Artykuły do tagu: wybory

Prezydent Krzysztof Chojniak będzie mógł kandydować
Nie będzie działającej wstecz zasady dwukadencyjności dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. A to oznacza, że Krzysztof Chojniak i kilku wójtów gmin powiatu piotrkowskiego będzie mogło ponownie ubiegać się o wybór. Jarosław Kaczyński zapowiedział, że dwukadencyjność co prawda będzie, ale nie od najbliższych wyborów.
Będzie trzęsienie ziemi w samorządach
Krzysztof Chojniak, prezydent Piotrkowa i wielu wójtów powiatu piotrkowskiego nie będzie mogło kandydować w przyszłorocznych wyborach.
Piotrków. Prezydenckie szachy ruszyły?
Najpierw Marlena Wężyk – Głowacka, teraz Jacek Sokalski nie wykluczyli swojego startu w wyborach na prezydenta Piotrkowa. Wygląda jednak na to, że tylko jedna z tych osób będzie mogła ubiegać się o fotel przy Pasażu Rudowskiego, ponieważ reprezentują podobne środowisko polityczne.
19.01.2017 09:09
Kto straci urząd?
Jeśli ten pomysł wejdzie w życie jeszcze przed najbliższymi wyborami, władzę może stracić trzech na czterech urzędujących w naszym regionie wójtów, burmistrzów i prezydentów. PiS chce zmienić samorządowy kodeks wyborczy.
Szef ludowców w Piotrkowie
W czwartek w Piotrkowie spotkali się członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zieloni rozmawiali o programie politycznym, zaczęli też wybierać kandydatów na wójtów, burmistrzów, prezydentów, radnych, starostów, jednym słowem zwierać szeregi.
Kukiz’15 i PO razem do wyborów samorządowych?
- Rozmawiam ze wszystkimi np. z Władysławem Kosiniakiem – Kamyszem z PSL czy Elżbietą Radziszewską z PO – powiedział Paweł Kukiz w rozmowie z „Super Expresem”. Wypowiedź ta dotyczyła ewentualnej współpracy ugrupowania KUKIZ’15 z partią Korwin w kontekście wspólnego startu w wyborach samorządowych w 2018 roku.
Kukiz / Po / Wybory 
Pierwsza kandydatka na prezydenta?
Całkiem możliwe, że właśnie poznaliśmy pierwszą, nieoficjalną kandydatkę na prezydenta miasta. Startu w wyborach nie wyklucza piotrkowska radna.
Nowy radny w gminie Sulejów
Mieszkańcy Uszczyna i Poniatowa wybrali nowego radnego. W wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w Sulejowie zwyciężył Paweł Wąs.
B. Szydło komentuje decyzję radomszczan
Wracamy do wyborów prezydenckich w Radomsku. Premier Beata Szydło skomentowała wynik. Przypomnijmy, że niezależny kandydat Jarosław Ferenc pokonał popieranego przez PiS Wiesława Kamińskiego.
Radomsko wybrało prezydenta
Jarosław Ferenc ze stowarzyszenia Razem dla Radomska został nowym prezydentem Radomska. W drugiej turze wyborów prezydenckich zdecydowanie pokonał kandydata Prawa i Sprawiedliwości Wiesława Kamińskiego. Ferenc zdobył ponad zdobył 8676 głosów. Wiesław Kamiński 4904. To wyniki nieoficjalne.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc