Artykuły do tagu: muzeum

O roli Piotrkowa Trybunalskiego w dziejach polskiej państwowości. Muzeum zaprasza!
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do oglądania stałej wystawy „Rola Piotrkowa Trybunalskiego w dziejach państwa polskiego". Ekspozycja odnosi się do kilkusetletniej historii Piotrkowa, a jej celem jest przybliżenie bogatych i fascynujących dziejów miasta – niegdyś jednego z ważniejszych ośrodków politycznych Rzeczypospolitej.
Koncert polskich kolęd i pastorałek przy pełnej widowni
W niedzielny wieczór w salach Muzeum w Piotrkowie odbyło się przedświąteczne spotkanie z piotrkowską grupą poetycko-muzyczną Przeznaczenie.
Idą święta! Posłuchaj kolęd i pastorałek
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na przedświąteczne spotkanie z piotrkowską grupą poetycko-muzyczną Przeznaczenie.
Portrety rodziny królewskiej
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do oglądania wystawy czasowej „U rodziny króla Zygmunta", czyli kopii portretów rodziny królewskiej. Są wśród nich również współczesne kopie wykonane według miniatur namalowanych po 1553 r. przez Lucasa Cranacha Młodszego.
Piotrkowskimi ścieżkami do niepodległości
W muzeum w Piotrkowie w środę odbyła się konferencja zorganizowana w ramach projektu „Piotrkowskimi ścieżkami do niepodległości”. Wykładu prof. Arkadiusza Adamczyka wysłuchała młodzież piotrkowskich szkół średnich.
Muzeum w Piotrkowie gości Królową... Wisłę...
Zapraszamy na wystawę poświęconą najdłuższej rzece w Polsce - Wiśle. 2017, 1047, 1107, 194424 to tylko cztery z wielu wartości matematycznych, dotyczących królowej polskich rzek. Rok 2017 jest „Rokiem Rzeki Wisły". Inicjatywa uczczenia tego wydarzenia narodziła się w trakcie zeszłorocznego spotkania przedstawicieli Stowarzyszenia Fotograficznego Kreatywni oraz Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do zapoznania się z plenerową wystawą pt. „Piotrkowskimi ścieżkami do niepodległości. Legiony Polskie w Piotrkowie 1914-1917”. Oglądać ją można na parkanie Klasztoru OO. Bernardynów przy ul Słowackiego 2.
90 lat tomaszowskiego Muzeum
Muzeum im. Antoniego hrabiego Ostrowskiego w Tomaszowie zaprasza na jubileuszową ekspozycję poświęconą 90. rocznicy istnienia.
„Budowanie państwowości i demokracji” – kolejna wystawa w „Galerii na płocie”
„Budowanie państwowości i demokracji” to kolejna wystawa plenerowa, do oglądania której zaprasza Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim wraz z Instytutem Badań nad Parlamentaryzmem.
Filmowo-muzyczny wieczór w Muzeum
W niedzielny wieczór w salach piotrkowskiego Muzeum odbył się koncert muzyki filmowej w wykonaniu BognaBand. W skład zespołu wchodzą uznani instrumentaliści związani z łódzką Akademią Muzyczną, Filharmonią, Teatrem Wielkim oraz Teatrem Muzycznym.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc