metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
~ciekawski10.12.2018 20:13

Witam, co to była za jasna łuna nad Piotrkowem przez kilkanaście minut na południe od Piotrkowa widoczne z naszego miasta. Trochę to wyglądało jakby był to spory pożar. dzieki za odp

Ringo ~Ringo (Gość)19.02.2019 10:41

Ta łuna jest widoczna dość często. Kiedy zobaczyliśmy ją po raz pierwszy w wieczór wigilijny wiele lat temu, uznaliśmy to zjawisko za tak ciekawe, że koło północy wsiedliśmy do samochodu i ruszyliśmy, aby znaleźć rozwiązanie zagadki. Z każdym przebytym kilometrem światło stawało się coraz bardziej intensywne, ale jego źródło wciąż skrywały budynki i korony drzew. Wreszcie naszym oczom ukazał się stojący w polu nowoczesny budynek o ścianach ze szkła, który zdawał się być wypełniony płynnym światłem. Trudno było nawet patrzeć na tę jasność. Żaden człowiek nie mógłby znieść takiego natężenie świata bez okularów ochronnych. Nie było więc sensu podchodzić bliżej.To właśnie ten świecący budynek rzucał łunę na nocne niebo. Wyglądał jak stacja kosmiczna. Po dłuższej obserwacji doszliśmy jednak do wniosku, że jest to po prostu wielka szklarnia, w której włączono liczne i bardzo mocne źródła światła, być może w celu dezynfekcji powietrza i powierzchni promieniami ultrafioletowymi UV-C. A samo naświetlanie miało miejsce w nocy, w dzień świąteczny pewnie dlatego, że w tym czasie nie było tam żadnych pracowników. Tak sobie to przynajmniej wtedy wytłumaczyliśmy, ale nie wiem, czy mieliśmy rację.

cytat

. ~. (Gość)25.03.2019 08:07

Maryjna opiekuńcza aureola nad Piotrkowem

cytat

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat