Artykuły do tagu: mlodziez

Około 2 tys. zł plus artykuły szkolne zakupione za 1500 zł równa się 200 wyprawek szkolnych dla dzieci i młodzieży z Piotrkowa i okolic. To bilans tegorocznej akcji “Wyprawka dla Żaka”. Już po raz kolejny Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża działający na terenie naszego miasta zorganizował i przeprowadził tę akcję charytatywną.
Młodzi, wykształceni, bezdomni i bezrobotni
Są młodzi, wykształceni, marzą o dobrej pracy, stabilizacji, rodzinie, własnym domu, a mimo to większość z nich ciągle mieszka z rodzicami.
Prawie 200 osób zarejestrowało się w młodzieżowym biurze pracy działającym przy piotrkowskim OHP. Jak się okazuje, podczas tego lata mnóstwo młodych ludzi znalazło płatne zajęcie na wakacje.
Trwa przyjmowanie wniosków od szkół zainteresowanych programami „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Szklanka mleka”.
Poszukuję pracy na wakacje, mam 18 lat - poszukuję pracy na okres wakacyjny, Dwóch 19-latków podejmie się pracy w wakacje – w Internecie aż roi się od takich ogłoszeń.
Nie dostały prezentów na Dzień Dziecka, dlatego zdecydowały się na kradzież? Tajemnicą pozostanie jakimi motywami kierowały się młodociane złodziejki z Tomaszowa, które wczoraj połaszczyły się na cudze portfele.
Kiedy depresja dotyka młodych
“Znienawidziłem ludzi, znienawidziłem siebie. Ograniczyłem kontakt ze znajomymi, zacząłem opuszczać lekcje. Godzinami gapiłem się w sufit...”
Czy rada będzie lepsza od poprzedniej?
Znany jest już nowy skład Młodzieżowej Rady Miasta. Poprzednia, zdaniem Biura Rady Miasta, jak i samych jej członków, nie wykazywała szczególnej aktywności – ograniczała się do sfery kulturowej miasta.
Rekolekcje. Wielu osobom kojarzą się pewnie z trzema dniami wolnymi od zajęć w szkole. I na tym koniec, bo część nastolatków uważa je za stratę czasu. Okazuje się jednak, że wszystko zależy od rekolekcjonisty. – Młodzież nie jest zła! Jest do zagospodarowania, tylko trzeba umieć to zrobić – mówi ojciec Zdzisław Jaśko, jezuita.
Uratował dziewczynki przed samobójstwem
Szybka reakcja policjanta z Sulejowa uratowała życie dwóm nastolatkom, które zamierzały popełnić samobójstwo.
kontakt

Społeczność