Artykuły do tagu: mieszkancy

Gdzie będą otwarte lokale do głosowania?
Piotrkowianie mogą głosować na projekty zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego 2018. Znamy już listę lokali wskazanych do przeprowadzenia głosowania.
Nie do wiary! „Gazownicy” wrócili na plac budowy
- Rozkopali i zostawili. Wszystko stoi niezabezpieczone od kilku miesięcy – tak w skrócie sytuację na piotrkowskim blokowisku przedstawili nam mieszkańcy, a chodzi o teren w obrębie ulic Kotarbińskiego, Rudnickiego czy 9 Maja.
Ostatnie dni na składanie projektów
Do 14 sierpnia piotrkowianie mogą składać propozycje do budżetu obywatelskiego 2018.
Kilka tysięcy świń w centrum wsi? Mieszkańcy Zamościa protestują
Ich wieś miała stać turystyką, miała być cisza, miał być spokój i wypoczynek nad Zalewem. Tymczasem w centrum niewielkiej wsi w gminie Czarnocin wyrosnąć ma chlewnia na kilka tysięcy świń. Mieszkańcy Zamościa mówią STOP!
W Szczepanowicach będzie biesiada
Mieszkańcy wsi Szczepanowice w gminie Gorzkowice spotkali się wójtem Alojzym Włodarczykiem, radnym Władysławem Krakiem, sołtysem Szczepanowic Zygmuntem Karlińskim, komendantem gminnym Zbigniewem Owczarkiem i dyrektorem Biblioteki Publicznej i Domu Kultury w Gorzkowicach Małgorzatą Gadecką. Omawiano oczywiście bieżące problemy, ale także organizację biesiady, która ma zintegrować mieszkańców tej miejscowości. Sołectwo otrzymało bowiem na ten właśnie cel dotację celową - grant sołecki. Mieszkańcy ustalali wstępny harmonogram tej imprezy.
Trzy propozycje do Budżetu Obywatelskiego
Już po raz czwarty mieszkańcy Piotrkowa mogą zgłaszać swoje propozycje do Budżetu Obywatelskiego. Do magistratu wpłynęły trzy projekty.
Mieszkańcy bronią parku Belzackiego
Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego boją się, że przyszłość parku Belzackiego jest zagrożona. Wszystko przez zmianę planu zagospodarowania przestrzennego dla tej części miasta. „Nie dla bloków kosztem parku i zieleni!” - transparenty z takimi napisami możemy zauważyć na balkonach piotrkowian. Czy rzeczywiście jest się czego bać?
Chcą odblokować inicjatywę uchwałodawczą piotrkowian
Sto zamiast tysiąca – tyle podpisów powinno wystarczyć, by piotrkowianie mogli zgłaszać swoje inicjatywy uchwałodawcze do Rady Miasta. Tego chcą lokalne struktury SLD i… Jan Dziemdziora, który do partii już nie należy.
SLD chce ułatwić mieszkańcom tworzenie lokalnego prawa
W Piotrkowie Trybunalskim, aby złożyć projekt uchwały obywatelskiej, musi zawiązać się czterdziestoosobowa grupa inicjatywna, a pod dokumentem trzeba co najmniej 1 000 podpisów. - Jak na miasto o liczbie trochę ponad 70 tys. mieszkańców to bardzo dużo – twierdzą przedstawiciele lokalnych struktur SLD. - Od wejścia w życie ustawy o samorządzie terytorialnym (1998 r.) nigdy taki projekt nie pojawił się na sesjach Rady Miasta.
Rusza budżet obywatelski Piotrkowa
W sobotę (15 kwietnia) rusza kolejna odsłona budżetu obywatelskiego. Propozycje inwestycji piotrkowianie będą mogli składać do końca maja.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc