Artykuły do tagu: lodzkie

Handel ludźmi, zmuszanie do prostytucji, handel narkotykami. Policja rozbiła grupę przestępczą
Policjanci zatrzymali 13 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie pozbawiali wolności kobiety znajdujące się w krytycznej sytuacji życiowej. Grupa zajmowała się też wprowadzaniem do obrotu narkotyków, przestępstwami przeciwko wolności seksualnej i przeciwko mieniu. Do policyjnego aresztu trafiło 10 mężczyzn w wieku od 19 do 46 lat oraz 3 kobiety w wieku 24, 36 i 58 lat. Sąd na wniosek Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim tymczasowo aresztował 4 podejrzanych.
Abolicja w NFZ, ruch w ZUS
Po tym jak Narodowy Fundusz Zdrowia rozesłał do swoich klientów pisma w sprawie abolicji, w ZUS-ie pojawiło się więcej osób porządkujących zapisy na koncie pod względem ubezpieczenia zdrowotnego.
Prof. Rzepliński i marszałek Zych na sesji Sejmiku w Piotrkowie
2 kwietnia minęło 20 lat od uchwalenia Konstytucji RP. Z tej okazji we wtorek w Centrum Idei ku Demokracji w Piotrkowie na okolicznościowej sesji zebrali się radni Sejmiku Województwa Łódzkiego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Józef Zych, b. marszałek Sejmu i prof. Andrzej Rzepliński, b. prezes Trybunału Konstytucyjnego. Zabrakło nowej prezes TK i przedstawicieli rządu.
ZUS apeluje do przyszłych emerytów
Zakład Ubezpieczeń Społecznych apeluje do osób, które korzystając ze zmiany przepisów, myślą o tym, by przejść na emeryturę od października. W województwie łódzkim ok. 20% potencjalnych emerytów nie ma jeszcze obliczonego kapitału początkowego. - Apel kierujemy szczególnie do kobiet z 1957 rocznika i mężczyzn z 1952 rocznika – mówi rzecznik ZUS-u.
Ten mural powstanie w Piotrkowie
Rozstrzygnięto konkurs na projekt muralu w związku z obchodami Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Zwycięski projekt przygotował Dawid Celek - informuje Urząd Marszałkowski.
Na stulecie województwa 100 tysięcy drzew
W naszym województwie posadzonych będzie aż 100 tysięcy lip, a wszystko to na stulecie Łódzkiego.
Nowy inwestor w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Woli Krzysztoporskiej
Nowa w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, ale lokalna w Podstrefie Wola Krzysztoporska ŁSSE. Chodzi o firmę Cermont sp. z o.o. z Woli Krzysztoporskiej, która w poniedziałek (30 stycznia) uroczyście odebrała zezwolenie na działalność w Strefie.
Kilkanaście godzin usuwali skutki karamboli
Niemalże do północy trwało usuwanie skutków dwóch karamboli, do których doszło w czwartek na trasie A1.
Wypadek w Karlinie, nie żyje jedna osoba
Na drodze krajowej nr 91 na wysokości Karlina doszło we wtorek rano do wypadku. Około godz. 7.30 zderzyły się dwa samochody ciężarowe i bus.
Dwie osoby ranne w wypadku na A1
Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło we wtorek rano na trasie A1 na wysokości wsi Grabina Wola (gm. Czarnocin).

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc