Artykuły do tagu: swieta

16.04.2017 15:14
Nie marnuj jedzenia!
Już jutro po południu przyjdzie pora pożegnać się z niewidzianą od dawna rodziną, wrócić do domu i oswajać ze smutną rzeczywistością. „Wszystko co dobre, szybko się kończy” – pomyśli wielu biesiadników odchodzących od świątecznych stołów. Goście wyjadą… a zostanie jedzenie, o którym można powiedzieć wszystko, ale na pewno nie to, że szybko się kończy. Wręcz przeciwnie – w końcu mamy go dość, bo… ile można jeść ciągle to samo? A skoro trudno się go pozbyć… można je przecież wyrzucić. Niestety, z takiego założenia nadal wychodzi zbyt wiele osób. W ciągu roku same gospodarstwa domowe w Polsce marnują dwa miliony ton żywności.
PKP też gotowe do świąt
Święta to czas wzmożonych wyjazdów, dlatego PKP, również na dworcach kolejowych w Piotrkowie i Radomsku, w okresie wielkanocnym wzmacniają ochronę. Będą dodatkowe brygady do usuwania ewentualnych napraw na torowiskach.
Wielkanoc w stylu fit. 7 skutecznych rad, jak nie przytyć w święta!
Czy święta zawsze oznaczają dodatkowe kilogramy? Jak przetrwać Wielkanoc i nie przytyć? Konrad Gaca, znany specjalista żywieniowy, który odchudził tysiące Polaków, podpowiada, jak uniknąć nadprogramowych kilogramów w tym szczególnym czasie.
Jarmark Wielkanocny na Rynku Trybunalskim
Wielkanocne stroiki, palmy, baranki, serwety do koszyczków, jajka, miody i inne słodkości – to wszystko i wiele innych rzeczy kupić można podczas Jarmarku Wielkanocnego w sobotę i niedzielę w Rynku Trybunalskim.
III Koszyczek Wielkanocny w Czarnocinie
W gminie Czarnocin zapachniało Wielkanocą - wójt oraz koła gospodyń wiejskich tej gminy zaprosili mieszkańców na III Koszyczek Wielkanocny.
Co zrobić z choinką po świętach?
Podobno, zgodnie z tradycją, najlepiej trzymać ją pięknie przystrojoną aż do 2 lutego (Matki Boskiej Gromnicznej). Zwykle jednak choinek z pokoi, gabinetów i salonów pozbywamy się po 6 stycznia, czyli po Święcie Trzech Króli. Dopiero później możemy zastanawiać się, co z nimi zrobić. No właśnie... co?
Święta na drogach naszego województwa
W Wigilię i pierwszy dzień świąt na terenie województwa łódzkiego doszło do 14 wypadków drogowych, w których rannych zostało 27 osób, nikt nie zginął. Policjanci zatrzymali 22 nietrzeźwych kierujących.
Dlaczego lubimy święta?
Boże Narodzenie to zdecydowanie najbardziej wyczekiwane święta w całym roku. Dlaczego tak je lubimy?
Zobacz szopki u Bernardynów [GALERIA]
Jak co roku dwie szopki można podziwiać u ojców Bernardynów w Piotrkowie. Pierwsza - z żywymi zwierzętami - znajduje się na dziedzińcu klasztoru, natomiast drugą - ruchomą - można oglądać za głównym ołtarzem.
Święta w gubernialnym Piotrkowie
Ciasta od Szymańskiego i Zomera, prezenty od Krechowieckiego i Soczka, markowe wina ze składu Rogójskiego, a książki z księgarni Kolińskiego i Pacewicza. Jak do świąt przygotowywali się piotrkowianie w okresie gubernialnym? Gdzie i w co się zaopatrywali? Wreszcie, jak spędzano święta Bożego Narodzenia w stolicy Guberni Piotrkowskiej?

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc