Artykuły do tagu: turystyka

Bezpłatne szkolenie na informatorów turystycznych
Centrum Informacji Turystycznej zaprasza piotrkowskich przedsiębiorców z branży turystycznej i innych zainteresowanych do współtworzenia Miejskiego Systemu Informacji Turystycznej. Projekt polega na stworzeniu sieci certyfikowanych punktów informacji turystycznej w najważniejszych miejscach dla ruchu turystycznego w Piotrkowie Trybunalskim.
Piotrków: w rozwój turystyki nie warto inwestować?
Czy Piotrków na pewno chce być miastem turystycznym, o czym tak często mówią urzędnicy? Gmina Uniejów dostanie 32 miliony złotych, a tomaszowskie samorządy wywalczyły kilkanaście milionów złotych - to tylko niektóre z samorządów, które otrzymają pieniądze na realizację inwestycji w ramach projektu Rozwój gospodarki turystycznej, na który Urząd Marszałkowski przeznaczy ponad 147 milionów złotych. Dzięki tym funduszom powstaną nowe baseny, hotele, obiekty sportowo-rekreacyjne i parki rozrywki, ale nie w Piotrkowie, który do programu w ogóle nie aplikował. Dlaczego?
Co warto zobaczyć na Majorce?
Spośród wszystkich wysp archipelagu Balearów, Majorka jest nie tylko największa, ale także najatrakcyjniejsza pod względem turystycznym. Nic dziwnego, że coraz więcej turystów, także z Polski, decyduje się spędzić tam swój urlop. Wakacje na Majorce to gwarancja pięknej pogody, udanego wypoczynku i mnóstwa atrakcji. Czego można chcieć więcej do spędzenia urlopu swoich marzeń? Podpowiadamy, co warto zobaczyć, decydując się na wczasy na Majorce.
Kulturystyczne popisy w Hali Relax
Kilkadziesiąt osób rywalizowało w sobotę w Hali Relax podczas Międzynarodowego Pucharu Polski w Kulturystyce i Fitness federacji NAC, najlepsi zakwalifikowali się do Ms&Mr Universe - jednego z najważniejszych tego typu wydarzeń na świecie.
Będą prężyć muskuły
Międzynarodowy Puchar Polski w Kulturystyce i Fitness odbędzie się w sobotę w piotrkowskiej Hali Relax. Będzie to impreza zorganizowana przez przedstawicieli jednej z czołowych federacji.
Kulturyści ponownie zawitają do Piotrkowa
Międzynarodowy Puchar Polski w Kulturystyce i Fitness odbędzie się w przyszłym miesiącu w Piotrkowie Trybunalskim. Będzie to impreza, zorganizowana przez przedstawicieli jednej z czołowych federacji. Najlepsi zakwalifikują się do Ms&Mr Universe - jednego z najważniejszych tego typu wydarzeń na świecie.
Złota Grusza może być Twoja!
Urząd Marszałkowski zachęca do udziału w zupełnie nowej odsłonie wojewódzkiego konkursu na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne „Złota Grusza”. Poszukiwane są najlepsza gospodarstwa prowadzące agroturystykę w regionie, aby popularyzować wypoczynek na wsi i zwrócić uwagę turystów na taką formę wypoczynku.
Turyści z całego kraju zwiedzają Piotrków
W Piotrkowie odbywa się XXXVIII Ogólnopolski Zlot Turystów Zmotoryzowanych Energetyk 2017. Do naszego miasta przyjechało ponad 50 turystów z najdalszych zakątków Polski.
Była kolejka wąskotorowa, będzie ścieżka rowerowa
Kiedyś kolejka, wkrótce być może ścieżka rowerowa – plany, by w śladzie wąskotorówki prowadzącej z Piotrkowa do Sulejowa wybudować drogę dla rowerów, ma samorząd Sulejowa. W realizacji planów chce pomóc województwo.
25.08.2017 13:33
Kulinarny Piotrków
W ostatnich latach wyraźnie zarysowuje się nowy trend w turystyce, chodzi o tzw. turystykę kulinarną, która daje ciekawe możliwości promocji. Wiele miast, regionów czy poszczególnych państw, również tych postrzeganych dotąd jako mało atrakcyjne turystycznie, stara się ten trend skrupulatnie wykorzystywać. Dziś to właśnie forma kulinarnego wypoczynku stała się wizytówką promocyjną, na której dobre interesy robią zarówno mieszkańcy, jak i władze lokalne. Warto zastanowić się, czy Piotrków i jego okolice mają szanse wsiąść do tego nowego promocyjnego pociągu.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat