Artykuły do tagu: turystyka

Złota Grusza może być Twoja!
Urząd Marszałkowski zachęca do udziału w zupełnie nowej odsłonie wojewódzkiego konkursu na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne „Złota Grusza”. Poszukiwane są najlepsza gospodarstwa prowadzące agroturystykę w regionie, aby popularyzować wypoczynek na wsi i zwrócić uwagę turystów na taką formę wypoczynku.
Turyści z całego kraju zwiedzają Piotrków
W Piotrkowie odbywa się XXXVIII Ogólnopolski Zlot Turystów Zmotoryzowanych Energetyk 2017. Do naszego miasta przyjechało ponad 50 turystów z najdalszych zakątków Polski.
Była kolejka wąskotorowa, będzie ścieżka rowerowa
Kiedyś kolejka, wkrótce być może ścieżka rowerowa – plany, by w śladzie wąskotorówki prowadzącej z Piotrkowa do Sulejowa wybudować drogę dla rowerów, ma samorząd Sulejowa. W realizacji planów chce pomóc województwo.
25.08.2017 13:33
Kulinarny Piotrków
W ostatnich latach wyraźnie zarysowuje się nowy trend w turystyce, chodzi o tzw. turystykę kulinarną, która daje ciekawe możliwości promocji. Wiele miast, regionów czy poszczególnych państw, również tych postrzeganych dotąd jako mało atrakcyjne turystycznie, stara się ten trend skrupulatnie wykorzystywać. Dziś to właśnie forma kulinarnego wypoczynku stała się wizytówką promocyjną, na której dobre interesy robią zarówno mieszkańcy, jak i władze lokalne. Warto zastanowić się, czy Piotrków i jego okolice mają szanse wsiąść do tego nowego promocyjnego pociągu.
69 państw i 28 wysp. Elżbieta i Andrzej z Piotrkowa byli już prawie wszędzie
69 państw i 28 wysp - takim turystycznym doświadczeniem mogą się pochwalić Elżbieta i Andrzej Workiewiczowie z Piotrkowa.
Piotrkowski kulturysta potrójnym mistrzem Polski!
Bartosz Janiszewski został potrójnym mistrzem Polski w kulturystyce ekstremalnej. Podczas Mistrzostw Polski w Kulturystyce i Fitness, które odbyły się w miniony weekend w Kielcach, piotrkowianin (KS Body Line Group Łódź) zdobył złote krążki w kategorii do 100 kg, w kategorii OPEN, poza tym wraz z Katarzyną Ludowicz (KS Olimp Zabrze) byli bezkonkurencyjni wśród par mieszanych.
LZS ma plan na turystykę
Rada Główna Krajowego Zrzeszenia LZS powołała Komisję Turystyki, w skład której weszli przedstawiciele 12 województw. Ich kadencja potrwa do 2020 r. Nasze województwo reprezentował Władysław Wawrzyńczak – wiceprezes LUKS Gryf Bujny.
Barcelona - stolica Katalonii, która nigdy nie zasypia
Każdy, kto choć raz w życiu odwiedził Barcelonę, powie z pewnością, że nie był to czas stracony. Na świecie rozsławiła je wspaniała architektura oraz… klub piłkarski FC Barcelona, znany doskonale na wszystkich kontynentach. Jeśli myślisz nad wakacjami lub spędzeniem urlopu w jakimś ciekawym miejscu – rozważ właśnie to miasto. Podróż tam wyjdzie taniej, niż myślisz!
Zwiedzali plenery filmowe
"Łódzkie filmowe" to projekt, który promuje turystykę w województwie łódzkim. W piątek do Piotrkowa przyjechała grupa dziennikarzy z całego kraju, którzy podziwiali plenery z filmów kręconych w mieście.
Polanka odżyje. Za 11 milionów
Młodszym może trudno będzie w to uwierzyć, ale kiedyś w tym miejscu spędzało się wakacje. W wielu wspomnieniach to najlepsze wakacje w życiu. Czy lata świetności sulejowskiej Polanki mogą powrócić?

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc