Artykuły do tagu: szpital

Gdzie leczyć się w święta? Komunikat NFZ
- Przed nami kilka świątecznych dni. Przypominamy mieszkańcom województwa, gdzie uzyskają pomoc w razie nagłego zachorowania. Prosimy pamiętać, że szpitalne oddziały ratunkowe i pogotowie ratunkowe służą przede wszystkim ratowaniu życia najciężej chorych pacjentów! Pojawiając się w szpitalnym oddziale ratunkowym z banalnymi dolegliwościami, narażamy się na długie czekanie w kolejce - czytamy w informacji prasowej przesłanej przez rzecznika prasowego łódzkiego oddziału NFZ.
Ponad milion odszkodowania za błąd w sztuce lekarskiej
Odszkodowanie na ponad milion złotych musiał zapłacić Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie. To m.in. powód tarapatów finansowych, w jakich znalazł się szpital. - Sytuacja jest już opanowana – zapewniała na antenie Strefy FM Eliza Bartkowska, dyrektor tej placówki.
Pediatria wraca do Piotrkowa Trybunalskiego
Późnym popołudniem, w piątek 24 marca ŁOW NFZ rozstrzygnął konkurs ofert na leczenie na oddziale pediatrycznym. Od 1 maja to Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie Trybunalskim będzie się opiekował małymi pacjentami w trybie całodobowej hospitalizacji.
Zbadaj wzrok w kierunku jaskry
W związku z trwającym właśnie Światowym Tygodniem Jaskry (12 -18 marca), Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim przyłącza się do ogólnopolskiej akcji „Polscy okuliści kontra jaskra” realizowanej przez Polskie Towarzystwo Okulistyczne i Sekcję Jaskry PTO.
Kradł, bo miał trudną sytuację
Policja zatrzymała sprawcę kradzieży kart płatniczych. Bełchatowianin płacił nimi za zakupy w kilku sklepach na terenie miasta. Policjantom tłumaczył, że wszystko przez to, że miał trudną sytuację finansową.
Czy w Piotrkowie powinny być dwa szpitale?
W związku z wprowadzeniem sieci szpitali finansowanych z budżetu państwa w wielu miastach na terenie kraju placówki medyczne łączą się w jeden organizm. W Piotrkowie oba szpitale mają jednak funkcjonować osobno.
Lekarz urolog z zarzutami
Wracamy do sprawy gwałtu w radomszczańskiej przychodni działającej przy szpitalu powiatowym.
Mieszkańcy apelują do starosty w sprawie pediatrii
Grupa mieszkańców miasta apeluje do starosty powiatu o uruchomienie oddziału pediatrycznego w szpitalu przy Roosevelta, którego organem prowadzącym jest właśnie powiat.
Na chodnikach lodowisko. Piotrkowianie łamali ręce i nogi
W piątkowy poranek większość piotrkowskich chodników przypominała lodowisko. Poradnia chirurgiczna przeżywała w związku z tym prawdziwe oblężenie. Od rana lekarze opatrzyli już kilkanaście osób.
Wojewoda odwiedził Bełchatów
W najbliższym czasie rząd ma przyjąć ustawę w sprawie sieci szpitali. Zmiany mają zapewnić lepszy dostęp do świadczeń medycznych oraz poprawić jakość tych usług. W związku z nową ustawą bełchatowski szpital odwiedził Karol Młynarczyk, wicewojewoda łódzki, który wraz ze starostą bełchatowskim oraz dyrekcją szpitala poznał stan poszczególnych oddziałów - podaje serwis internetowy powiatu bełchatowskiego.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc