Artykuły do tagu: strazmiejska

12.06.2018 11:59
Awantura za amfiteatrem
Dyżurny piotrkowskiej Straży Miejskiej otrzymał w poniedziałkowy wieczór zgłoszenie o zakłócaniu porządku publicznego na parkingu przy ul. Narutowicza za amfiteatrem. Funkcjonariusze, którzy pojechali miejsce, zastali tam kobietę i mężczyznę z widocznymi obrażeniami ciała. Powiedzieli, że zostali pobici.
Kto odpowie za wyciek filmu z wypadku?
Sprawa śmiertelnego potrącenia pieszego przez karawan już na finiszu. Czynności prowadzone przez piotrkowską prokuraturę zakończą się w czerwcu. Najprawdopodobniej zostanie skierowany akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Piotrkowie. Równolegle prowadzone jest śledztwo w sprawie upublicznienia nagrania z wypadku.
Zmasakrowane zwłoki psa w opuszczonym budynku
O zwłokach psa leżących w opuszczonym budynku przy ul. Glinianej poinformował dyżurnego Straży Miejskiej mieszkaniec Piotrkowa. Strażnicy na miejscu zastali ciało dużego zwierzęcia, głowa została prawdopodobnie odcięta od tułowia.
Wyższe kary za nieupilnowanie psa?
W Sejmie trwają prace nad projektem ustawy karzącej nieodpowiedzialnych właścicieli psów mandatami w wysokości nawet do 1 tys zł. Kary będą jeszcze bardziej dotkliwe, jeśli zwierzę stworzy niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka - wówczas właścicielowi lub opiekunowi grozi mandat do 5 tys zł, a nawet ograniczenie wolności. Jakie kary obowiązują obecnie i jak wiele osób nie przestrzega przepisów na terenie Piotrkowa?
„Na ulicy leży jakiś facet. Chyba pijany”
Pijany mężczyzna leży na ławce, ulicy, klatce schodowej… - takie telefony strażnicy miejscy z Piotrkowa odbierają każdego dnia. W ich pracy takie widoki jak na zdjęciach to codzienność. Tylko od początku kwietnia funkcjonariusze interweniowali około 50 razy w sprawie osób leżących w stanie upojenia alkoholowego na publicznym widoku. - Im cieplej, tym częściej – mówi komendant Straży Miejskiej w Piotrkowie Jacek Hofman. - Takie, w sumie niebezpieczne dla tych ludzi, sytuacje mają miejsce o każdej porze - rano, w ciągu dnia, wieczorem.
Zobacz, jak parkują mistrzowie!
Na trawnikach, na przejściach dla pieszych, w bramach, po prostu wszędzie, gdzie się da. Tak parkują piotrkowianie, a najlepiej wiedzą o tym strażnicy miejscy, którzy w sprawie nieprawidłowego parkowania interweniują nawet kilkadziesiąt razy dziennie.
Uciążliwe życie przy boisku
Mieszkańcy skarżą się, że wieczorami na boisku przy ul. Ceramicznej dochodzi do zakłócania porządku, wulgarnego zachowania, bójek i śmiecenia. Niedawno zdewastowano tam ławki.
Grillować można prawie wszędzie, ale..
Wiosenna aura zachęca do rozpoczęcia sezonu grillowego. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami grilla można rozpalić w dowolnym miejscu - w parku, na skwerze, a nawet na balkonie. Jak podkreśla Jan Sońta z piotrkowskiej Straży Miejskiej trzeba jednak pamiętać, by nie naruszać żadnego innego prawa.
Bomba na poczcie przy Słowackiego?
To na szczęście tylko scenariusz ćwiczeń, w ramach których piotrkowskie służby mundurowe testowały swoje możliwości sprzętowe oraz sposób działania w sytuacji kryzysowej.
Jak trwoga to do... straży miejskiej
Czy Straż Miejska w Piotrkowie jest w ogóle potrzebna? Dyskusja na ten temat trwa od momentu powołania w naszym mieście tej formacji. Okazuje się jednak, że mieszkańcy miasta nie mają żadnych oporów, by prosić o pomoc strażników nawet, kiedy chodzi o konflikt z sąsiadem.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat