Artykuły do tagu: mlodziez

Choberki i Młodzieżowa Orkiestra Dęta ćwiczą również na wakacjach
Dla dzieci z zespołu tańca ludowego Choberki i Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Grabica pierwszy tydzień wakacji upłynął pod znakiem aktywnej pracy artystycznej przeplatanej jednak wymarzonym wypoczynkiem. W dniach 26-30 czerwca oba zespoły uczestniczyły w warsztatach taneczno-muzycznych zorganizowanych w ośrodku żeglarskim Klub Mila w miejscowości Kamień na Mazurach.
Kolejne kursy zawodowe w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP
Początek tegorocznego lata upłynie w piotrkowskim Młodzieżowym Centrum Kariery przy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP pod znakiem realizacji dwóch kursów zawodowych, których celem jest aktywizacja zawodowa, ekonomiczna i społeczna młodzieży w wieku od 18 do 25 lat. Już w najbliższy poniedziałek, 26 czerwca, zajęcia w Piotrkowie i Bełchatowie rozpoczną uczestnicy kursu spawacz metodą MAG, w kolejnych dniach w Opocznie rozpocznie się kształcenie magazynierów.
Czas na sport! Gdzie poćwiczyć?
Na terenie gminy Wola Krzysztoporska funkcjonuje kilka klubów sportowych, które oferują różnorodne zajęcia. Kto może z nich korzystać i gdzie trzeba się zgłosić, by dołączyć do trenujących?
 Zakończył się festiwal „Trybuna Teatru”
80 uczestników z całej Polski, dziesięć amatorskich zespołów teatralnych, jako instruktorzy i jury Adam Woronowicz, Maciej Łagodziński i Przemek Buksiński. VI Ogólnopolski Festiwal Amatorskich Teatrów Młodzieży i Dorosłych „Trybuna Teatru” dobiegł końca. W niedzielę, 6 listopada, poznaliśmy laureatów festiwalu. I nagrody zdobyli: w kategorii teatrów młodzieżowych – Teatr „Otczapy” z Wrześni i Teatr „Z jednej gliny” z Bolesławca, w kategorii teatrów dorosłych – Teatr „Bat – Scena Dorosłych” z Bełchatowa”.
22.08.2016 09:42
Nabór na nowy kurs OHP
Osoby bezrobotne w wieku 18-25 lat, nie uczące się w systemie dziennym, a chcące zdobyć nowy zawód mogą zgłaszać się do Młodzieżowego Centrum Kariery OHP, które prowadzi właśnie nabór na kurs zawodowy – opiekun osoby starszej i niepełnosprawnej.
22.07.2016 13:29
Buenos dias peregrinos
Pielgrzymi z Meksyku, którzy przylecieli do Polski na Światowe Dni Młodzieży, zostali dziś oficjalnie powitani w Gorzkowicach, część z nich to właśnie tam będzie nocować podczas pobytu w Polsce. Najpierw spotkali się z przedstawicielami gminy w Domu Kultury, później goście z Ameryki wysłuchali kilku utworów wykonanych przez członków tamtejszej orkiestry dętej.
Dni Diecezji w Piotrkowie. Są goście z Węgier
Światowe Dni Młodzieży coraz bliżej. Do Piotrkowa Trybunalskiego na obchody Dni Diecezji przyjechało wczoraj 60 pielgrzymów z Węgier.
Meksykanie w Gorzkowicach - 50-osobowa grupa pielgrzymów z tego kraju będzie rezydować w Gorzkowicach podczas Światowych Dni Młodzieży.
Medale piotrkowian na Olimpiadzie
Zarówno zapaśniczki, jak i zapaśnicy piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego wrócili z finałów XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z medalami. Chłopcy rywalizowali w Lubawie, a dziewczęta w Olsztynie.
Piotrków przyjmie 200 pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży
Około 200 osób przyjedzie w lipcu do Piotrkowa na Światowe Dni Młodzieży.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc