nie interesuje mnie jakaś robota na czarno czy jakieś tak zwanej złotej rączki tylko wszystko fachowo i na fakturę. Powierzchnia domu do ogrzania 150m2, zapotrzebowanie na ciepłą wodę dla 4 osób. Liczę na pomoc z waszej strony i z góry dziękuje.

Goscinnie ~Goscinnie (Gość)19.01.2017 21:41

Wez do zrobienia ludzi z gazowni miejskiej.Jesli przyjda na odbior i zobacza "obcego" to beda wymyslac to i tamto. I nie beda chcieli odebrac.Tak mieli moi znajomi.

cytat

ares1 ares120.01.2017 07:53

Odpuść sobie gaz chyba że nie liczysz się z kosztami.Średnie ogrzanie takiej powierzchni przy temperaturze -5 i ocieplonym budynku to 300-450netto miesięcznie . Jeśli temperatura przekroczy -10 liczysz podwójnie. Wszystko do sprawdzenia. U mnie był pomysł z gazem ale po wstępnych wyliczeniach szybko o nim zapomnieliśmy. Gdyby był stosowany pod licznik tak jak z wodą ogrodową i cena gazu była by niższa w związku z ogrzewaniem pewnie wiele osób by na to poszło a tak większość osób które miała ogrzewanie gazowe wróciła do innego zródła ciepła jeśli miała na to warunki.Swoją drogą zapytaj jakie koszty ponoszą w TBS za gaz.Myślę że to Cię przekona najbardziej do tego co napisałem.

cytat

przyszły gazownik ~przyszły gazownik (Gość)20.01.2017 09:12

Wiesz co jeśli miałby być takie koszty jak piszesz to biorę w ciemno, niech przychodzą choćby jutro robić. Ja średnio w roku zużywam 5-6 ton miału, koszt z transportem to 2350-2820zł. Z tego co piszesz grzanie przez 7 miesięcy przyjmijmy 400zł brutto to koszt w sezonie 2800zł. Czyli wychodzimy praktycznie na to samo i bez roboty i brudu. Nawet jeśli miałbym w sezonie zapłacić trochę więcej to bym się zdecydował. Jednak wciąż interesuje mnie ile kosztuje założenie takiej instalacji, chodzi o wszystkie koszty typu projekt, zgoda na przyłącze, piec, robocizna itp. Czy ktoś ostatnio zakładał i może w przybliżeniu podać jaki to był koszt?

cytat

ePegaz ePegaz21.01.2017 22:20

Ja mam gaz i grzeję i grzeję, a i tak jest zimno. Przy czym wygoda jest na pewno nieporównywalna. Trzeba sobie tylko założyć mocniejsze kaloryfery i piec niż Ci wylicza specjaliści.

cytat

ares1 ares122.01.2017 08:09

Przyszły gazowniku załóż gaz i po roku napisz jakie ponosisz koszta za ogrzewanie :))) Niestety twoje wyliczenia są z kosmosu. Chyba że będziesz jednocześnie chodzić w dwóch swetrach i papciach góralskich. Niemniej napisz czy jesteś zadowolony :)))

cytat

przyszły gazownik ~przyszły gazownik (Gość)22.01.2017 10:18

ares 1 to nie obrażaj się nie mam żadnych złych intencji i to nie moje wyliczenia tylko twoje. Sam pisałeś że że przy -5 to jakieś 500 zł brutto. Takiej temp. w Polsce jest może miesiąc i doliczając parę dni powyżej -5. Licząc 7 miesięcy grzania w roku no to myślę, że w/g ciebie to zawyżając 400 zł brutto niech będzie 500 zł i to by mi odpowiadało. Fajnie by było gdyby ktoś napisał jakieś konkrety jaki piec na co zwrócić uwagę i odpowiedział mi na dręczące mnie pytanie ile go wyniosły wszystkie koszty podłączenia? Pytanie do ePegaza jakie masz koszt grzania i temp. w domu, jaki piec i na co zwrócić uwagę przy parametrach pieca?

cytat

ares1 ares123.01.2017 13:00

Ale ja się nie obrażam :))) po prostu poszukaj forum odnośnie ogrzewania gazem i wtedy sobie wyrobisz zdanie co inni o tym myślą i jakie warunki trzeba spełniać żeby było to jakoś opłacalne .
Tu masz link odnośnie kotła :
http://www.budujemydom.pl/budujemy-dom-1-2-2006/6743-kociol-gazowy-dla-domu-150-m2

cytat

tutaj tutaj23.01.2017 17:33

Muratora poczytaj, zwłaszcza komentarze, fora. Tam znajdziesz wszystko.

cytat

desalta desalta25.10.2017 11:02

Sposób ogrzewania domu zmieniłam jakiś czas temu. z tego względu, że miałam dostęp do gazu ziemnego zdecydowałam się na kotłownie gazową http://instaltechnik.pl/poradnik/rozdzial-i-ogrzewanie-zrodlo-ciepla/ zasilaną kotłem kondensacyjnym. Koszt inwestycyjny nie jest jakiś wysoki, podobnie rachunki za ogrzewanie. Jestem zadowolona z tego rozwiązania

cytat

respan respan24.06.2019 09:20

Ja polecam postawić na rekuperację przez co nie dość, że jest ekologicznie to jeszcze oszczędnie. Więcej informacji na temat zalet montażu rekuperacji znaleźć można na https://www.wojwent.com

cytat

reklama

Materiał KWW Z SERCEM DLA PIOTRKOWA

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat