Artykuły do tagu: sluzbazdrowia

Od 2 czerwca przeprowadzka oddziału dziecięcego
Informujemy mieszkańców miasta i powiatu, że od 2 do 9 czerwca planowana jest przeprowadzka Oddziału Dziecięcego ze Szpitala Wojewódzkiego do Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej przy ul. Roosevelta w Piotrkowie.
Wkrótce otwarcie pediatrii na Roosevelta
1 czerwca czyli w Dniu Dziecka oficjalnie oddany zostanie do użytku oddział pediatryczny. Dzień później, przebywający w wynajmowanych salach Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Rakowskiej pacjenci, zostaną przewiezieni do oddziału mieszczącego się na I piętrze siedziby Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej przy ul. Roosevelta.
Chcieli sesji nadzwyczajnej w sprawie służby zdrowia
Temat służby zdrowia w naszym mieście to niekończąca się opowieść. W imieniu klubu radnych PiS Piotr Gajda złożył podczas środowej sesji Rady Miasta wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej w tej sprawie.
Czy w Piotrkowie powinny być dwa szpitale?
W związku z wprowadzeniem sieci szpitali finansowanych z budżetu państwa w wielu miastach na terenie kraju placówki medyczne łączą się w jeden organizm. W Piotrkowie oba szpitale mają jednak funkcjonować osobno.
Posłanka Radziszewska zorganizowała spotkanie w sprawie przychodni nr 5
Sprawą przychodni przy ul. Dmowskiego w Piotrkowie zainteresowała się piotrkowska posłanka PO Elżbieta Radziszewska. Była wicemarszałek zaprosiła do dyskusji podczas czwartkowego spotkania w Urzędzie Miasta przedstawicieli władz województwa, magistratu, starostwa, obu piotrkowskich szpitali.
Maraton sesyjny w Piotrkowie [AKTUALIZACJA]
W Piotrkowie zebrali się radni na dwóch sesjach nadzwyczajnych. Temat jest jednak jeden: służba zdrowia. W obradach biorą udział m.in. przedstawiciele powiatu piotrkowskiego i mieszkańcy Piotrkowa protestujący przeciwko przenosinom przychodni przy Dmowskiego.
Urząd Miasta wydaje oświadczenie ws.
Przerzucania się odpowiedzialnością za stan służby zdrowia w Piotrkowie ciąg dalszy. Urząd Miasta w Piotrkowie wydaje oświadczenie w sprawie budynku przy Dmowskiego 47, gdzie mieści się przychodnia nr 5.
Wkrótce sesja nadzwyczajna w Piotrkowie w sprawie służby zdrowia
Grupa sześciu radnych złożyła do przewodniczącego Rady Miasta w Piotrkowie wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji. Głównym tematem obrad ma być sytuacja służby zdrowia w Piotrkowie.
Kilkuset mieszkańców Piotrkowa protestuje. Nie chcą, by zabrano im przychodnię
Kilka dni temu informowaliśmy na naszym portalu o planowanych przez szpital powiatowy zmianach w służbie zdrowia. Jedną z nich jest przeniesienie przychodni lekarskiej z budynku przy Dmowskiego 37 do tego przy Al. Armii Krajowej. Mieszkańcom osiedla Południe w Piotrkowie ten pomysł się nie podoba. Podnieśli protest, pod którym – jak wynika z naszych informacji – podpisało się już 600 osób.
Dyrektor szpitala w Radomsku: nie ma znaczenia czy w mieście są dwa szpitale, czy też jeden
- Nie ma znaczenia czy są dwa szpitale. czy też jeden, natomiast znaczenie ma czy one ze sobą współpracują, a może konkurują – mówił na antenie Radia Strefa FM Piotr Kagankiewicz, dyrektor Szpitala Powiatowego w Radomsku. Gość rozgłośni przez wiele lat był starostą tomaszowskim i nadzorował reorganizację tamtejszej placówki medycznej.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc