Artykuły do tagu: swieto

Dożynki gminy Grabica tym razem w Gutowie Małym
Ostatnia niedziela sierpnia to tradycyjnie termin obchodów Święta Plonów w gminie Grabica. W gminach wiejskich, gdzie większość mieszkańców utrzymuje się z działalności rolniczej dożynki stanowią jedno z najważniejszych wydarzeń w roku.
Święto Miodu 2017 [GALERIA]
Akcesoria pszczelarskie, miód akacjowy, gryczany, lipowy i kwiatowy, miody pitne (w tym Trybunalski Trójniak w ogromnej, pięciolitrowej butli) , ziołomiody, czyli zioła zakonserwowane przez pszczoły, syropy, soki czy kawa po królewsku. Dosładzana - a jakże - miodem. Do godziny 19:00 w Rynku Trybunalskim wszystko to będzie można obejrzeć i - oczywiście - nabyć. Po raz trzeci w Piotrkowie obchodzimy Święto Miodu.
W niedzielę Piotrkowskie Święto Miodu. Po raz trzeci
Zbliżające Piotrkowskie Święto Miodu będzie miało wyjątkowo... słodki smak. Bo choć to trzecia edycja imprezy, to dopiero po raz pierwszy będzie można skosztować miodu z otwartej w tym roku miejskiej pasieki.
Święto piotrkowskiej Policji
Święto Policji obchodzą dziś funkcjonariusze z miasta i powiatu piotrkowskiego. Ponad 70 policjantów otrzymało nominacje na wyższe stopnie służbowe. Gratulacje odbierali z rąk zastępcy komendanta wojewódzkiego policji, insp. Dariusza Walichnowskiego.
Święto piotrkowskiej policji już w czwartek
24 lipca przypada Święto Policji, jednak mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie świętować będą parę dni wcześniej, bo już 20 lipca.
Wojewódzkie obchody święta policji
Wojewódzkie obchody policji odbyły się w Tomaszowie Mazowieckim. Uroczysta akademia była okazją do wręczenia awansów oraz odznaczeń państwowych i resortowych. Z okazji tegorocznego Święta Policji Prezydent RP Andrzej Duda przyznał 80 policjantom Medale za Długoletnią Służbę: 7 złotych, 63 srebrnych i 10 brązowych.
Prawie 200 kajakarzy spłynie Pilicą
W ramach „NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ” jak co roku organizowany jest spływ kajakowy z pochodniami. W tym roku po raz pierwszy w historii w spływie popłynie prawie 200 kajakarzy w prawie stu kajakach. A to wszystko w piątek 23 czerwca.
II Festiwal Disco Polo & Dance w Sulejowie
W piątek 23 czerwca w Sulejowie odbędzie się kolejna edycja festiwalu Disco Polo $ Dance. Na "Magicznej Polance nad Pilicą" zaprezentują się gwiazdy tego rodzaju muzyki.
19.06.2017 00:05
Moda sprzed 90 lat
Jak mogły wyglądać panie spacerujące ulicą Słowackiego w roku 1927 ?
Ludowcy: samorządność jest zagrożona
Po raz kolejny już ludowcy z całego powiatu piotrkowskiego spotkali się podczas powiatowych obchodów Święta Ludowego. Głównym punktem uroczystości było złożenie kwiatów pod pomnikiem chłopskiego przywódcy i byłego premiera Wincentego Witosa. Ludowcy narzekali, że samorządność jest systematycznie ograniczana przez rządzących.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc