Artykuły do tagu: wybory

Czy prezydentów i wójtów znów będą wybierać rady?
Czy czeka nas kolejna rewolucja związana z wyborami samorządowymi? Według niektórych mediów PiS rozważa likwidację wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Podobno zwolennikiem takiego rozwiązania jest prezes partii Jarosław Kaczyński.
W Piotrkowie jak w Warszawie? Będzie wspólny kandydat na prezydenta?
Być może w Piotrkowie cztery partie wystawią wspólnego kandydata na prezydenta miasta. Wstępne rozmowy już się rozpoczęły – wynika z informacji „Tygodnia Trybunalskiego”.
Zmiana ordynacji wyborczej oraz przygotowania do przyszłorocznych wyborów były tematem sobotniej konferencji prasowej, zorganizowanej w Rynku Trybunalskim przez działaczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
PiS ma kandydata na prezydenta Piotrkowa?
- Prawo i Sprawiedliwość na pewno wystawi kandydata na prezydenta Piotrkowa – powiedział nam Antoni Macierewicz, poseł PiS z okręgu piotrkowskiego. Nie chciał jednak podać nazwiska, a także terminu ogłoszenia rywala Krzysztofa Chojniaka.
Anna Milczanowska przygotuje prawo wyborcze
Anna Milczanowska (PiS), posłanka z okręgu nr 10 (Piotrków Trybunalski) została przewodniczącą sejmowej komisji nadzwyczajnej ds. rozpatrzenia ustaw z zakresu prawa wyborczego. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać już podczas przyszłorocznych wyborów samorządowych.
Wybory uzupełniające ławników sądowych
Do 31 grudnia można zgłaszać kandydatów na ławników w ramach uzupełniających wyborów na ławników do Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim i do Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim.
Czy piotrkowski poseł przestanie być ministrem?
Od kilku tygodni trwają spekulacje na temat rekonstrukcji rządu Beaty Szydło. W tym kontekście publicyści prognozują dymisję m.in. Antoniego Macierewicza, obecnego ministra obrony narodowej. Oliwy do ognia dolał prezydent Andrzej Duda, który niedawno powiedział o wiceszefie PiS: - Jeśli wobec uczciwych oficerów będzie stosował takie ubeckie metody jak Platforma stosowała wobec niego, to będzie kiepsko.
Zmiany w prawie wyborczym
Prawo i Sprawiedliwość złożyło w Sejmie projekt nowej ordynacji do wyborów samorządowych. Wybory na wójtów, burmistrzów i prezydentów będą się odbywać w dwóch turach (jeśli żaden z kandydatów nie zdobędzie w I ponad 50% głosów). Znikną jednomandatowe okręgi wyborcze. A wybory samorządowe już za rok.
.Nowoczesna wystawi kandydata na prezydenta Piotrkowa?
Czy .Nowoczesna i Platforma Obywatelska wystawią wspólnych kandydatów w wyborach samorządowych? Jeśli tak, to kogo zjednoczona opozycja wystawi w wyborach na prezydenta Piotrkowa? - Jest za wcześnie, by wymieniać nazwiska - tłumaczy Paweł Kowalczyk, wiceprzewodniczący Nowoczesnej w województwie łódzkim.
Radny pyta mieszkańców o mediatekę
Czy jest pani/pan za budową mediateki ? Takie pytanie zadaje przypadkowo napotkanym mieszkańcom Piotrkowa, radny Tomasz Sokalski. Przy okazji od razu dodaje, że koszt budowy wyniesie 40 milionów, i ma być sfinansowany z kredytu.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc