Artykuły do tagu: mlodziez

Uczniowie spellowali w Gimnazjum nr 1
19 marca w Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Konarskiego w Piotrkowie odbyła się III edycja konkursu ortograficznego Spelling Competition, adresowanego do uczniów klas szóstych szkół podstawowych.
Systematycznie okradał swoją babcię
Złotą biżuterię wartą ponad dwa tysiące złotych utraciła w wyniku kradzieży 72-letnia mieszkanka gminy Kleszczów. Policjanci ustalili podejrzanego. Okazał się nim 17-letni wnuczek pokrzywdzonej.
Uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie znalazły się w gronie finalistów Olimpiady Artystycznej. Kaja Krzaczyńska z kl. II A zakwalifikowała się do etapu centralnego w sekcji plastyki, obejmującej swoim zakresem historię sztuki, natomiast Karolina Urbaniak z kl. II F specjalizująca się w historii muzyki będzie startować w sekcji muzyki tej olimpiady. Przejście do eliminacji centralnych Olimpiady Artystycznej oznacza dla licealisty zwolnienie z egzaminu maturalnego – odpowiednio z historii sztuki lub historii muzyki i automatyczne uzyskanie z niej wyniku 100% na poziomie rozszerzonym.
Małe gwiazdy zaśpiewały na moszczenickiej scenie
Ambitne utwory, dojrzałe interpretacje i język angielski na dobrym poziomie.
Szkolnictwo zawodowe znowu popularne
Czy szkolnictwo zawodowe przeżywać będzie kolejny rozkwit? Niegdyś bardzo popularne zawodówki przeżywały prawdziwe oblężenie, potem uczniowie woleli uczyć się w liceach ogólnokształcących. Teraz gimnazjaliści znowu przekonują się do szkół, które dają nie tylko wykształcenie, ale i konkretny zawód.
Chłopcy uciekli z ośrodka – zatrzymała ich policja
Dzisiaj o godzinie 1.00 w nocy piotrkowscy policjanci podczas prowadzonej kontroli w pociągu relacji Warszawa- Jelenia Góra w miejscowości Gorzkowice zatrzymali dwóch nieletnich chłopców.
Dzieci niepełnosprawne będą jeździć za darmo
Radni podjęli decyzję. Wszystkie niepełnosprawne dzieci będą mogły jeździć za darmo komunikacją miejską w Piotrkowie.
Siedmiu zagrożonych nieletnich - dwóch pijanych
Piotrkowscy policjanci podsumowali prowadzone 21 lutego działania prewencyjne w zakresie zapobiegania i zwalczania demoralizacji i przestępczości nieletnich.
Dziś akcja "Nielat" - czyli prewencyjne działania skierowane przeciwko demoralizacji i przestępczości nieletnich.
55 tysięcy złotych na stypendia dla młodych
55 tysięcy zł trafi do 46 młodych ludzi – sportowców i artystów. W czwartek tuż przed rozpoczęciem sesji Rady Miasta prezydent Bełchatowa rozdał certyfikaty stypendialne.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat