Artykuły do tagu: powiat

Staruszka potrzebowała pomocy, zareagował sąsiad
Policja otrzymała informację, że 86-letnia, samotnie mieszkująca mieszkanka Osin w gminie Kluki, prawdopodobnie potrzebuje pomocy. Mundurowych zaalarmował czujny sąsiad, który od pewnego czasu nie mógł dostać się do domu kobiety.
Czy powinien powstać jeden powiat piotrkowski?
Dwa powiaty: grodzki i ziemski funkcjonują od 1999 roku. To była decyzja władz Piotrkowa, które chciały uzyskać rekompensatę za likwidację województwa piotrkowskiego. W regionie łódzkim tylko Sieradz zdecydował się na inne rozwiązanie: tam jest jeden powiat. Dziś, gdy mamy do czynienia z pewnym konfliktem między obiema jednostkami samorządowymi (w sprawie służby zdrowia) zadajemy pytanie: czy powinien powstać jeden powiat piotrkowski?
Podtopienia w Kłudzicach. Mieszkańcy mają dość
Mieszkańcy miejscowości Kłudzice w gminie Sulejów muszą walczyć z podtopieniami na kilkusetmetrowym odcinku drogi powiatowej. Nagromadzona woda może podtapiać okoliczne posesje, a ponadto utrudnia przejazd przez miejscowość. Od trzech dni na miejscu pracują strażacy z OSP w Przygłowie i Kłudzicach.
Niedożywione i zaniedbane zwierzęta. Gospodarz pijany
Niedożywione i zaniedbane zwierzęta znaleźli policjanci w jednym z gospodarstw w gminie Ujazd w powiecie tomaszowskim. Gospodarza zastali pijanego. Mężczyzna został zatrzymany.
Gala na podsumowanie Szlachetnej Paczki
W piątek w piotrkowskim starostwie wolontariusze Szlachetnej Paczki podsumowali minioną edycję wydarzenia. Galę uświetnił występ "Teatru Bez Barier”.
Emocji nie brakowało podczas kolejnego spotkania w sprawie przychodni przy Dmowskiego 47.
Posłanka Radziszewska zorganizowała spotkanie w sprawie przychodni nr 5
Sprawą przychodni przy ul. Dmowskiego w Piotrkowie zainteresowała się piotrkowska posłanka PO Elżbieta Radziszewska. Była wicemarszałek zaprosiła do dyskusji podczas czwartkowego spotkania w Urzędzie Miasta przedstawicieli władz województwa, magistratu, starostwa, obu piotrkowskich szpitali.
Sprawa przenosin poradni w TVP INFO
Piotrków Trybunalski ponownie na ogólnopolskiej antenie telewizyjnej. Tym razem w programie „To jest temat” nadawanym na żywo w TVP INFO. Dziennikarze zajęli się chyba najgorętszym tematem ostatnich dni w naszym mieście, czyli przeprowadzką poradni lekarskiej z ul. Dmowskiego na Armii Krajowej.
Szare Szeregi w powiecie piotrkowskim. 14 lutego z historią w tle
W powiecie piotrkowskim gościmy 25-osobową Grupę Historyczno-Edukacyjną „Szare Szeregi” z Warszawy, która postanowiła spędzić ferie w Łódzkiem. Goście stacjonują na terenie gminy Czarnocin. We wtorek spotkali się z policjantami z naszego regionu, wydarzenie miało charakter szczególny, bowiem 14 lutego przypada 75. rocznicę powołania Armii Krajowej.
60% wypadków więcej na naszych drogach. Policja podsumowała 2016 rok
O 100% wzrosła liczba gwałtów, o 60% więcej było wypadków drogowych, a o ponad 76% wzrosła liczba osób rannych w wypadkach na drogach. Są też dobre wiadomości - zmalała liczba kradzieży samochodów. W auli Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się we wtorek odprawa podsumowująca wyniki osiągnięte przez piotrkowskich policjantów w roku 2016.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc