Artykuły do tagu: swieta

Co zrobić z choinką po świętach?
Podobno, zgodnie z tradycją, najlepiej trzymać ją pięknie przystrojoną aż do 2 lutego (Matki Boskiej Gromnicznej). Zwykle jednak choinek z pokoi, gabinetów i salonów pozbywamy się po 6 stycznia, czyli po Święcie Trzech Króli. Dopiero później możemy zastanawiać się, co z nimi zrobić. No właśnie... co?
Święta na drogach naszego województwa
W Wigilię i pierwszy dzień świąt na terenie województwa łódzkiego doszło do 14 wypadków drogowych, w których rannych zostało 27 osób, nikt nie zginął. Policjanci zatrzymali 22 nietrzeźwych kierujących.
Dlaczego lubimy święta?
Boże Narodzenie to zdecydowanie najbardziej wyczekiwane święta w całym roku. Dlaczego tak je lubimy?
Zobacz szopki u Bernardynów [GALERIA]
Jak co roku dwie szopki można podziwiać u ojców Bernardynów w Piotrkowie. Pierwsza - z żywymi zwierzętami - znajduje się na dziedzińcu klasztoru, natomiast drugą - ruchomą - można oglądać za głównym ołtarzem.
Święta w gubernialnym Piotrkowie
Ciasta od Szymańskiego i Zomera, prezenty od Krechowieckiego i Soczka, markowe wina ze składu Rogójskiego, a książki z księgarni Kolińskiego i Pacewicza. Jak do świąt przygotowywali się piotrkowianie w okresie gubernialnym? Gdzie i w co się zaopatrywali? Wreszcie, jak spędzano święta Bożego Narodzenia w stolicy Guberni Piotrkowskiej?
Wykaż się pomysłowością! Urząd i ODA ogłaszają konkurs dla piotrkowian
Urząd Miasta razem z Ośrodkiem Działań Artystycznych w Piotrkowie zapraszają mieszkańców miasta do udziału w konkursie na najładniejszą dekorację bożonarodzeniową.
Julia Kowalska reprezentantką Piotrkowa na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek
7-letnia Julia Kowalska z Piotrkowa będzie reprezentantką naszego miasta na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie.
Świąteczne piosenki od 6 grudnia umilają ostatnie tygodnie oczekiwania na Boże Narodzenie. Czy tylko umilają? Nie tylko. Często także denerwują.
Rozkład jazdy MZK przed, w trakcie i po świętach
Miejski Zakład Komunikacyjny w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku autobusy komunikacji miejskiej kursować będą następująco:
Jak mądrze wybrać ofertę, jeśli musimy wziąć kredyt na święta? [PORADNIK]
Jak wynika z analizy Biura Informacji Kredytowej, w poprzednich latach Polacy zaciągali w grudniu nawet o 1/3 więcej kredytów w porównaniu do średniej z III kwartału. Jeśli organizując święta musimy wspomóc się dodatkowym zastrzykiem gotówki, pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach, które uchronią nas przed nadmiernym zadłużeniem.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc