Artykuły do tagu: smog

Smog zaczyna dawać się we znaki
W Piotrkowie normy pyłu PM10 przekroczone zostały w czwartek o ok. 150%, a w Radomsku aż o ponad 250%. Podobnie sytuacja wyglądała w środę. W związku z tym zaleca się jak najkrótsze przebywanie na „świeżym” powietrzu.
Zmiany w uchwale antysmogowej. Czym nie można będzie palić?
Zaczął się sezon grzewczy i znów będziemy się zmagać ze smogiem, tymczasem W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego zebrał się zespół antysmogowy, składający się z fachowców i osób zaangażowanych w poprawę powietrza na terenie województwa. Powołał go marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.
Dodatkowy nabór na wymianę pieców
Od 12 października trwa dodatkowy nabór wniosków do „Programu ograniczania niskiej emisji". Na mieszkańców czeka nawet 40% dofinansowania na modernizację przydomowych kotłowni.
Skonsultuj się w sprawie smogu!
Urząd Marszałkowski zaprasza do wzięcia udziału w konsultacjach projektu uchwały antysmogowej, jaki przyjął Zarząd Województwa Łódzkiego.
Policyjna akcja SMOG w Łódzkiem
Ponad 850 pojazdów skontrolowali policjanci podczas akcji „Smog” zorganizowanej kilka dni temu w województwie łódzkim. Jej celem było sprawdzenie pojazdów pod kątem emisji spalin. Policja kontrolowała też stan techniczny pojazdów.
Piotrków/Radomsko. Smog nie odpuszcza [AKTUALIZACJA]
Po kilku tygodniach przerwy w naszym regionie ponownie pojawił się smog.
W środę 15 lutego o 9:00 w Piotrkowie poziom pyłu PM 10 wyniósł aż 410 mikrogramów na m3 co oznacza przekroczenie norm o 820%. Nieco lepiej było w Radomsku – przekroczenie wyniosło 686%.
Piotrkowski radny wnioskuje o darmową komunikację. W przypadku smogu
Łukasz Janik, radny Rady Miasta (PiS) złożył wniosek do prezydenta miasta o wprowadzenie darmowej komunikacji miejskiej w Piotrkowie w przypadku przekroczenie norm jakości powietrza. Rzecznik Krzysztofa Chojniaka na razie nic o takim piśmie nie wie.
Bardzo zła sytuacja smogowa w Piotrkowie[AKTUALIZACJA]
O 796% zostały przekroczone w piątek normy pyłu PM10 w Piotrkowie. O 21:00 wyniosły aż 398uq/m3. W sobotę o 9:00 o 415% (208uq)
26.01.2017 12:25
O smogu na sesji
O smogu wielokrotnie pisaliśmy już na naszym portalu. Temat pojawił się również na sesji Rady Miasta Piotrkowa. Normy pyłu PM10 w naszym mieście w czwartek o poranku przekroczone były kilkakrotnie.
Będą pieniądze na wymianę pieców. Tak wygramy ze smogiem?
Urząd Miasta przystępuje do „Programu Ograniczania Niskiej Emisji". Dzięki temu piotrkowianie mogą otrzymać 40% dofinansowania na wymianę pieców w przydomowych kotłowniach.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc