Artykuły do tagu: planetarium

Seans astronomiczny "Komety i planety" odbędzie się 25 listopada w planetarium przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie. Zapisy ruszają już w przyszłym tygodniu.
Zorza polarna nad Piotrkowem?
Po raz pierwszy od kilkunastu lat istnieje szansa zaobserwowania zorzy polarnej nad Polską. Jest to zjawisko świetlne charakterystyczne dla półkuli północnej, ale naukowcy ogłosili, że Słońce wyemitowało tak mocny rozbłysk, że jego efekty mogą być widoczne nawet w naszej szerokości geograficznej.
Podróż na Jowisza odbyli dwa razy
Dzieci ze świetlic artystycznych MOK wybrały się na wycieczkę do Planetarium EC1 w Łodzi. Od początku wyjazd wzbudzał wiele emocji, dzieci nie były do końca pewne, czego mogą się po takim miejscu spodziewać, nie wszystkim bowiem nazwa „planetarium” była znana.
W „Chrobrym” pokażą Ci niebo
Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie zaprasza na seans astronomiczny „Komety i planety”.
Centrum Informacji Turystycznej zaprasza na seans popularno-astronomiczny do najstarszego amatorskiego Planetarium w Polsce (I LO, Al. Kopernika 1), który odbędzie się 16 listopada.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc