Komendant KMP Policji w Piotrkowie insp. Piotr Nowicki

Szanowni Państwo. Bardzo dziękuję za każdy nadesłany cenny sygnał, który miał wpływ na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, przesłany za pośrednictwem platformy wymiany informacji na portalu epiotrkow. Od początku września 2016 roku na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim funkcjonuje mobilne narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji każdy mieszkaniec naszego miasta i powiatu może wpływać na bezpieczeństwo w najbliższej sobie okolicy. Z uwagi na powyższe platforma wymiany informacji zostaje wyłączona. Jeszcze raz bardzo dziękuję za zaangażowanie.

Komendant Miejski Policji
w Piotrkowie Trybunalskim
insp. Piotr Nowicki


Wskaż Komendantowi miejsca niebezpieczne i zagrożenia w swoim otoczeniu

Pytanie zadał: mieszkaniec 26.09.2016
Witam chciałbym się dowiedzieć dlaczego patrole piesze ale również zmotoryzowane nie kontrolują osiedli takich jak np. Belzacka (biedronka) osiedle na ulicy Prusa a także przy Szkole Podstawowej nr 12. Notorycznie są tam akty wandalizmu pijaństwa. Cały czas przebywają tam także bezdomni spożywający alkohol chodzi tutaj między o trafo przy ulicy Prusa. Pełno tam także rozbitego szkła chodzi tutaj o bezpieczeństwo dzieci a także ludzi wyprowadzających zwierzęta. Pozdrawiam i liczę na owocne działania które będę monitorował.
odpowiedź Komendant KMP Policji w Piotrkowie Trybunalskim 29.09.2016
W odpowiedzi na pytanie informuję, że wskazane rejony są objęte zadaniami doraźnymi dla funkcjonariuszy pełniących służbę patrolowo-interwencyjną. Ponadto, zgodnie z wcześniejszymi sygnałami dotyczącymi zakłóceń porządku, w rejony zagrożone kierowane są piesze patrole ponadnormatywne oraz funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Łodzi.Z uwagi na eskalację zagrożenia, zostaną zintensyfikowane działania prewencyjne.
Pytanie zadał: IONA 14.09.2016
Witam, mój problem trwa już 10 lat i to jest agresywny pies (który ma na koncie przynajmniej dwa pogryzienia), biega poza ogrodzeniem i na nieszczęście ma właścicielkę która twierdzi że nikogo się nie boi i nic jej nie zrobią - że pies ma taką swobodę -i coś jest na rzeczy. Bo swój problem zgłaszałam do Gminy i Policji...i nie tylko wszyscy obiecywali pomoc i na tym się kończy. Nawet dzielnicowy miał przyjechać do mnie, ale mu widocznie nie po drodze. Zaznaczam ,że w pobliżu jest szkoła i przystanek.Czy musi dojść do tragedii, żeby odpowiednie służby zareagowały. Bo mamy takie państwo że psy mają większe prawa niż zwykły obywatel.Bardzo proszę o pomoc, konkretną pomoc nie obiecywanie...bo to już miałam sprawa dotyczy wsi Gościnna.
odpowiedź Komendant KMP Policji w Piotrkowie Trybunalskim 29.09.2016
Opisywany problem jest znany miejscowemu dzielnicowemu obsługującemu miejscowość Gościnna - st. asp. Krzysztofowi Kaczmarkowi. W roku 2015 właścicielka psa była ukarana mandatem karnym za czyn z art. 77 KW. Osoba zgłaszająca została wówczas pouczona, że w przypadku kolejnych zgłoszeń, zdarzeń winna kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym na nr alarmowy 997, z dzielnicowym lub osobiście w Komisariacie Policji w Gorzkowicach. Takich zgłoszeń nie było. Nie było także skarg innych mieszkańców na przedmiotowy problem. Aktualnie po otrzymaniu informacji na platformie, dokonano sprawdzenia w miejscowości Gościnna czy problem występuje. Na chwilę obecną nie potwierdzono. Ponownie informuję, że w przypadku gdy obywatel ma problem, z którym sam nie może sobie poradzić wówczas interwencyjnie winien dzwonić pod nr alarmowy 997 lub bezpośrednio kontaktować się z dzielnicowym st. asp. Krzysztofem Kaczmarkiem pod służbowy nr telefonu 516 437 221.
Pytanie zadał: Robert 07.09.2016
Witam, Proszę o zwrócenie uwagi na rowerzystów jeżdżących po ulicy Karolinowskiej oraz Rolniczej. Istnieją tam ścieżki dla rowerów, natomiast codziennie poruszając się tymi ulicami muszę wyprzedzać rowerzystów poruszających się ulicą.
odpowiedź Komendant KMP Policji w Piotrkowie Trybunalskim 27.09.2016
Dziękuję za przekazana informację. Zgodnie z art. 33 ust. 1 Prawo o ruchu drogowym kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. W rejon ten zostaną skierowane patrole WRD w celu weryfikacji informacji.
Pytanie zadał: Ania 04.09.2016
W związku z kolejnym wypadkiem na trasie Piotrków Tryb. - Sulejów, my mieszkańców Kałku i Witowa mamy olbrzymią prośbę. Za każdym razem dzwonimy na Policję, zarówno w Sulejowie, jak i w Piotrkowie, ale nie ma żadnego odzewu. My rozumiemy, że objazd trzeba zrobić przy naszych domach, ale my też jeżdżimy, jeżdżą nasze dzieci, na części tej trasy nie ma chodnika. Nie mamy my piesi, rowerzyści i kierowcy uciec przed tymi samochodami ciężarowymi. Rozjeżdżają nam pobocza, jeżdżą nawet po chodnikach. Mamy filmy, mamy zdjęcia do dyspozycji. Mamy też znak zakaz wjazdu dla tych aut, a nikt nie chce dbać o przestrzeganie znaków, przepisów i o nasze bezpieczeństwo. Czy musimy ostrzej o pomoc poprosić? Czy musi nam się krzywda stać, naszym dzieciom, byście w jakiś sposób zainterweniowali? Prosimy o pomoc, boimy się o siebie i nasze rodziny
odpowiedź Komendant KMP Policji w Piotrkowie Trybunalskim 27.09.2016
Dziękuję za informację. Jak sami Państwo zdają sobie sprawę DK12 na trasie Piotrków Tryb. - Sulejów jest jedną z najbardziej zatłoczonych dróg, gdzie natężenie ruchu drogowego jest jednym z największych w województwie łódzkim. Przy wystąpieniu zdarzenia drogowego (kolizji drogowej lub wypadku drogowego) natychmiast powstają utrudnienia w ruchu, tworzą się nawet wielokilometrowe korki. Funkcjonariusze wyznaczając objazdy nieprzejezdnej części DK12 przez miejscowości Kałek, Witów, Poniatów, Piotrków Tryb. nie kierują tam pojazdów, których rzeczywista masa całkowita byłaby niezgodna ze znajdującymi się tam znakami zakazu B-18. Wjazd takiego pojazdu mógł nastąpić tylko poza nadzorem Policji. W zakresie posiadanej przez Państwa dokumentacji dotyczącej naruszenia przepisów ruchu pojazdów, zapraszam do wizyty w KP Sulejów lub KMP w Piotrkowie Trybunalskim gdzie będzie można złożyć zawiadomienie o wykroczeniu i przekazać do postępowania jako dowód w sprawie posiadane nagrania i zdjęcia. W rejon ten kierowani są funkcjonariusze WRD KMP w Piotrkowie Tryb., którzy to mają zlecane zadania dotyczące kontroli prędkości jak i kontroli pojazdów ciężarowych.
Pytanie zadał: Max 29.08.2016
Proszę o kontrole patrolu policji na ulicy Wiejskiej, Rzemieślniczej, ponieważ na tych ulicach nie jest bezpiecznie, szczególnie w godzinach wieczornych i nocą, często można natrafić na awanturników, wandali, osoby pod wpływem alkoholu, które zakłócają spokój. Szczególnie proszę zwrócić uwagę na boisko szkoły Podstawowej nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim na ulicy Jerozolimskiej, ponieważ często można spotkać tam grupki młodzieży, która zakłóca spokój mieszkańcom tej ulicy, czy dewastuje otoczenie.
odpowiedź Komendant KMP Policji w Piotrkowie Trybunalskim 27.09.2016
Wskazane zagrożenia zostaną uwzględnione w dyslokacji służby patrolowej. W rejon zagrożony zostaną skierowane patrole zmotoryzowane Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego oraz dodatkowe patrole piesze służby ponadnormatywnej, finansowane ze środków samorządowych.
Pytanie zadał: maliniak 26.08.2016
Jak w każdą sobotę przy ul. Dmowskiego odbywa się giełda samochodowa. W kilku miejscach przy drogach dojazdowych stoją handlarze skupujący stare auta. Kilku z nich stoi w niebezpiecznym miejscu. Tzn. oni stoją w bezpiecznym, ale niebezpieczeństwo stwarzają zatrzymywane przez nich samochody. Tak jest np. na skrzyżowaniu al Sikorskiego z ul. Kostromską (naprzeciwko Lidla) gdzie już kilka razy widziałem, że zatrzymany przez handlarzy samochód, blokował zjazd ze skrzyżowania, które przecież należy do ruchliwych, zwłaszcza w te dni. Inne niebezpieczeństwo stwarzają auta stojące na pasie rozbiegowym przy wyjeździe z terenu giełdy na al. Sikorskiego. Nie wiem czemu parkują tam samochody, skoro na terenie giełdy miejsc parkingowych jest pod dostatkiem (tyle że za odpłatnością). Czasami auta tak zastawiają ten pas rozbiegowy, że formalnie by wjechać na al. Sikorskiego trzeba popełnić wykroczenie i przejechać po linii ciągłej. Przez takie bezmyślne parkowanie samochodów pas rozbiegowy w dni handlu (tj, sobota i niedziela) nie pełni swojej funkcji bo nie można się na nim rozpędzić do prędkości zapewniającej płynność ruchu w tamtym miejscu.
odpowiedź Komendant KMP Policji w Piotrkowie Trybunalskim 27.09.2016
Dziękuję za wskazanie miejsca zagrożenia oraz określenie zagrożenia. Rejon giełdy samochodowej przez cały czas pozostaje w zainteresowaniu funkcjonariuszy KMP w Piotrkowie Trybunalskim. Również staramy się objąć dozorem rejon przyległy z uwzględnieniem istniejącej infrastruktury drogowej. Wielokrotnie zadanie to jest realizowane przez służby prewencyjne tutejszej KMP. Dziękuję za cenny głos, który służy właściwemu dyslokowaniu patroli, w tym konkretnym przypadku funkcjonariuszy WRD. W celu zapewnienia właściwego poziomu bezpieczeństwa w tym rejonie przekażemy tą informację funkcjonariuszom Straży Miejskiej. Mam nadzieję, że realizowane działania pozwolą wyeliminować nieprawidłowości.
Pytanie zadał: mieszkaniec 25.08.2016
Panie komendancie KMP w Piotrkowie Tryb. Z zaniepokojeniem przyglądam się uprawianiu jazdy rowerami a bywa że motorowerami po chodnikach i przejściach dla pieszych. Przepisy zabraniają jazdy rowerem po chodniku z określonymi w ustawie wyjątkami. Policja nie reaguje a jeżeli tak to sporadycznie. Tak dzieje się codziennie na przejściach dla pieszych na ul. Piłsudskiego gdzie nie ma ścieżki rowerowej w kierunku płn.-poł. od hotelu Westil w stronę Domu Technika, przy ul. Dzielnej, przy tunelu i w innych miejscach. Jazdę rowerem po chodnikach uprawiają głównie osoby dorosłe nie mające pojęcia o zagrożeniu dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Notorycznie korzystają z chodników mimo, że po drugiej stronie ulicy np. Piłsudskiego) jest ścieżka rowerowa. Straż Miejska próbuje coś z tym zrobić, ale kończy się na upomnieniach. Mandat za jazdę rowerem po chodniku wynosi 50 zł a po przejściu dla pieszych 100 zł. Nie wiem czy nasze miasto jest aż tak bogate? Z góry dziękuje za odpowiedź która proszę udzielić dodatkowo e-mailem bowiem zamierzam sprawę poruszyć podczas obrad komisji rady miasta oraz na najbliższej sesji. Chcę również zapytać pana, czy takie kontrole wchodzą w zakres obowiązków funkcjonariuszy tut. KMP a skoro tak dlaczego nie widać efektów ich chociażby prewencyjnych działań.
odpowiedź Komendant KMP Policji w Piotrkowie Trybunalskim 27.09.2016
Podlegli mi funkcjonariusze, w szczególności Wydziału Ruchu Drogowego maja zlecone zadania do realizacji w tym zakresie. Również rejon ulicy Piłsudskiego pozostaje w naszym zainteresowaniu. Ze względu na liczbę i rodzaj realizowanych czynności nie jest możliwe by patrol przez cały czas był w tym rejonie. Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego jest jednym z priorytetów. W miarę możliwości skieruję w ten rejon dodatkowe patrole.
Pytanie zadał: Mixer 23.08.2016
Szanowny Panie Komendancie Na różnego rodzaju odpustach kościelnych (lub podobnych imprezach) spotkać można często kramarzy handlujących różnego rodzaju rzeczami. Moją uwagę zwróciło to, że będąc na kilku tego typu imprezach, w kilku rożnych miejscowościach widziałem, że dość popularnym towarem są petardy i inne materiały pirotechniczne. Z tego co zauważyłem są one sprzedawane bez polskich instrukcji, są zapewne niewiadomego pochodzenia oraz co najważniejsze sprzedawane są również dzieciom. Niejednokrotnie widziałem jak kupują lub używają je dzieci, które mogły mieć nie więcej jak 10 lat. Proszę o podjęcie skutecznych działań w zakresie ograniczenia rozpowszechniania tych materiałów pirotechnicznych oraz sprzedaży ich osobom nieletnim, co wydaje się że jest prawnie zakazane. Policji tam nigdzie nie widziałem, a miałaby co robić. Zarówno w kwestii sprzedaży tych materiałów jak również ich nieostrożnego, bądź sprzecznego z prawem używania.
odpowiedź Komendant KMP Policji w Piotrkowie Trybunalskim 26.08.2016
Dziękuję za informację i cenne spostrzeżenia. Przekaże stosowne zadania do służby podległym mi policjantom.
Pytanie zadał: yy 04.08.2016
Panie komendancie zwracam się z prośba o częstsze kontrole ulicy w Gorzkowicach tzn.. rynek. Jest to ulica jednokierunkowa z parkingiem. Na końcu ulicy jest lewoskręt i zakaz zatrzymywania,kierowcy wiejscy tego zakazu absolutnie nie respektują.Wyjazd z parkingu i ulicy jest bardzo utrudniony.
odpowiedź Komendant KMP Policji w Piotrkowie Trybunalskim 26.08.2016
Obszar wskazany przez Pana jako miejsce niebezpieczne jest ważnym sygnałem i jednocześnie elementem tworzonych obecnie Map Zagrożeń Bezpieczeństwa. Polecę wykonanie lustracji rejonu i jednocześnie zadaniuję funkcjonariuszy pełniących służbę we wskazanym miejscu pod kątem niebezpieczeństw w ruchu drogowym.
Pytanie zadał: Budowlaniec 15.06.2016
Witam.Chciałbym spytać jak wyglądają statystyki kradzieży z garaży,piwnic,placów budowy tzw. elektronarzędzi Czy policja odnotowała spadek czy wzrost takich przestępstw w 2015/2016 i jaki procent skradzionego mienia udaje się odzyskać ?
odpowiedź Komendant KMP Policji w Piotrkowie Trybunalskim 26.07.2016
Przypominam, że platforma stworzona została z uwagi na wskazywanie miejsc zagrożonych i niebezpiecznych w Państwa najbliższym otoczeniu. Zawsze na początku roku podajemy statystyki przestępstw za miniony rok w porównaniu do roku poprzedniego. O powyższe dane może Pani/Pan wnioskować imiennie do Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim.
W dniu 03.11.2016 platforma kończy swoją działalność. Dziękujemy za zadane pytania!

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat