Artykuły do tagu: wybory

PiS nienawidzi samorządów? Posłanka PO ostro o zmianach w ordynacji wyborczej
Elżbieta Radziszewska, posłanka naszego okręgu z ramienia PO ostro skrytykowała na naszej antenie działania obozu rządzącego. Na kongresie PiS w Przysusze Jarosław Kaczyński zapowiedział zmiany w ordynacji wyborczej.
Czy JOW-y to dobre rozwiązanie?
Za JOW-ami jest ruch KUKIZ’15, w tym również jego piotrkowskie struktury. Lider ugrupowania podkreśla, że ich wprowadzenie może spowodować, że o kandydatach do parlamentu ( a ostatecznie kto zostanie parlamentarzystą) nie będą decydować liderzy partyjni. Dzięki temu społeczeństwo będzie bardziej obywatelskie. Tymczasem ostatnie wybory parlamentarne we Francji wskazują, że JOW-y nie zawsze się sprawdzają.
Prezydent Krzysztof Chojniak będzie mógł kandydować
Nie będzie działającej wstecz zasady dwukadencyjności dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. A to oznacza, że Krzysztof Chojniak i kilku wójtów gmin powiatu piotrkowskiego będzie mogło ponownie ubiegać się o wybór. Jarosław Kaczyński zapowiedział, że dwukadencyjność co prawda będzie, ale nie od najbliższych wyborów.
Będzie trzęsienie ziemi w samorządach
Krzysztof Chojniak, prezydent Piotrkowa i wielu wójtów powiatu piotrkowskiego nie będzie mogło kandydować w przyszłorocznych wyborach.
Piotrków. Prezydenckie szachy ruszyły?
Najpierw Marlena Wężyk – Głowacka, teraz Jacek Sokalski nie wykluczyli swojego startu w wyborach na prezydenta Piotrkowa. Wygląda jednak na to, że tylko jedna z tych osób będzie mogła ubiegać się o fotel przy Pasażu Rudowskiego, ponieważ reprezentują podobne środowisko polityczne.
19.01.2017 09:09
Kto straci urząd?
Jeśli ten pomysł wejdzie w życie jeszcze przed najbliższymi wyborami, władzę może stracić trzech na czterech urzędujących w naszym regionie wójtów, burmistrzów i prezydentów. PiS chce zmienić samorządowy kodeks wyborczy.
Szef ludowców w Piotrkowie
W czwartek w Piotrkowie spotkali się członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zieloni rozmawiali o programie politycznym, zaczęli też wybierać kandydatów na wójtów, burmistrzów, prezydentów, radnych, starostów, jednym słowem zwierać szeregi.
Kukiz’15 i PO razem do wyborów samorządowych?
- Rozmawiam ze wszystkimi np. z Władysławem Kosiniakiem – Kamyszem z PSL czy Elżbietą Radziszewską z PO – powiedział Paweł Kukiz w rozmowie z „Super Expresem”. Wypowiedź ta dotyczyła ewentualnej współpracy ugrupowania KUKIZ’15 z partią Korwin w kontekście wspólnego startu w wyborach samorządowych w 2018 roku.
Kukiz / Po / Wybory 
Pierwsza kandydatka na prezydenta?
Całkiem możliwe, że właśnie poznaliśmy pierwszą, nieoficjalną kandydatkę na prezydenta miasta. Startu w wyborach nie wyklucza piotrkowska radna.
Nowy radny w gminie Sulejów
Mieszkańcy Uszczyna i Poniatowa wybrali nowego radnego. W wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w Sulejowie zwyciężył Paweł Wąs.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc