Artykuły do tagu: zapasy

Mateusz Bernatek nie powalczy o mistrzostwo Europy
Nowy trener naszej reprezentacji klasyków, Rosjanin Hazbulak Bazorkin dwa razy usunął zawodnika piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego ze zgrupowania, za trzecim razem w ogóle go nie powołał, co oznacza, że Mateusz Bernatek nie weźmie udziału w zbliżających się Mistrzostwach Europy. O sprawie jako pierwsi napisali dziennikarze Przeglądu Sportowego, nam udało się porozmawiać na ten temat z dyrektorem sportowym AKS Piotrem Stępniem oraz prezesem Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzejem Supronem.
Zapaśnik z Piotrkowa dwukrotnie usunięty ze zgrupowania kadry
Nowy trener naszej reprezentacji klasyków, Rosjanin Hazbulak Bazorkin dwa razy usunął zawodnika piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego ze zgrupowania, za trzecim razem w ogóle go nie powołał, co oznacza, że Mateusz Bernatek nie weźmie udziału w zbliżających się Mistrzostwach Europy w Kaspijsku. O sprawie jako pierwsi napisali dziennikarze "Przeglądu Sportowego", nam udało się porozmawiać na ten temat z dyrektorem sportowym AKS Piotrem Stępniem oraz prezesem Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzejem Supronem.
Pomóż organizatorom ulepszyć ligę
Ty też możesz mieć wpływ na to jak będzie wyglądał najbliższy sezon PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej. Wystarczy, że wypełnisz ankietę internetową, znajdującą się pod adresem: klzwizerunek.badanie.net
 Zapaśnicy po raz kolejny na podium
Trzy medale przywieźli z Mistrzostw Polski Juniorów zapaśnicy piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego. Brązowe krążki wywalczyli w Raciborzu Jakub Łysoń (kat. 55 kg), Michał Twardowski (kat. 60 kg) oraz Łukasz Socha (kat. 63 kg).
AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski ponownie mistrzem Polski
Piotrkowscy zapaśnicy pokonali w Zgierzu drużynę Boruta-Olimpijczyk Zgierz&Radom 19:11, odrabiając tym samym czteropunktową stratę z pierwszego meczu finałowego. Piotrkowianie zdominowali PWPW Krajową Ligę Zapaśniczą, to był bowiem drugi sezon tych rozgrywek i drugi tytuł wywalczony przez AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski.
Już dzisiaj mecz o wszystko, zapaśnicy liczą na doping
Już we wtorek, 13 marca zawodnicy AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski zmierzą się w rewanżowym meczu finałowym PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej z drużyną Boruta-Olimpijczyk Zgierz i Radom. Pierwszy pojedynek piotrkowianie przegrali 14:18, w Zgierzu muszą więc odrobić cztery punkty.
Piotrkowskie zapaśniczki też powalczą podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
Dwa medale wywalczyły zapaśniczki piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego podczas Pucharu Polski Kadetek, który odbył się w miniony weekend w Łukowie. Impreza była jednocześnie eliminacjami do finałów XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w maju. W tej imprezie weźmie udział 8 zawodniczek AKS.
Pierwsza porażka mistrza i oby ostatnia
Broniący tytułu drużynowego mistrza Polski zawodnicy AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski przegrali pierwszy mecz finałowy PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej z Olimpijczykiem-Borutą Zgierz i Radom 14:18 (16:22), przy czym dwa pojedynki piotrkowianie oddali walkowerem. To była pierwsza porażka piotrkowskiej drużyny w tym sezonie. Rewanż odbędzie się 13 marca w Zgierzu.
Pierwszy mecz finałowy jednak w Piotrkowie
Pierwotnie w Piotrkowie miał się odbyć drugi mecz finałowy PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej, nastąpiła jednak zmiana planów i piotrkowscy zapaśnicy będą walczyć w trybunalskim grodzie już w środę, 7 marca.
10 zapaśników awansowało do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
W miniony weekend w Warszawie zapaśnicy piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego rywalizowali podczas I Pucharu Polski Kadetów w Zapasach w Stylu Klasycznym, będącym jednocześnie eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W tej ostatniej imprezie weźmie udział ostatecznie dziesięciu reprezentantów piotrkowskiego klubu.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat