Artykuły do tagu: mlodziez

Dni Kariery w piotrkowskiej WSH
Od 23 maja w Wyższej Szkole Handlowej w Piotrkowie trwają Dni Kariery w ramach tegorocznego Święta Uczelni.
Młodzież bez karty motorowerowej
Aby jeździć motorowerem, nie wystarczy już sama karta motorowerowa. Należy przejść szkolenie i zdać egzamin państwowy. Zmiany w prawie jazdy, które weszły w życie w styczniu br., przewidziały bowiem nową kategorię: AM. – Zmiana ta na pewno przełoży się na lepsze kształcenie praktyczne – mówi Michał Franas z piotrkowskiego WORD-u.
W sobotę, 25 maja, w Bełchatowie, w Miejskim Centrum Kultury, odbędzie się kolejna odsłona projektu „Graffiti – sztuka miasta”. Od godziny 10:00 do 17:00 będą trwały warsztaty dla młodzieży poświęcone sztuce graffiti i streetartowi.
Gimnazjaliści z Rozprzy najlepsi w województwie
Ponad 170 osób wzięło udział w 36 Eliminacjach Wojewódzkich do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbyły się w piotrkowskim WORD-zie. Wśród gimnazjalistów najlepsza okazała się drużyna z Rozprzy, która reprezentować będzie całe województwo w ogólnopolskim finale.
To dla kogo zbudowaliście to boisko?
Rok szkolny w Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Belzackiej zaczął się wyjątkowo, do użytku oddano bowiem trzeciego w Piotrkowie orlika. Dzieciaki z „Dwunastki” szalały z radości. Dziś już tak szczęśliwe nie są. Dlaczego? Z boiska korzystają przede wszystkim szkółki piłkarskie... za darmo. „Dzikie” grupki młodych piłkarzy, aby pograć na profesjonalnie przygotowanym boisku, muszą trafić w lukę pomiędzy rezerwacjami.
Kilka tysięcy kierowców do przejęcia
Bełchatów chce mieć własny ośrodek egzaminowania kierowców. Chęć jest na tyle duża, że władze powiatu złożyły już w tej sprawie wniosek u marszałka województwa. - Nasze działania są prężne, więc szanse powodzenia inicjatywy oceniamy nawet na 90% - przyznaje Krzysztof Borowski, rzecznik starosty bełchatowskiego.
Balbina Rajchelt z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim wygrała 36 Olimpiadę Języka Niemieckiego.
Sześciu mężczyzn pobiło się w centrum Piotrkowa
3 kwietnia około godziny 0.40 na ulicy Słowackiego w Piotrkowie, w centrum miasta, miała miejsce bójka pomiędzy kilkoma mężczyznami.
Region: Rosną następcy mistrzów
Prawie 400 młodych sportowców wzięło udział w mistrzostwach województwa łódzkiego LZS w lekkiej atletyce rozegranych w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale.
Podjechali, pobili przechodnia i odjechali
Podjechali, pobili i odjechali. Nastoletni sprawcy pobicia, którzy w centrum Piotrkowa zaatakowali mężczyznę trafili w ręce funkcjonariuszy piotrkowskiej komendy policji.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat