Artykuły do tagu: wybory

Sprawdź czy jesteś w rejestrze wyborców
W listopadzie po raz kolejny pójdziemy do urn, bowiem w kraju odbędą się wybory samorządowe. Warto w związku z tym upewnić się czy figurujemy w rejestrze wyborców naszego miejsca zamieszkania.
Krzysztof Kuliński będzie kandydować
Wójt gminy Grabica, Krzysztof Kuliński, zamierza wystartować w tegorocznych wyborach samorządowych. - Mam w gminie wiele inwestycji do ukończenia - podkreślił na antenie Radia Strefa FM.
Andrzej Jaros będzie kandydować
Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros będzie ubiegał się o reelekcję w tegorocznych wyborach samorządowych.
Antoni Macierewicz nie jest już członkiem rządu RP
Antoni Macierewicz, poseł ziemi piotrkowskiej przestał być ministrem obrony narodowej. Według doniesień medialnych polityk PiS ma zostać marszałkiem Sejmu.
K. Chojniak decyzję o kandydowaniu podejmie latem
- Na taką decyzję przyjdzie czas. Dzisiaj nie zajmuję się dywagacjami dotyczącymi jesieni – mówił na antenie Radia Strefa FM Krzysztof Chojniak zapytany o to, czy ponownie będzie kandydował na urząd prezydenta Piotrkowa.
Wiemy, kto wygra jesienne wybory samorządowe
PiS utrzyma w 2018 roku sondażową przewagę nad opozycją. Tą ostatnią będą targać poważne wewnętrzne spory. Partia rządząca wygra też wybory samorządowe. Skąd to wiemy? Od jasnowidza.
Piotr Grabowski:
Prawo i Sprawiedliwość przygotowuje kampanię przed tegorocznymi wyborami samorządowymi. Jednym z członków zespołu programowego jest radny Sejmiku Województwa Łódzkiego Piotr Grabowski, który był gościem Strefy FM.
Nikt ci tyle nie da, ile ja mogę obiecać
Odkryty basen? Drogi bez dziur? A może darmową komunikację miejską? Co obiecać wyborcom, by zostać radnym lub prezydentem Piotrkowa? Choć do wyborów samorządowych pozostał jeszcze niespełna rok, już dziś możemy zauważyć zmianę w zachowaniu naszych lokalnych polityków i działaczy. Zanim kampania wyborcza ruszy jednak na dobre, warto zastanowić się, czego tak naprawdę oczekujemy od naszych przyszłych reprezentantów. Zastanowić się powinni również sami kandydaci. Nad tym, co nam obiecać, by wygrać.
- PiS idzie do wyborów po to, by wygrać je w województwie, powiecie, każdej gminie i w Piotrkowie - zapowiadał na antenie Strefy FM Zbigniew Ziemba, nowo wybrany przewodniczący Komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Piotrkowie Trybunalskim.
Czy prezydentów i wójtów znów będą wybierać rady?
Czy czeka nas kolejna rewolucja związana z wyborami samorządowymi? Według niektórych mediów PiS rozważa likwidację wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Podobno zwolennikiem takiego rozwiązania jest prezes partii Jarosław Kaczyński.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat