Artykuły do tagu: swieta

800 pierogów na 800-lecie Piotrkowa
Wspólne kolędowanie, uliczne jasełka, 800 porcji pierogów i mnóstwo niespodzianek – tak wyglądać będzie niedzielne (17 grudnia) przedświąteczne spotkanie w Rynku Trybunalskim.
58 rodzin cieszy się z prezentów
Finał ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka odbył się po raz szósty w rejonie piotrkowskim. - To inicjatywa, która łączy wolontariuszy, darczyńców i wszystkich potrzebujących w mądrym pomaganiu - mówi lider, Oskar Kuliński.
Szlachetna Paczka na ostatniej prostej
Już w najbliższy weekend w piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wielki finał tegorocznej akcji.
Choinka rozbłyśnie na Mikołajki
W Mikołajki (6 grudnia) o godz. 17.00 w Rynku Trybunalskim rozbłyśnie miejska choinka.
Idą święta! Posłuchaj kolęd i pastorałek
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na przedświąteczne spotkanie z piotrkowską grupą poetycko-muzyczną Przeznaczenie.
Baza rodzin otwarta. Szlachetna Paczka rusza pełną parą!
Finał kolejnej, siedemnastej już edycji Szlachetnej Paczki coraz bliżej. Nie inaczej jest w Piotrkowie. Baza danych z wykazem najbardziej potrzebujących osób została otwarta.
Firmowe imprezy świąteczne - jak je zorganizować?
Przed nami najgorętszy okres w roku - szukanie prezentów, szykowanie się do świąt, a czasem także organizowanie przyjęć. W końcu grudzień to czas, w którym odbywają się firmowe imprezy świąteczne. Warto zadbać, aby były na odpowiedni poziomie i wszyscy goście mile je wspominali. To wcale nie jest takie trudne zadanie!
Najlepsze pomysły na prezenty na Boże Narodzenie dla dziadków
Zbliża się najbardziej magiczny czas w roku! Święta Bożego Narodzenia to nie tylko wspaniałe chwile odpoczynku w rodzinnym gronie i ulubione, tradycyjne potrawy. Jak co roku wręczymy także prezenty naszym najbliższym. Jeżeli w tym roku spędzasz święta u dziadków, lub odwiedzasz ich w trakcie tych dni, warto już pomyśleć o podarunkach. Dobrze jest unikać takich prezentów, które podkreślą wiek babć i dziadków. Znacznie lepiej będzie podarować im coś naprawdę od serca albo te naprawdę praktyczne gadżety.
16.04.2017 15:14
Nie marnuj jedzenia!
Już jutro po południu przyjdzie pora pożegnać się z niewidzianą od dawna rodziną, wrócić do domu i oswajać ze smutną rzeczywistością. „Wszystko co dobre, szybko się kończy” – pomyśli wielu biesiadników odchodzących od świątecznych stołów. Goście wyjadą… a zostanie jedzenie, o którym można powiedzieć wszystko, ale na pewno nie to, że szybko się kończy. Wręcz przeciwnie – w końcu mamy go dość, bo… ile można jeść ciągle to samo? A skoro trudno się go pozbyć… można je przecież wyrzucić. Niestety, z takiego założenia nadal wychodzi zbyt wiele osób. W ciągu roku same gospodarstwa domowe w Polsce marnują dwa miliony ton żywności.
PKP też gotowe do świąt
Święta to czas wzmożonych wyjazdów, dlatego PKP, również na dworcach kolejowych w Piotrkowie i Radomsku, w okresie wielkanocnym wzmacniają ochronę. Będą dodatkowe brygady do usuwania ewentualnych napraw na torowiskach.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc