Artykuły do tagu: rynektrybunalski

Przed nami ostatnia część mappingu
Zaprezentowano już trzy części trójwymiarowego widowiska przedstawiającego dzieje Piotrkowa Trybunalskiego. W sobotę, 30 września, premiera czwartej, ostatniej części prezentacji "800 lat Piotrkowa – dzieje w kalejdoskopie".
Trzymetrowa królowa Bona w Rynku Trybunalskim
Wyjątkowej urody widowisko historyczne mogli w niedzielny wieczór oglądać piotrkowianie. W Rynku Trybunalskim pojawiła się królowa Bona, król Zygmunt August, Barbara Radziwiłłówna, błazen Stańczyk, zła wiedźma…
Trzymetrowe lalki na Rynku
Już w najbliższą niedzielę, 10 września, na staromiejskim Rynku w Piotrkowie odbędzie się oryginalny spektakl plenerowy, zatytułowany „Widowisko na cztery lalki i mieszkańców Piotrkowa”. Atrakcją spektaklu będą trzymetrowe lalki-marionety, prowadzone przez biorących udział w przedstawieniu animatorów.
Sąd Czartowski w Piotrkowie
W sobotę 9 września w Rynku Trybunalskim odbędzie się piknik "Sąd Czartowski" zorganizowany w ramach obchodów 800-lecia Piotrkowa. Impreza odbędzie się w godzinach od 14:00 do 20:00.
Przebiegną 1000 kilometrów
W najbliższy piątek (25 sierpnia) o godzinie 9.00 w Rynku Trybunalskim pożegnamy członków sztafety, która dla uczczenia 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego i 25-letniej współpracy między Piotrkowem a niemieckim Esslingen, pokona 1000 kilometrową drogę dzielącą te miasta.
Piknik historyczny w Rynku Trybunalskim
"Marcepany króla Zygmunta" to piknik historyczny, który w sobotę (5 sierpnia) zorganizowano na płycie Rynku Trybunalskiego. Atrakcje rodem z epoki średniowiecza czekać będą na mieszkańców Piotrkowa do godziny 20.00.
Drugi dzień Biesiady Trybunalskiej za nami
Upał spowodował, że w niedzielę w Rynku Trybunalskim zjawiło się nieco mniej ludzi niż dzień wcześniej. Ci, którzy przyszli na V Biesiadę Trybunalską na pewno jednak nie żałowali.
Co nas czeka w niedzielę na Biesiadzie Trybunalskiej?
Biesiada Góralska, prezentacja szczypiornistek Piotrcovii, pokaz chińskiej gimnastyki tai chi, koncert zespołu Neoklez, a także jarmark z kilkudziesięcioma stoiskami to wszystko w niedzielę podczas V Biesiady Trybunalskiej.
Rail i radiowcy rozbawili publiczność na Biesiadzie Trybunalskiej
Najpierw grupa Rail z Mateuszem Żerkiem a potem radiowcy rozbawili publiczność zgromadzoną w Rynku Trybunalskim podczas V Biesiady Trybunalskiej.
V Biesiada Trybunalska trwa w Rynku Trybunalskim [AKTUALIZACJA]
Na piotrkowskim Rynku Trybunalskim wiele się dzieje i wiele będzie się jeszcze działo w ten weekend. Kilkadziesiąt stoisk przykuwa uwagę zwiedzających, można spróbować m.in. miodu czy dżemu z Dmosina. Są także przedstawiciele innych miast np. Opola czy Nieborowa.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc