Artykuły do tagu: rury

Nie ma wody, bo... zamarzła w rurach
Kilkunastostopniowe mrozy dały o sobie znać – wiedzą o tym doskonale między innymi mieszkańcy kamienicy przy Placu Zamkowym 2 w Piotrkowie, którzy od kilku dni borykają się z brakiem bieżącej wody i zamarzniętymi rurami.
Do wymiany zostało jeszcze kilka kilometrów rur
Jeszcze 6 kilometrów rur cementowo - azbestowych znajduje się w piotrkowskiej sieci wodociągowej. Jak zapewnia Michał Rżanek, prezes spółki "Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja", rury sukcesywnie są wymieniane, a przy ich normalnym użytkowaniu nie ma zagrożenia dla zdrowia.
Piotrków: Azbestowe rury nam nie grożą
Od kilkudziesięciu lat pijemy wodę z rur cementowo-azbestowych. W Piotrkowie liczba jej odbiorców systematycznie się zmniejsza, ale są jeszcze miejsca, gdzie woda doprowadzana jest właśnie za ich pomocą. Mieszkańcy ulic Cisowej i Jaworowej nie są z tego zadowoleni. W obawie o własne zdrowie próbują spowodować jak najszybszą wymianę wodociągu. - Dlaczego mieszkańcy sąsiednich ulic mają już inne rury, a tylko my jesteśmy pokrzywdzeni? - pytają. Eksperci jednak uspokajają – azbestowe rury nie są szkodliwe dla zdrowia. - Mieszkańcy mogą spać spokojnie – zapewnia piotrkowski magistrat.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat