„Dzieje Piotrkowa Trybunalskiego w źródłach archiwalnych”. Promocja książki

ePiotrkow Środa, 21 lutego 20184 2327
Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają na promocję książki Tomasza Matuszaka „Dzieje Piotrkowa Trybunalskiego w źródłach archiwalnych”. Spotkanie odbędzie się 27 lutego o godz. 17.00 w czytelni dla dorosłych MBP przy ul. Jerozolimskiej 29.

„Dzieje Piotrkowa Trybunalskiego w źródłach archiwalnych” to publikacja opracowana przez Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim w ramach projektu wydawniczego, dzięki wsparciu Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych. Swoją ideą wpisuje się w obchodzony w 2017 r. jubileusz 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego.entów, fotografii, map i plakatów ukazujących w przekrojowy sposób dziedzictwo historyczne miasta i jego mieszkańców. Przedrozbiorowe sejmy piotrkowskie, Trybunał Koronny, czy też ważny dla dziejów miasta wątek legionowy, to tylko kilka przykładów z szerokiego zakresu zagadnień ukazanych za pośrednictwem materiałów archiwalnych. Ciesząc oczy widokiem starych dokumentów, w omawianej książce odnaleźć można również zarys dziejów miasta, opisy jego tradycji archiwalnych, czy też cenne wskazania dotyczące sposobów prowadzenia poszukiwań historycznych w zasobie piotrkowskiego archiwum. Za pośrednictwem publikacji czytelnicy będą mogli odbyć historyczną podróż w czasie, przyglądając się temu, w jaki sposób zmieniało się miasto i jak wyglądało życie jego mieszkańców.

 

Tomasz Matuszak (ur. 1973 r.), doktor nauk humanistycznych w zakresie historii (2008 r.), dyrektor Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim (od 2006 r.), archiwista, historyk wojskowości, badacz dziejów Piotrkowa Trybunalskiego i regionu piotrkowskiego. Specjalizuje się w ramach archiwistyki w metodyce pracy archiwalnej, archiwoznawstwie oraz tematyce i zagadnieniach zarządzania archiwami państwowymi i archiwami zakładowymi. W ramach historii wojskowości zajmuje się dziejami oręża polskiego w XX w., a w szczególności historią polskiego lotnictwa wojskowego w latach 1918-1945. Autor ponad 200 publikacji o charakterze naukowym i popularnonaukowym, z zakresu szeroko rozumianej archiwistyki oraz historii wojskowości, a także regionalistyki piotrkowskiej.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)21.02.2018 09:18

A gdzie będzie można kupić tę książkę?
Bo zapowiadanej książki o ulicach Piotrkowa nie ma w ksiegarniach

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat