Artykuły do tagu: matura

Poloneza czas zacząć, czyli studniówki 2018
Styczeń to miesiąc należący do maturzystów. Za sto dni czeka ich egzamin dojrzałości, ale teraz królują na parkietach.
Sezon na korepetycje rozpoczęty
„Dla zapisanych do 15 września specjalny rabat” - czytamy na słupie ogłoszeniowym w centrum Piotrkowa. Dzwonimy. - Ma pan szczęście, załapuje się pan na ostatniego, nie ma już więcej miejsc - słyszymy w słuchawce... dwa tygodnie przed wyznaczoną w ogłoszeniu datą. Rozpoczął się rok szkolny. I nie ma wątpliwości, że to prawdziwy sezon żniw dla korepetytorów.
22.08.2017 07:55
Czas poprawić maturę
We wtorek, 22 sierpnia rozpoczynają się matury poprawkowe. W Piotrkowie i powiecie piotrkowskim do egzaminu przystąpi niemal 280 uczniów. Zdecydowana większość poprawiać będzie matematykę.
Ile osób nie zdało matury w „Chrobrym”? [VIDEO]
Tylko jedna osoba nie zdała matury w I Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie. Z wyników egzaminu dojrzałości bardzo zadowolony jest dyrektor „Chrobrego”.
Piotrkowscy maturzyści najlepsi
Znamy wyniki matur. Uczniowie z piotrkowskich szkół napisali ją lepiej niż wskazuje średnia krajowa.
Zapomniał, gdzie zaparkował. Zgłosił kradzież
Zgłosił kradzież swojego volvo. Wkrótce jednak okazało się, że auto wcale nie zostało skradzione. Tomaszowianin był tak roztargniony z powodu matury dziecka, że zapomniał, gdzie zaparkował.
Dzisiejsza matura dużo trudniejsza?
Kiedyś maturę zdawał niemal każdy, kto zdecydował się do niej podejść. Ponad 90% zdających egzamin dojrzałości zaliczało. W ubiegłym roku było to niecałe 80%.
Dziś m.in. ustny z polskiego. Ale króluje angielski
8 maja to pierwszy dzień ustnej matury z języka polskiego w nowej, obowiązującej od 2015 roku, formule. W większości szkół zdawany jest jednak pisemny angielski.
04.05.2017 08:59
Matura 2017 rozpoczęta
Czwartek to pierwszy dzień matur. Na pierwszy ogień egzaminacyjnego maratonu idzie język polski.
Są dobre strony reformy oświaty?
Okazuje się, że w reformie edukacji można znaleźć choć jedną dobrą stronę, szczególnie dla nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Społeczność

Użytkowniku Adblocka!

To dzięki reklamom jesteśmy w stanie dostarczać Ci wiadomości z Piotrkowa i okolic oraz rozwijać nasz portal. Nasze reklamy nie są inwazyjne, nie stosujemy wyskakujących okien i nie zasłaniamy nimi treści, prezentujemy maksymalnie 4 reklamy na stronę.

Prosimy, wyłącz adblocka, dodając serwis ePiotrkow.pl do wyjštków wtyczki AdBlock, a następnie odśwież stronę.

Dodaj stronę do wyjątków

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat