Komendant KMP Policji w Piotrkowie insp. Piotr Nowicki

Szanowni Państwo. Bardzo dziękuję za każdy nadesłany cenny sygnał, który miał wpływ na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, przesłany za pośrednictwem platformy wymiany informacji na portalu epiotrkow. Od początku września 2016 roku na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim funkcjonuje mobilne narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji każdy mieszkaniec naszego miasta i powiatu może wpływać na bezpieczeństwo w najbliższej sobie okolicy. Z uwagi na powyższe platforma wymiany informacji zostaje wyłączona. Jeszcze raz bardzo dziękuję za zaangażowanie.

Komendant Miejski Policji
w Piotrkowie Trybunalskim
insp. Piotr Nowicki


Wskaż Komendantowi miejsca niebezpieczne i zagrożenia w swoim otoczeniu

Pytanie zadał: Maciej 08.01.2014
Jakimi ulicami będą chodzić policjanci (patrole piesze)?
odpowiedź Komendant KMP Policji w Piotrkowie Trybunalskim 17.01.2014
Podstawą kierowania patroli policyjnych do służby jest analiza stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz informacje o potencjalnych zagrożeniach, płynace od społeczności lokalnej i podmiotów pozapolicyjnych. Na terenie Piotrkowa Trybunalskiego, system patroli pieszych obejmuje miejsca i rejony zagrożone, zlokalizowane przede wszystkim w centrum miasta z uwzględnieniem ulic Starego Miasta oraz osiedli mieszkalnych: Słowackiego Północ, Słowackiego Południe, Osiedle Łódzka, Osiedle Sadowa, Osiedle Górna, Osiedle Jagiellońska, Osiedle Targowa, Osiedle Wyzwolenia. Patrole piesze będą pełnić służbę również na ulicy Słowackiego i Wojska Polskiego oraz na ulicach prowadzących do piotrkowskich nekropolii, tj. jest ulica Cmentarna, Partyzantów i Spacerowa. W czasie odbywania się imprez sportowych, patrole piesze kierowane będą na ulice prowadzace do obiektów sportowych, tj. Stadion Miejski przy ulicy Żwirki, Stadion PKS Polonia przy ulicy Broniewskiego oraz Hala Sportowa przy ulicy 3 Maja i ulicy Batorego. Proszę o ewentualne sugestie co do miejsc, w których takie patrole powinny pełnić służbę częściej a nawet wskazanie problemów jakimi tam powinny się zająć.
Pytanie zadał: streetfighter86 08.01.2014
Witam, chciałbym spytać: 1.Czy w tym roku tak jak w ubiegłym nadal po Zalewie Sulejowskim Policjanci będą na swoje łodzie zabierać ratowników WOPR? 2.Kto podczas takich "patroli" odpowiada za bezpieczeństwo często nieletnich Woprowców? 3.Czy jest to legalne? 4.czy taki ratownik posiada ubezpieczenie i badania do pracy ? 5.Czy warto coś takiego organizować?
odpowiedź Komendant KMP Policji w Piotrkowie Trybunalskim 17.01.2014
Ad. 1 W bieżącym roku Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim planuje kontynuować współpracę z WOPR z ramach zawartego porozumienia, niewykluczone są wspólne patrole. Ad.2 Pytanie dotyczące badań i ubezpieczenia należy kierować do WOPR Ad. 3 Ścisła współpraca Policji z WOPR ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa na wodzie. Jest nie tylko prawnie dopuszczalna, ale wręcz pożądana ( art. 22 Ustawa o Policji, par. 35 pkt 3 Statutu WOPR, art. 12 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych). Ad. 4 Wszelka inicjatywa mająca na celu podniesienie bezpieczeństwa osób korzystających z wypoczynku nad wodą jest warta kontynuowania. Jak najbardziej należy takie służby organizować. Przynosi to wymierne efekty w postaci akcji zakończonych powodzeniem – uratowaniem życia ludzkiego ( rok 2013 informacja umieszczona stronie Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim w zakładce aktualności z dnia 25 sierpnia 2013 r. i 30 sierpnia 2013 r.)
Pytanie zadał: Czytelnik 08.01.2014
Szanowny Panie Inspektorze za pośrednictwem tegoż portalu chcę Panu zasygnalizować fakt nieprzestrzegania przez funkcjonariuszy zmotoryzowanych obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa(za wyjatkiem patroli drogówki) w trakcie prowadzenia pojazdów służbowych w chwilach gdy patrolują miasto, nie bądąc bezpośrednio w akcji. Często przemierzam pieszo ulice i ten fakt dostrzegam. Źle to świadczy o służbach, które to prawo egzekwują od innych uczestników drogi, sami nie dając tego przykładu. Z poważaniem .
odpowiedź Komendant KMP Policji w Piotrkowie Trybunalskim 17.01.2014
Dziękuję za przekazaną informację. Jestem zainteresowany tym, by funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim służyli przykładem i dążyli do wyeliminowania wszelkich nieprawidłowości. Podjąłem już w tej sprawie stosowne kroki.
Pytanie zadał: Miro 08.01.2014
Wysłać zwiększoną ilość pieszych patroli po zmierzchu w stronę Wyzwolenia, mieszkańcy boją się wyjść wieczorem przed blok.
odpowiedź Komendant KMP Policji w Piotrkowie Trybunalskim 17.01.2014
Ogromnie dziękuję za sygnał. Przekazane sugestie wykorzystam przy planowaniu służby i wykonaniu analizy stanu bezpieczeństwa.
Pytanie zadał: mieszkaniec 08.01.2014
Mam pytanie dlaczego tak mało jest patroli na pieszo po mieście nawet wieczorami w rejonach rynku lub tych uliczek tam gdzie wieczorami jest niebezpiecznie samemu przejść i tak samo mało jest radiowozów na ulicach i kierowcy jeżdżą jak chcą i czuja się jak by ich przepisy nie dotyczyli , sam mam prawo jazdy i nieraz mnie denerwuje bo mrygają światłami bo się wolno jedzie albo wyprzedza jak chce i gdzie chce , następne mieszkam w kamienicy przy Wojska Polskiego i do tej pory dzielinicowego nie znam może nie istnieje hehe a w bramach pija jak chcą ludzie ale wy nawet jak przyjedziecie pogadacie i już was nie ma juz lepiej na straż miejska dzwonić
odpowiedź Komendant KMP Policji w Piotrkowie Trybunalskim 29.01.2014
Pani/Pana głos jest niezwykle dla mnie cenny w aspekcie określenia oczekiwań społecznych i zapotrzebowania na patrole policji,wskazania miejsc które w państwa odczuciu są niebezpieczne a także obszarów na jakie powinno położyć się nacisk ( w tym przypadku zagrożeń w ruchu drogowym). Bardzo dziękuję za zabranie głosu-wskazówki te wykorzystam przy kierowaniu sił policyjnych do codziennej służby. Co do kwestii znajomości dzielnicowego to odpowiadam ,że informacje na temat kto obsługuje wskazany rejon znajdują się na stronie internetowej KMP ,są do uzyskania po kontakcie telefonicznym np. z dyżurnym jednostki a także były rozpowszechniane przy współudziale mediów lokalnych (radio,prasa lokalna) gdyż zapewnienie dostępu do informacji u kogo można uzyskać pomoc w kwestiach,w których dzielnicowy może być pomocny,uważam za podstawowe zadanie lokalnej policji.Zapewniam,że jeżeli tylko oczekuje Pani/Pan takiego kontaktu to proszę to zgłosić a dzielnicowy odpowie na takowe zapotrzebowanie.Jednocześnie dziękuje za wskazanie zagrożeń -we wskazane przez Panią/Pana miejsca skieruje policjantów,jestem również zdania, iż nie należy lekceważyć najdrobniejszych nawet symptomów łamania prawa lub zasad współżycia społecznego.Lepiej zapobiegać niż leczyć.Dziękuję za zadanie pytania,które oceniam jako cenny głos.
Pytanie zadał: Lico 08.01.2014
Dlaczego w Piotrkowie nie ma fotoradarów?
odpowiedź Komendant KMP Policji w Piotrkowie Trybunalskim 17.01.2014
Uprzejmie informuję, że w Piotrkowie Trybunalskim są ustawione fotoradary Straży Miejskiej w miejscach newralgicznych ustalonych z tutejszą jednosktą Policji, w oparciu o analizę zagrożeń na drogach w obrębie miasta. Ponadto na drogach miasta i powiatu pełnią służbę radiowozy wyposażone w wideorejestratory, dokumentując wykroczenia popełniane w ruchu drogowym.
W dniu 03.11.2016 platforma kończy swoją działalność. Dziękujemy za zadane pytania!
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat