Artykuły do tagu: podatki

Ważna sesja w Wolborzu. Nie będzie podwyżki podatków
Radni Rady Miejskiej w Wolborzu utrzymali na dotychczasowym poziomie stawki podatków lokalnych. - W roku 2018 nie będzie podwyżki, gmina jest w dobrej kondycji - mówi burmistrz Wolborza, Andrzej Jaros.
Rozliczenie elektroniczne szybsze i korzystniejsze
Na terenie podległym piotrkowskiemu urzędowi skarbowemu rozliczyła się już ponad połowa podatników. - Większość z nich rozliczyła się elektronicznie, co jest zdecydowanie korzystniejsze, szczególnie, jeśli ktoś liczy na zwrot podatku z tytułu ulgi na dzieci - mówił na antenie radia Strefa FM Kamil Łyszkowski, naczelnik piotrkowskiej "skarbówki".
Wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe już dostępne
Od dziś podatnicy mogą skorzystać z usługi tzw. wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (PFR) za rok 2016. Ma ona znacznie uprościć i przyspieszyć proces składania zeznań podatkowych.
Zróżnicowana kwota wolna od podatku w PIT 2017
Kwota zwolniona od podatku nie dla każdego podatnika będzie jednakowa od roku 2017. Według ustawy z dnia 29 listopada 2016 r., mocą której wprowadzono zmiany dotyczące kwoty wolnej od podatku dochodowego od osób fizycznych, może ona wynieść od 6600 pln do 0 pln.
Miasto dostarczyło już mieszkańcom Piotrkowa informacje o należnym podatku od nieruchomości. Dotarło do nas zgłoszenie od zaniepokojonego piotrkowianina, który poinformował nas, że w tym roku nie można rozłożyć płatności podatku na raty.
Jesteś patriotą – zamelduj się w gminie Wola Krzysztoporska!
I to nie tylko zamelduj się, ale i poślij swoje dziecko do szkoły na terenie gminy Wola Krzysztoporska - zachęca wójt tej gminy. To również od takich decyzji zależą finanse gminy, a w konsekwencji także to, czy w Woli Krzysztoporskiej powstanie nowy plac zabaw, ulica, kanalizacja.
Marlena Wężyk-Głowacka mówi
Radna rady Miasta Marlena Wężyk-Głowacka protestuje przeciwko podniesieniu podatku mieszkaniowego i od prowadzenia działalności gospodarczej. Nadesłała nam swoje stanowisko, które prezentujemy w całości.
Obniżą podatki przedsiębiorcom
Ulgi podatkowe dla przedsiębiorców wprowadza samorząd Bełchatowa. Wystarczy zwiększyć zatrudnienie do końca tego roku, a podatek od nieruchomości w latach 2015- 2016 będzie niższy.
Rzemieślnicy narzekają na zbyt wysokie stawki podatku
Piotrkowscy rzemieślnicy skarżą się na zbyt wysokie ich zdaniem stawki podatki od nieruchomości.
W sobotę 5 kwietnia piotrkowski Urząd Skarbowy organizuje Dzień Otwarty. W godz. 9.00 – 13.00 będzie można złożyć zeznanie podatkowe, a także uzyskać informacje we wszelkich sprawach związanych z podatkami.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc