Artykuły do tagu: mlodziez

Potrzebne, ale zaniedbane
Czy osiedlowa liga doczeka się większego zainteresowania? Rezygnacja Tadeusza Janusza, pomysłodawcy i opiekuna rozgrywek Międzyosiedlowej Ligi Piłki Nożnej w Piotrkowie, nie doprowadziła do jej upadku. Okazuje się jednak, że obawy związane z jej dalszym rozwojem były słuszne.
Trwa walka z nietrzeźwością na drodze. 13 lipca 2010 roku koło południa, w Zawadowie (gmina Bełchatów), 31-letni mieszkaniec gminy Wola Krzysztoporska kierując renault megane doprowadził do kolizji ze stojącym lublinem.
Piotrkowianin Kamil wicemistrzem Europy
Reprezentacja Polski w składzie Kamil Majchrzak (PKTZ Winner Piotrków Tryb.), Philip Gresk (KS Warszawianka) i Oskar Michałek (STT Fakro Nowy Sącz) dowodzona przez trenera koordynatora PZT Jarosława Krajowskiego Kukiela osiągnęła historyczny dla polskiego tenisa młodzieżowego sukces – drużynowe wicemistrzostwo Europy (2010 Copa Del Sol - 14 & Under Boys).
One bardzo „ryją mózg”
W Piotrkowie są już cztery sklepy z tzw. dopalaczami, a te ostatnie, mimo starań państwa, przez cały czas są środkami legalnie rozprowadzanymi. Skoro są legalne i nieszkodliwe, dlaczego nie sprzedawać ich dzieciakom i gimnazjalistom?
Maraton matematyczny w Piotrkowie po raz piąty
„Bilet autobusowy z Piotrkowa do Łodzi z 20-procentową zniżką uczniowską kosztuje o 5 zł 40 gr drożej, niż ten sam bilet z 50-procentową zniżką studencką. Ile kosztuje bilet bez żadnej zniżki?
Kamil Majchrzak liderem klasyfikacji młodzików PZT
Kamil nie zwalnia tempa. Dobre występy i zdobyte punkty w turniejach międzynarodowych spowodowały, że piotrkowski tenisista Kamil Majchrzak został liderem klasyfikacji młodzików Polskiego Związku Tenisowego. Zawodnik PKTZ Winner zajmuje również bardzo wysoką, 21 pozycję rankingu Tennis Europe U14.
Piotrkowskie graffiti - sztuka czy wandalizm?
Graffiti - od kiedy się pojawiło , wzbudzało kontrowersje. Dla jednych było niezwykłym przejawem swoistej kultury młodzieżowej, dla innych zaś niechlujnym bazgraniem i oszpecaniem murów. Piotrków pod względem ilości graffiti należy co najmniej do średniej województwa łódzkiego. Jak reagują na to mieszkańcy, ci , którzy na co dzień mają styczność z graffiti na swoich osiedlach, ulicach i przy blokach?
16-latek ukradł m.in. biżuterię i telefon komórkowy. W zbyciu towarów pomagali mu starsi koledzy. Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani i teraz odpowiedzą przed sądem.
Sześć złotych medali MMM na szyjach Winnerów
W dniach 30.04 – 02.05 w Pabianicach rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w tenisie ziemnym. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików to element współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży wliczany przez Polską Federację Sportu Młodzieżowego do ogólnopolskiej klasyfikacji województw, powiatów gmin i klubów.
Dzisiaj rozpoczynają się matury. Uczniowie zaczynają jak zwykle od języka polskiego.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat