Artykuły do tagu: mopr

Wnioski o świadczenia będą przyjmowane od 1 sierpnia
Z początkiem sierpnia pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim będą przyjmować wnioski o przyznanie świadczeń wychowawczych, rodzinnych i środków z funduszu alimentacyjnego. Przez pierwsze jedenaście dni sierpnia o otrzymanie pomocy będzie można ubiegać się w trzech punktach - w Zespole Świadczeń Rodzinnych (Sienkiewicza 16A), w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie (Próchnika 34, pokój 7) i w Urzędzie Miasta (Szkolna 28B).
Wsparcie potrzebne od zaraz
Syn Doroty miał poważne problemy w szkole. Ostatnie tygodnie pochłonęły także przygotowania do przyjęcia komunijnego. Pozostałym dwóm dzieciom też trzeba było pomóc w nauce, odprowadzić je do szkoły, zająć się ich wychowaniem. W maju ubiegłego roku Dorota usłyszała diagnozę. Przewlekła białaczka szpikowa. Choroba mija, problemów też jest jakby trochę mniej... Bo może liczyć na wsparcie.
Nowy nabór wniosków ws. 500+ dopiero w sierpniu
Jeszcze przed trzy miesiące potrwa okres ważności świadczenia wychowawczego "Rodzina 500 plus". Nabór nowych wniosków na okres 2017/2018 rozpocznie się dopiero 1 sierpnia - a to dlatego, że czas, na jaki przyznano prawo do świadczenia obejmuje okres od początku kwietnia ubiegłego roku do końca września roku bieżącego.
Happening Radości w Piotrkowie
„Happening Radości” odbędzie się w poniedziałek 19 czerwca w Piotrkowie. Weźmie w nim udział 220 uczniów szkół podstawowych z terenu miasta.
Czekasz na 500+? Dostaniesz SMS-a
Zespół Świadczeń Rodzinnych przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Piotrkowie uruchomił usługę powiadomień SMS i e-mail.
Od 1 czerwca w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Piotrkowie funkcjonuje program "Kalejdoskop radości". Projekt znalazł się na liście podmiotów dofinansowanych przez Ministerstwo Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej w ramach konkursu "Wsparcie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” .
Rodziny zastępcze z Piotrkowa będą się integrować
30 maja obchodzimy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie po raz dwunasty angażuje się w obchody święta. Te nastąpią nieco wcześniej, bo już 19 maja. Tegoroczne święto rodziny zastępcze spędzą w największym parku rozrywki w Polsce.
Piotrkowski MOPR z rekordowym budżetem i wydatkami
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie opublikował sprawozdanie z działalności za 2016 rok. Tym, co zdecydowanie rzuca się w oczy jest wyraźny, bo ponad półtorakrotny, wzrost wydatków. Ponadto zwiększył się odsetek bezrobotnych pobierających pomoc z Ośrodka, a zmalały kwoty przeznaczone na zasiłki celowe i okresowe.
MOPR w Piotrkowie. Działa już system kolejkowy
Elektroniczny system kolejkowy uruchomiono od 1 lutego w piotrkowskim MOPR-ze. Cel to usprawnienie obsługi klientów.
Piotrkowski MOPR poszukuje rodzin wspierających
Piotrkowski MOPR chce dodatkowo pomóc podopiecznym mającym problemy opiekuńczo-wychowawcze... I poszukuje chętnych do pełnienia funkcji tzw. rodzin wspierających – takich, które pomogą przezwyciężyć trudności i podzielić się swoimi doświadczeniami.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc