metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
sebmroz16.10.2015 10:51


Witam,
Poszukuję budżetowych nowych zimówek i proszę o porady. Odpadają wszystkie chińskie, bieżnikowane i marki "no name". Pacjent: Seat Leon 1P z silnikiem 1.6 101KM. Rozmiar 205/55/16. Jeżdżę raczej dynamicznie, czasem lubię poszaleć szczególnie na śniegu. Wiem, że poniższe opony nie zapewnią mi właściwości do jakich byłem przyzwyczajony jednak ze względów ekonomicznych jestem zmuszony kupić tanie opony na 1-2 sezony zimowe.
Zastanawiam się nad:
- Dębica Frigo 2 np. http://moto.gratka.pl/tresc/sprzedam-opony-zimowe-debica-frigo-2-r13-19409790.html#b5e019cc8cf00d83,1
- Dębica Frigo HP
- Dayton DW 510 EVO
- Kormoran Snowpro B2
- Viking Snowtech 2
Proszę o opinie i porady co wybrać.

S y l w i a ~S y l w i a (Gość)19.10.2015 08:00

Viking? Powiedziałabym, że to jest właśnie marka "no name"
Z tych, które podałeś najlepsze parametry ma Dębica Frigo 2 i Dayton.
Pytanie na czym Ci zależy. Dayton ma wyższy indeks prędkości ( do 210km/h), ma lepsze hamowanie na mokrej nawierzchni (klasa C), ale ma większy opór toczenia (klasa F- przedostatnia, większe spalanie). Będzie się dobrze sprawdzał na mokrej nawierzchni i pośniegowej ciapie (kształt bieżnika- odprowadzanie wody).
Dębica ma indeks prędkości do 190 km/h, dłuższą drogę hamowania na mokrym (klasa E), ale za to mniejszy opór toczenia (klasa C), jej kształt bieżnika sprawdzi się na śniegu. No i pytanie czy zaufasz w tej kwestii kobiecie...

cytat

www ~www (Gość)20.10.2015 09:17

Ja kupiłem używki Kormoran po 2 sezonach i jestem mega zadowolony. Zaplaciłem 250zł za 4 szt. W zime jezdzi sie raczej wolno na pewno nie ponad 200 :D, zresztą zależy czy na miasto czy raczej na trase.

cytat

S y l w i a ~S y l w i a (Gość)21.10.2015 07:26

To, że po dwóch sezonach to nie wszystko.. Ciekawe z którego roku opona i ile bieżnika zostało...

cytat

Kolo ~Kolo (Gość)21.10.2015 12:00

Rocznik opon ma znaczenie może w motocyklach, gdzie pojazd styka sie z podłożem na 4 cm2. W samochodach rocznik opon ma znaczenie trzeciorzedne. Ważniejszy jest stan opony (uszkodzenia, spękania) i to jak są przechowywane (odksztalcenia). W zabytkowym motorowerze mam oryginalne 38 letnie opony i normalnie je uzytkuje. Wiadomo jezdzi si wolno max 50km/h ale prowadzi sie dobrze i hamuje normalnie. Takze opony samochodowe moga sluzyc do konca bieznika jezeli sa w dobrym stanie. Mit o maksymalnym okresie uzywania opon to bajka lobby oponiarskiego. Zwykly uzytkownik nie zauwazy roznicy czy jedzie na oponie 2 czy 10 letniej...

cytat

S y l w i a ~S y l w i a (Gość)21.10.2015 12:31

Wątpię, by każdy przechowywał opony w hermetycznych warunkach.. Widziałam wczoraj piętnastoletnie używane opony, ich właścicielka kupiła je bo były w świetnym stanie...Trzymam za nią kciuki, żeby jej to bokiem nie wyszło... Nie twierdzę, że opona trzyletnia nadaje się do wyrzucenia, ale też nie zgadzam się, że kwestia wieku opon to mit.

cytat

S y l w i a ~S y l w i a (Gość)21.10.2015 12:42

Poza tym jak można porównać opony do motoroweru, którym nie przekracza się 50 km/h ( o ile krótsza droga hamowania) i jak sobie pozwolę zgadnąć nie jeździ się raczej w zimę do samochodu. Inaczej wygląda wyhamowanie choćby ze 100 km/h, a przestarzała opona na mrozie zamienia się w skałę i "gwiazdy tańczą na lodzie". Ale ludziom ciężko przetłumaczyć pewne rzeczy... Taniość wszędzie taniość.. Ja rozumiem, że ciężkie czasy, że każdy chce oszczędzić, ale żeby na własnym zdrowiu i życiu? Poza tym jak stać kogoś na psa, to stać i na budę.

cytat

pawel.mat33 pawel.mat3330.10.2015 17:34

Ja obecnie szukam [url=https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=opony+zimowe]opony zimowe[/url]

cytat

Pawel86 Pawel8615.11.2015 17:14

W zeszlym roku mialem Debice ale byly takie sobie tzn. srednia mialy przyczepnosc. Zastanawiam sie w tym roku (wiem, troche spozniony jestem) z zamiana ich na Fulde, dokladnie ten model http://www.fulda.com/fulda_pl_pl/tires/passenger/kristall-montero-3/. Moze ktos jezdzil na nich i sie wypowie? Dobrze tez jakby byly troche cichsze od Debicy :/

cytat

Marek ~Marek (Gość)15.10.2016 10:39

Strial ma w tej półce cenowej wiele do powiedzenia ponieważ. Od wulkanizatora wiem że opony te produkuje w Serbii Michelin. Cena taka sama ale moim zdaniem są lepsze.

cytat

kier ~kier (Gość)04.12.2017 07:43

Do www. Gdzie te używki kupiłeś?

cytat

reklama

Materiał KWW Z SERCEM DLA PIOTRKOWA

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat