Mleko – szczęśliwy raper z Piotrkowa

Tydzień Trybunalski Poniedziałek, 12 maja 20083 18438
Trzy lata temu jego piosenkę śpiewało pół Polski. Drugie pół było zszokowane, ale… też ją nuciło. Obok “Kto dogoni psa” nie dało się przejść obojętnie. Twórcą hitu był piotrkowski hiphopowiec Mleko – wtedy bardzo popularny, dziś nieco zapomniany.
Na początku był taniec

Mleko, to pseudonim Darka Mielczarka, piotrkowianina, absolwenta technikum samochodowego, który swoją przygodę z hip-hopem zaczynał od tańca. Tańca, który w Polsce końca lat 80. otoczony był swoistym kultem: mogli go uprawiać tylko młodzi, wysportowani ludzie, słuchający muzyki nieobecnej w radiu (które grało z reguły popową sieczkę i italo disco), ludzie, dla których breakdance był odskocznią od codziennych problemów.

W “breaku” organizowano mistrzostwa Polski, mnóstwo turniejów, zawodów, konkursów, w których regularnie uczestniczyła grupa młodych piotrkowian. - Zaczęliśmy od tańca na zwykłych dyskotekach w Piotrkowie – wspomina Mleko. – Najczęściej były to dyskoteki w dawnym “Lamusie” przy Jagiellońskiej, w WDK-u, czy różnych piotrkowskich szkołach. Było nas kilku: Bitter, Czarek Kittel, Tomek Prochoń, Tomek Zajączkowski, Tomek Masiarek i ja. Po kilku miesiącach doszliśmy do wniosku, że chcemy tańczyć coraz lepiej, że chcemy się rozwijać, jeździć na turnieje, umieć coraz więcej. Taniec zaczął nas pochłaniać.

Udali się do ówczesnego dyrektora piotrkowskiego MOK-u, Zbigniewa Bujakowskiego. Ten, sam tancerz i choreograf, udostępnił im salę i tam grupa, która przyjęła nazwę Boys From There (Chłopcy Stamtąd) rozpoczęła przygotowania do zawodów.

- I zaczęliśmy na te zawody jeździć, także dzięki pomocy dyrektora – opowiada Mleko. – Zwracano nam koszty wyjazdów na turnieje, do MOK-u przychodziły oficjalne zaproszenia na konkretne zawody i w ten sposób zjeździliśmy całą Polskę jako grupa tańcząca breakdance. Dzięki tym występom poznaliśmy mnóstwo ludzi, którzy potem, już kiedy zaczęliśmy tworzyć muzykę, bardzo nam pomogli.

<


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (3)

Trwa cisza wyborcza. Komentowanie możliwe po zalogowaniu.

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Emil K. ~Emil K. (Gość)08.03.2017 20:21

STOPKLATKA STOPKLATKA! na jednek klatce ojciec na drugiej moja matka stare podwórko babcia sąsaidka. Zycie poklatkowane w zwolnionym tempie podane, momenty nie chciane bicie pasem nad ranem...
I to jest K**** kawałek! kawałek dobrego rapu! Tego chamy słuchać powinniscie a nie jakies nowe guwniane produkcje.

00


ares1 ~ares1 (Gość)06.09.2015 09:41

I Mleko sie wylało :)))

10


YO ~YO (Gość)06.09.2015 02:00

BYŁO

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat