Artykuły do tagu: lodzkie

ZUS apeluje do przyszłych emerytów
Zakład Ubezpieczeń Społecznych apeluje do osób, które korzystając ze zmiany przepisów, myślą o tym, by przejść na emeryturę od października. W województwie łódzkim ok. 20% potencjalnych emerytów nie ma jeszcze obliczonego kapitału początkowego. - Apel kierujemy szczególnie do kobiet z 1957 rocznika i mężczyzn z 1952 rocznika – mówi rzecznik ZUS-u.
Ten mural powstanie w Piotrkowie
Rozstrzygnięto konkurs na projekt muralu w związku z obchodami Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Zwycięski projekt przygotował Dawid Celek - informuje Urząd Marszałkowski.
Na stulecie województwa 100 tysięcy drzew
W naszym województwie posadzonych będzie aż 100 tysięcy lip, a wszystko to na stulecie Łódzkiego.
Nowy inwestor w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Woli Krzysztoporskiej
Nowa w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, ale lokalna w Podstrefie Wola Krzysztoporska ŁSSE. Chodzi o firmę Cermont sp. z o.o. z Woli Krzysztoporskiej, która w poniedziałek (30 stycznia) uroczyście odebrała zezwolenie na działalność w Strefie.
Kilkanaście godzin usuwali skutki karamboli
Niemalże do północy trwało usuwanie skutków dwóch karamboli, do których doszło w czwartek na trasie A1.
Wypadek w Karlinie, nie żyje jedna osoba
Na drodze krajowej nr 91 na wysokości Karlina doszło we wtorek rano do wypadku. Około godz. 7.30 zderzyły się dwa samochody ciężarowe i bus.
Dwie osoby ranne w wypadku na A1
Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło we wtorek rano na trasie A1 na wysokości wsi Grabina Wola (gm. Czarnocin).
Kwalifikacja wojskowa w Piotrkowie
Na terenie całego województwa łódzkiego 30 stycznia rozpocznie się kwalifikacja wojskowa. W Piotrkowie Trybunalskim przed komisją lekarską trzeba będzie stawić się w dniach 27 lutego - 22 marca.
Nawet 10 tysięcy złotych stypendium naukowego mogą otrzymać uczniowie lub studenci z Łódzkiego. Już 1 lutego rozpoczyna się bowiem XI edycja stypendiów naukowych marszałka województwa łódzkiego.
Widzisz? Reaguj! Jeden telefon może uratować czyjeś życie
W ciągu ostatniej doby w Polsce z powodu wychłodzenia zmarło 7 osób. Od 1 listopada w całym kraju życie straciły w ten sposób 53 osoby. Nie przechodźmy obojętnie obok człowieka śpiącego na ławce.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc