Artykuły do tagu: prawo

Zespół ds. monitorowania i zabezpieczenia potrzeb zdrowotnych mieszkańców powiatu piotrkowskiego - tak brzmi nazwa nowej jednostki powołanej przez władze powiatu.
Sąd stwierdził, że czipowanie w Piotrkowie jest nielegalne
Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał, że Piotrków naruszył prawo, nakładając w mieście obowiązek trwałego znakowania psów (czipowanie). Tym samym WSA uznał rację wojewody, który już pół roku temu stwierdził, że Rada Miasta w Piotrkowie w rażący sposób naruszyła zasady poprawnej legislacji.
Masz skorpiona albo inne niebezpieczne zwierzę? Będziesz musiał się z nim pożegnać. 23 listopada w życie weszło rozporządzenie ministra środowiska z listą zwierząt, których nie można hodować w domu. Istnieje także lista gatunków, na które trzeba mieć pozwolenie.
“Skręć, k..., w lewo!”, czyli jazda ekstremalna
Jedni oblewają egzamin przez niezapięte pasy, inni nie ustępują pierwszeństwa, nie włączają kierunkowskazów, albo... wjeżdżają pod prąd.
W związku ze zmianą ustawy żłobki przestały być zakładami opieki zdrowotnej, a stały się elementami opieki społecznej.
Sezon grillowy w pełni. Jedni organizują barbecue w swoich ogrodach, inni wyjeżdżają w tym celu za miasto.
Spotkanie Antoniego Macierewicza z mieszkańcami Sulejowa
Tematem wizyty była praca posła w zespole parlamentarnym ds. zbadania katastrofy smoleńskiej, sprawy lokalne oraz wydarzenia bieżące w Polsce.
Piotrków: W nocy po leki do cudzej apteki
Przez 5 dni, a przede wszystkim w nocy, piotrkowianie nie mogli kupić leków w jedynej w mieście całodobowej aptece. Jej właściciel zdecydował bowiem o rezygnacji z nocnych dyżurów, powodując tym samym niemałe zamieszanie. Zdenerwowani mieszkańcy dzwonili do Straży Pożarnej, pogotowia i szpitala z prośbą o pomoc. Ci, którzy musieli zaopatrzyć się w leki po 22.00, musieli jechać do Radomska, Bełchatowa czy Tomaszowa.
10 kwietnia w Sulejowie w Kościele pw. św. Tomasza Kantuaryjskiego odbyły się uroczystości poświęcone 71 rocznicy zbrodni katyńskiej oraz 1 rocznicy katastrofy smoleńskiej
Do końca marca należy odebrać zaległy urlop za 2010 rok. Pracodawcom łamiącym ten ustawowy zapis grożą kary. W najgorszym przypadku może to być nawet 30 tysięcy złotych.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat