Artykuły do tagu: smog

Skonsultuj się w sprawie smogu!
Urząd Marszałkowski zaprasza do wzięcia udziału w konsultacjach projektu uchwały antysmogowej, jaki przyjął Zarząd Województwa Łódzkiego.
Policyjna akcja SMOG w Łódzkiem
Ponad 850 pojazdów skontrolowali policjanci podczas akcji „Smog” zorganizowanej kilka dni temu w województwie łódzkim. Jej celem było sprawdzenie pojazdów pod kątem emisji spalin. Policja kontrolowała też stan techniczny pojazdów.
Piotrków/Radomsko. Smog nie odpuszcza [AKTUALIZACJA]
Po kilku tygodniach przerwy w naszym regionie ponownie pojawił się smog.
W środę 15 lutego o 9:00 w Piotrkowie poziom pyłu PM 10 wyniósł aż 410 mikrogramów na m3 co oznacza przekroczenie norm o 820%. Nieco lepiej było w Radomsku – przekroczenie wyniosło 686%.
Piotrkowski radny wnioskuje o darmową komunikację. W przypadku smogu
Łukasz Janik, radny Rady Miasta (PiS) złożył wniosek do prezydenta miasta o wprowadzenie darmowej komunikacji miejskiej w Piotrkowie w przypadku przekroczenie norm jakości powietrza. Rzecznik Krzysztofa Chojniaka na razie nic o takim piśmie nie wie.
Bardzo zła sytuacja smogowa w Piotrkowie[AKTUALIZACJA]
O 796% zostały przekroczone w piątek normy pyłu PM10 w Piotrkowie. O 21:00 wyniosły aż 398uq/m3. W sobotę o 9:00 o 415% (208uq)
26.01.2017 12:25
O smogu na sesji
O smogu wielokrotnie pisaliśmy już na naszym portalu. Temat pojawił się również na sesji Rady Miasta Piotrkowa. Normy pyłu PM10 w naszym mieście w czwartek o poranku przekroczone były kilkakrotnie.
Będą pieniądze na wymianę pieców. Tak wygramy ze smogiem?
Urząd Miasta przystępuje do „Programu Ograniczania Niskiej Emisji". Dzięki temu piotrkowianie mogą otrzymać 40% dofinansowania na wymianę pieców w przydomowych kotłowniach.
Więcej interwencji pogotowia. To przez smog?
W wielu polskich miastach pogotowia ratunkowe znacznie częściej wysyłają karetki do chorych, którzy skarżą się na dolegliwości związane z układem oddechowym i krążeniowym. Niewykluczone, że objawy chorobowe zaostrza smog. Jak sytuacja wygląda w Piotrkowie Trybunalskim?
Władze miasta o jakości powietrza w Piotrkowie
Aż 9-krotnie przekroczone zostały w niedzielę normy zanieczyszczenia powietrza w Piotrkowie. Indeks PM10 (pył zawieszony) wynosił aż 464 mikrogramów na metr sześcienny, podczas gdy powinno być maksymalnie 50. Dzisiaj sytuacja ze smogiem jest o wiele lepsza, o 6.00 na stacji przy Krakowskim Przedmieściu stwierdzono 91 mikrogramów.
Smog w Piotrkowie. 9-krotne przekroczone normy [AKTUALIZACJA]
464 µg/m3 wynosi w Piotrkowie PM10. Norma wynosi 50, więc przekroczona została aż 9-krotnie. Dane takie podał Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi ze stacji w Piotrkowie przy Krakowskim Przedmieściu 13. W poniedziałek o 13:00 norma została przekroczona o 230%.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc