Artykuły do tagu: mieszkancy

Komendant zachęcał do korzystania z Mapy Zagrożeń
Każdy mieszkaniec regionu może sam zadbać o bezpieczeństwo - zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami, a także sprawdzić, czy w danej okolicy jest bezpiecznie. Wystarczy odwiedzić Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pierwsi mieszkańcy gminy Wola Krzysztoporska już skorzystali z tego prawa.
Litania skarg mieszkańców Parafialnej
- A wie pan w ogóle, skąd nazwa Parafialna? Bo ja nie wiem. Gdzie tu w ogóle jest kościół? - uśmiecha się gorzko jeden z mieszkańców ulicy. Nazwa to jednak zdecydowanie najmniejszy z problemów, z jakim muszą zmagać się mieszkańcy. - Bardziej pasowałoby ulica Zapomniana – mówi mężczyzna. Brak chodników, latarni, niebezpieczne skrzyżowania... Ciśnie się na usta słowo „litania”.
Szkoły wygrały w budżecie obywatelskim
Ponad 9 tysięcy głosów oddali piotrkowianie w tegorocznym głosowaniu nad projektami do budżetu obywatelskiego.
Piotrkowianie, głosujemy do 18 września
Piotrkowianie, możecie głosować na projekty złożone w ramach budżetu obywatelskiego 2017. Swój głos możecie oddać za pośrednictwem platformy na stronie piotrkowianiedecyduja.pl.
Jeszcze w tym tygodniu do 100 rodzin, które otrzymały w ubiegłym roku od miasta sprzęt komputerowy mają dotrzeć modemy od nowego, wybranego w przetargu operatora. Po rozwiązaniu umowy z firmą Play wykluczeni cyfrowo nie mieli przez dłuższy czas dostępu do internetu. Umowa z T-Mobile została już podpisana.
Prawie 100 procent piotrkowian segreguje odpady
Z deklaracji złożonych przez mieszkańców Piotrkowa wynika, że niemal każdy segreguje odpady. Pytanie brzmi: jak bardzo różnią się deklaracje od rzeczywistości?
Nie lubię poniedziałku! Jak mieszkańcy województwa łódzkiego radzą sobie ze stresem?
Według badania GFK Polonia „Polacy a stres” szacuje się, że 32% mieszkańców województwa łódzkiego uważa poniedziałek za najbardziej stresujący dzień tygodnia, a 75% opisuje poniedziałkowe samopoczucie jako przeciętne, słabe lub złe.
Wybierzemy projekty do budżetu obywatelskiego Piotrkowa
Już 5 września ruszy głosowanie, w którym wybierzemy projekty do realizacji w ramach trzeciej edycji budżetu obywatelskiego. Na wybór będziemy mieć dwa tygodnie.
Nowy dostawca internetu dla wykluczonych cyfrowo piotrkowian
Ponad 100 rodzin, które otrzymały w ubiegłym roku od miasta sprzęt komputerowy i internet od wielu tygodni nie ma dostępu do sieci. Piotrkowski magistrat rozwiązał bowiem umowę z poprzednim dostawcą. Wkrótce sytuacja ma się zmienić z korzyścią dla wykluczonych cyfrowo.
Posesje przy Ceramicznej wciąż zalewa
Problemy na Ceramicznej w Piotrkowie zaczęły się, kiedy wybudowano tam – w ramach budżetu obywatelskiego – boisko sportowe. Teren podwyższono, w efekcie czego kilka posesji jest cyklicznie zalewanych. A że ostatnio grzmiało i lało co drugi dzień, mieszkańcy mają niemały problem.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc